Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szeretnénk felkészülni a...

Szeretnénk felkészülni a gyerekvállalásra. Hova kell fordulni?

Figyelt kérdés

Gondolom érthető, hogy szeretnék egészséges babát, és ezért megteszek minden tőlem telhetőt.

A kérdésem, hogy még a teherbe esés előtt mit tehetünk?

Milyen orvoshoz kellene menni először? Terhesség előtti vitamint ki írja fel, nőgyógyász, vagy háziorvos?

A férjem tehet bármit? Neki is kell vizsgálat vagy vitamin?

Ilyen jellegű tanácsadás működik ingyenesen?


A kérdések kizárólag a felkészülésre vonatkoznak, valahogy ezzel nem szoktak foglalkozni, vagy nem is kell?



2014. márc. 31. 14:44
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

Sehová nem kell menni. Sőt, ha nem magánorvoshoz mész, nem is foglalkoznak veled.

Orvos akkor kezd el kivizsgálni bárkit is gyerekvállalás szempontjából, ha legalább 1 éve sikertelenül próbálkoznak.

Vitamint pedig bemész a patikába és veszel. Nem receptköteles. De igazából konkrét terhesvitamint én nem is szedtem a próbálkozás alatt, csak mikor már kismama lettem. És azt sem muszáj szedni egyáltalán, tehát nem baj, ha valaki nem szedi, vagy csak konkrétan az elején szedi, mert ha valaki alapból nem vitaminhiányos és egészségesen is táplálkozik, akkor a 2.-3. trimeszterben nem is igazán kell szedni. Valaki egyáltalán nem is szed.

És alapvetően, ha nincs semmi gond, akkor elég az, hogy egészségesen éltek, táplálkoztok, nem fogyasztotok alkoholt, nem dohányoztok.

2014. márc. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Terhes vitamint recept nélkül adnak a gyógyszertárban.Egyrákszűrés nőgyógyásznál nem lenne butaság.Külön kivizsgálás nem feltétlenül szükséges.Esetleg figyelj a helyes étkezésre,és ne csak a baba végett legyetek együtt :P majd ha pozit teszteltél,rá 2hétre irány a doki,hogy ultrahangon is megállapitsa a terhességet. Sok sikert a babához! :) 24l
2014. márc. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Amit tehettek: elmész rákszűrésre, elkezdesz folsavat szedni (elvileg az a profi, ha 3 hónappal már foganatás előtt szeded) és mindketten egészséges életmódot folytattok (kiegyensúlyozott táplálkozás, rendszeres mozgás, esetleges káros szenvedélyekről való leszokás). Esetleg meglátogathatod a háziorvost egy általános állapotfelmérésre (vérkép, vizelet, vérnyomás).

Tanácsadás szerintem bemondásra csak fizetős van, kivéve tán meddőség gyanúja (egy év hiába való próbálkozás) esetén vagy majd a terhesség alatt (ha rossz lesz egy eredmény vagy indokolja az életkorotok, családi előzmény).

2014. márc. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

a fent leírtakon kívül ez is hasznos lehet:


[link]

(a kismamás rész kicsit lejjebb van)


kellemes próbálkozas(oka)t ;)

2014. márc. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem kötelező orvoshoz menni, ha amúgy egészségesek vagytok.

Egy rákszűrés tényleg nem árthat még előtte, mert sajnos sok orvos ragaszkodik hozzá, amikor a kismama először megy terhesgondozásra, én nagyon nem örültem neki, hogy kora-terhesen megcsinálták, szerintem nem okos dolog olyankor piszkálni a méhszájat.

A magzatvédő vitaminok nem receptkötelesek, csak bemész a patikába és megveszed. Valóban nem "muszáj" szedni, de mindenképpen érdemes már a teherbeesés előtt, sőt, olyankor a legfontosabb, mert több súlyos fejlődési rendellenességet meg lehet vele előzni.

2014. ápr. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!