Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ki járt úgy, hogy elhelyezkede...

Ki járt úgy, hogy elhelyezkedett egy jó munkahelyen és utána hamarosan terhes lett? Jó tudom, hogy innentől kezdve az kizárt, hogy visszavárjanak a babavárás után. De mégis hogy bántak veletek?

Figyelt kérdés
Lenne egy lehetőségem egy új helyre lemenni, ami sokkal jobb lenne mint a mostani. Anyagilag bejelentenek meg minden. Szakmailag is jobb, de mi gyúrunk babára. 3. baba lenne, de nagyon szeretnénk, és mostanában. Persze nem biztos, hogy azonnal összejön. De elvállalnám az állást. Nagyon gáz? Nem árultam zsákba macskát, mert nem kérdeztek rá konkrétan és még fiatal is vagyok. Mit tennétek? a mostani helyen nem akarok maradni az biztos, szóval máshol is ez lenne a helyzet, hogy babát akarunk, de ezt megmondani nyíltan nem fogom. A mostani helyemen a főnököm egy szemétláda. nagyon komoly a munkám és nem akar rendesen bejelenteni, mindig könyörgök a fizuért. Közben ha nem csinálom a munkám, akkor a cégnek annyi, mert nem pótolható azonnal a munkám, egy egyedi programmal dolgozom egy gyártó cégnek a programja, én is fél évig tanultam. Ezt tudja is főnököm, de eddig voltak még engedmények amiket adott, de nekem ezek most már nem kellenek, mert a gyerekeim már ovis és bölcsis. Szóval éppen itt az ideje a váltásnak.
2014. aug. 6. 10:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%

Én egy nagyon barátságos, jó helyen dolgozom. Felvétel csak akkor van ha valaki kilép. Mivel viszonylag kevesen vagyunk, így mindenkinek megvan a maga munkája, amit sokszor a nap végén nem tud befejezni. Ezért amikor valaki táppénzre megy, mi a többiek kétszer annyit dolgozunk, mert ugye a beteg munkáját is el kell látni.

Nemrég jött egy kolléganőnk aki kedves volt. Beilleszkedett, elfogadtuk. Nem mondta, hogy ő csak azért keresett melót, mert babát akar, és kell a ledolgozott idő. Így amikor bejelentette, hogy terhes, és 3 hónapos terhesen el is ment betegállományba, mi szívtuk meg. Már lassan 3 éve végezzük az ő munkáját, és sokszor le vagyunk maradva, el vagyunk keseredve. Hiába kértük a főnököt, hogy vegyen fel valakit, sajnos nem teheti. Mivel kis cég így megvan a full létszám, és bár a kolléganő otthon babázik, de ő is a létszám tagja. Idén augusztusban kéne visszajönnie, és nem is olyan régen felvetette az egyik kollégám, hogy beszélni kéne a főnökkel, hogy amint a törvény adta lehetősége meglesz rá, rúgja ki. Én ebbe már nem folyok bele, de amint látom a főnököm is hajlik rá.


Szóval, te tudod, hogy milyen tervekkel akarsz egy új munkahelyre menni, de nem árt ha tudod, hogy bizonyos döntéseiddel lehet mások helyzetét keseríted meg.

2014. aug. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én nem, de egy barátnőm járt így. Egy ideje nem jött össze a baba (neki első volt), munkahelyet váltott, egy hónapon belül terhes lett, szóval még bőven próbaidőn belül. Nyilván nem hülye, a próbaidő végéig titkolta a terhességét, csak a végleges szerződés aláírása után mondta meg. Nos, ő tervezett dolgozni, az utolsó hónapig, de a főnöke akkor paraszt volt, annyira undorítóan beszélt vele, hogy ő ezt direkt csinálta, megkárosítja ezzel a céget, meg neki így csak pénzbe kerül stb., hogy inkább kiíratta magát táppénzre. Hiába mondta ő, hogy nem kihasználni akarta, nem gondolta, hogy most összejön, teljesen úgy kezelték, hogy ez direkt volt, csak a gyedhez kellett a meló gyorsan. Szerintem ne számíts semmi jóra, a próbaidő végéig mindenképpen titkold, mert szó nélkül ki fognak rúgni, ha próbaidőn belül vagy. Visszavárni valószínű tényleg nem fognak, ha szemétkednek, javaslom a táppénzt.
2014. aug. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

En igazabol addig nem igazan mennek bele a baba dologba mig nincs jo munkam , mig nem vagyok bejelentve , le nem jart a 3 honap probaido.

Jo lehet csinalni a baba projektet de mi van ha pont akkor jon mikor csak probaidon vagy? Akkor meg lazan kirughatnak!!


Ne ertsd felre.


