Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért szórakozik velem a...

Miért szórakozik velem a szervezetem? Veletek is volt ilyen?

Figyelt kérdés

Amíg védekeztünk (csak óvszerrel, sosem szedtem gyógyszert), mindig napra, sőt órára pontosan megjött, 30 naposak voltak a ciklusaim.


Amióta viszont próbálkozunk a babával, az elmúlt 3 hónapban mindig késett 5-6 napot. Pedig igyekeztem nem rágörcsölni, meg nem foglalkozni a dologgal, de a nemvárt napja környékén persze elkezdtem reménykedni. És mindig vártam legalább 4 napos késésig, akkor csináltam tesztet, persze negatív lett, azután hamarosan meg is jött.

Most megint ugyanez van, ma vagyok a 35. napon, de nem akarok tesztelni, nem akarok megint csalódni. Csak annyira dühít már ez az egész, mintha a szervezetem direkt szórakozna velem.

Mit gondoltok, mi okozhatja ezt? Forduljak orvoshoz, lehet ez hormonzavar? Vagy ez normális?



2014. aug. 5. 09:26
 1/9 Barbixo ***** válasza:
100%
Ezek szerint csak rágörcsölsz. Ha jön a baba, úgyis jön. Most hiába veszel tesztet minden alkalommal. Ettől függetlenül, milió nő van, akiknek nem pontosan érkezik meg a menstruációja, mégsem hiszik azt, hogy terhesek, egyszerűen, csak nem áll be rendesen az egész rendszer. Nem kell izgulni.
2014. aug. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

20-40 nap közötti ciklus tekinthető normálisnak az orvosom szerint, ebbe bőven beleférsz.

Nekem sincs egymás után két egyforma.

2014. aug. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Oké, de ha az elmúlt 15 évben mindig napra pontos volt, és most pár hónapja nem, az nem baj?
2014. aug. 5. 09:40
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát most ez elég hülye példa lesz,de 15 évesen ugyanúgy nézel ki mint majd 25 évesen? És így tovább..

Változunk, a testünk is és minden ami a testünkben lefolyik.. Normális. Bár nekem a gyógyszertől volt,de 24 napra jött meg mindig a menzeszem,abba hagytam fél évig semmi gond nem volt. Aztán fél év után 30-33 napra jött meg.

Lehet az is hogy rágörcsölsz. De hormonzavarod sztem biztosan nincs,bár nem tudhatom mert nem vagyok doki. Sok sikert a babaprojekthez:)

21+2hkm

2014. aug. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Most is pontos a menstruációd, csak kitolódott a ciklusod. Legalábbis a leírtak alapján. Vagyis most a korábbi 30 nap helyett már hónapok óta 35 napos ciklusokat produkálsz. Ez szerintem is teljesen normális, ráadásul rendszeresnek is nevezhető. Ha mégis aggódsz, akkor keress fel egy orvost, nézess hormonokat (bár szerintem egyáltalán nem olyan ördögtől való ez az egész).
2014. aug. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem baj, miért lenne baj.

Valószínű pszichésen van, látod kihat erre is. Ennyi napos eltérés nem gond, nem fog csinálni semmit a doki veled. Nekem kb 50 naponta jött meg és terhes lettem, előtte a doki nem csinált semmit, mondván, ha nem jön össze még pár hónapig menjek vissza, de végül a baba miatt mentem újra :)

Ahogy változol úgy változik a ciklus is. Pl lehet szülés után is változni fog.

2014. aug. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

En hasonloan voltam, mint te. Ovszeres védekezés utan amint élesben probalkoztunk mindig barnazassal indult a mensesem. Pedig elotte soha nem volt ugy.


Fel ev utan estem teherbe, halvány pozitiv teszt utan két nappal ismet varnazni kezdtem es kaptam gyógyszert h megmaradjon a baba. Elotte hónapok a negatív volt a teszt, akkor egyszer lattam csak igazan halvanyat. Azota mar a 24dik hetben vagyok.

En ragorcsoltem az elejen, produkaltam is tüneteket. De a ragorcsolest csak utolag tudtam bevallani magamnak es masnak is.

2014. aug. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

nekem pont fordítva volt. Soha nem szedtem fogamzásgátlót, mi is óvszerrel védekeztünk. 26-28 napos ciklusaim voltak.

Amikor eldöntöttük, hogy jöhet a picur, egyre csökkent a ciklusaim hossza, már a végén 22 napos ciklust is produkáltam. Soha el sem jutottam a tesztig, mert soha nem késett, sőt előbb jött.

2014. aug. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Figyelj a menstruációt bármi megzavarhatja elég annyi,hogy izgulsz,stresszel,front van,több citrusfélét fogyasztasz.Nekem általában 30 naposak a ciklusaim,de előfordult,hogy kimaradt egy hónap késett 2-3 hetet.Nincsen semmi bajom csupán stresszes időszak volt. Mondjuk ha 1 hétnél többet késik szoktam venni rutinból tesztet,de olyan is volt,hogy 2 hét késé után lett először pozitív sajna nem maradt meg,de pl még csak nem is próbálkoztunk csak megszokásból teszteltem,mert máshogy is éreztem magam. Ne görcsölj ha terhes vagy akkor az kiderül, várj akár 1,5-2 hetet is ha kimarad utána tesztelj,hogy ne csalódj és azért is,mert nagyon érzékenyek a tesztek és lehet 2 csík van de a terhesség nagyon korai időszakában elmegy,és észre sem vennéd ha nem tesztelsz korán.
2014. aug. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!