EN ugy csinaltam, hogy felvettek meg vartam mig lejar a 3 honap. Megkaptam a szerzodes elkezdtunk a baba projektet. E kozbe kertem , hogy vegyenek fel 8 oraba. Mire megkaptam a papirt, hogy dolgozhatok akkor en mar terhes voltam/vagyok. Dolgoztam par hetig sajnos kiderult veszelyeztett terhessegem vagyok :(


A munkahelyen jol bannak/bantak es vissza varnak. Rendes fonokom van , munkatarsaim vannak.


15hkm

2014. aug. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

vagyok= van


Ahogy a masodik valaszolo irta lehetet titkolni is .


15 hkm

2014. aug. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Mi már egy éve sikertelenül próbálkozunk és nem tervezem, hogy meddőségi centrumba menjek, meg semmi. Csak nem védekeznénk továbbra sem. Igazából engem nagyon megmozgatott, hogy lemenjek újra dolgozni rendes állásba, mert ezt itthonról csinálom és kb nincs szabadidőm, mert ugye hát rugalmas munkaidő, stb. Én szeretnék emberek között lenni, stb. Nem tudom, de most akkor várjak a csodára, hogy lesz-e gyerek, vagy nem? és ezért ne váltsak? annyira nehéz, de döntenem kellene. Ami miatt még hezitálok, hogy vagy egy suli amit elkezdtem. De halasztani akartam az utolsó évet, és majd befejezni, ha újra babázom. mert az új helyen nem engedik a sulit befejezni. De igazáól ez csak hobbi, azért sem akartam ettől bármit függővé tenni. Van már diplomám és nyelvvizsgám is. Ezt csak a babázás alatt kezdem és még lenne egy évem. De képtelen vagyok itt még egy évet lehúzni a semmiért, mert kevés a pénz. Szóval több minden szól a váltás mellett.
2014. aug. 6. 11:06
 6/11 A kérdező kommentje:
persze a 3 hónapot tuti kivárom abban nincs mese. csak utána azért jó lenne folytatni a próbálkozást, így gondoltam. A cég amúgy családbarát maximálisan, díjat is kaptak érte. csak na, én vagyok ilyen hülye, hogy mindenen agyalok... és nem akarok senkinek rosszat. de velem mindent megcsinálhatnak alkat.
2014. aug. 6. 11:08
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez abszolút munkahelyfüggő. Van, ahol 10 ledolgozott év után is elküldenek a francba, mert terhes lettél, máshol meg örülnek neki. Szerencsére még vannak családbarát munkahelyek, és ha egy ilyen helyre mennél, szerintem nem lesz gond.

Én pályakezdőként helyezkedtem el egy szintén családbarát helyen, nem sokkal a próbaidőm lejárta után terhes lettem. A babát meg akartuk tartani, úgyhogy az első adandó alkalommal odaálltam a főnököm elé és közöltem a híreket, lesz ami lesz alapon. Nagyon kedves volt velem, gratulált, ahogy a többiek is, amíg pedig dolgoztam, mindig segítettek nekem, ha kellett. Sajnos én is itthon vagyok 30. héttől koraszülés veszélye miatt, de ettől függetlenül várnak vissza, amikor a baba bölcsis lesz.

2014. aug. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Köztes megoldásként: a férjed nem szeretne vele otthon maradni? akkor nem esnél ki akkora időre a munkádból:)


Én nem hagynám ott a jobb állást, hanem tudnék várni még kicsit a babával:)


27n

2014. aug. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát azt hiszem ha minden "jól" megy én is ezen fogok tépelődni jövőre. Most van egy munkám, szeretem, de csak akkor keresek jól ha éjjelnappal dolgozok. Nem egy bababarát munkahely. Év vége felé elvileg van egy kis esélyem, hogy bekerüljek egy nagy céghez. Viszont jövő ilyenkor szeretnénk babát. Tehát én is max 6 hónapot fogok baba előtt ott dolgozni, ha összejön egyből.
2014. aug. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Annak idején több mint 1 év sikertelenség után újabb munkalehetőségem akadt, és mivel nagyon jó munkahely volt nem hagyhattam ki. Megbeszéltük a férjemmel, hogy a baba dolgot jó időre pihentetjük, ezért megszakítással voltunk együtt. Hozzáteszem ezzel a módszerrel sem lettes terhes soha. Majd egyszer csak jött egy ünnep, kicsit iszogattunk is, és nem lett megszakítva a dolog. Azt gondoltuk kizárt, hogy ha korábban nem lettem terhes majd éppen most, de végül is csak kismama lettem. Ekkor voltam kb 3 hónapja az új cégnél... Vártam 3 hónapot, majd bejelentettem. Viszonylag megértőek voltak, még 2 hónapig dolgozhattam is. Ez idő alatt vettek fel helyettem egy új kollégát, akit be is tanítottunk a helyemre. Szerencsés voltam, mivel engem visszavettek és azóta is a cégnél dolgozom. :)
2014. aug. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!