Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi idővel érdemes felkészü...

Mennyi idővel érdemes felkészülni a babavárásra?

Figyelt kérdés

Szeretnénk kis tesót. ( én jobban ) A fogamzásgátlót már abbahagytam, kombinált vasat és folsavat szedek.

Olyan dolgokra gondolok, hogy cigaretta abbahagyása ( sajnos miután kislányom abbahagyta a szopit, visszaszoktam.), magzatvédő szedése, egészséges életmód stb. Ilyenekre gondolok. A lányom meglepetés baba volt, de a tesót tervezzük.


2014. aug. 6. 12:13
 1/6 anonim válasza:
0%
Ėn felcsinállak ha gondolod.
2014. aug. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hat szerintem az osszes rossz sokast minnel elobb erdemes elhagyni, a kismama vitamint mar lehet szedni, hogy mire itt lesz a kisember, minden keszen legyen neki odabenn! A cigaretta csokkenti az oxigen szintet a verben...szoval. Minnel elobb, annal jobb es ha vissza sem szoksz az lesz a gyermekeidnek is a legjobb. Mindent bele!
2014. aug. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Első válaszoló, roppant vicces vagy! A cigit mindenképp abbahagyom, ez nem kérdés. Csak nem tudom, mennyi idő alatt ürül ki belőlem a méreganyag? Kell egy 3 hónap gondolom. tudtok erről valamit?
2014. aug. 6. 12:22
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudatosan szeretnél készülni (és ez nagyon jó és becsülendő dolog), akkor érdemes:

- abbahagyni a cigit mielőbb, sőt esetleg a teherbeeséssel is várni még pár hónapot

- egészséges életmódba tartozzon bele a testi fittség is: heti 2-3* valamit mozogni, sportolni (lehet ez együtt biciklizés a családdal vagy kirándulás, de akár korareggel vagy este egy pár km futás akár a környéken, akár edzőteremben- vagy ha nem tudsz otthonról elszakadni, akkor a kislányod alvásidejében dvd-re tornászni)

-egészséges étkezés: kiegyensúlyozott táplálkozás, ha esetleg van egy kis túlsúly, akkor attól érdemes megszabadulni, figyelni a vitamin- ásványianyag és rostbevitelre, ha teheted, akkor saját készítésű dolgokkal helyettesíteni pl. a pékárut, lekvárt- minőségibb élelmiszereket venni, esetleg csökkenteni a koffein bevitelt (elhagyni az energiaitalt)- de ez már egy komplex jó irányú változás lehet

- én kérném a háziorvosom segítségét is pl. egy általános belgyógyászati kivizsgálás, vérvétel nem árt- ha valami eltérés adódik, akkor konzultálni, menni szakorvoshoz

- nem írod, hogy a kislányod mennyi idős, de én a megbízható nőgyógyász orvosom véleményét is kikérném (főleg ha nem régen szültél, főleg ha volt valami gond a terhesség során stb.- plusz általános kivizsgálás, hogy nincs-e ciszta stb.)

- nemcsak neked érdemes egy aktívabb, egészségesebb életre váltani, hanem a férjednek is, hiszen ketten kelletek a babához, illetve a közös sporotlás, a közös átállás az egészségesebb életmódra mindkettőtöknek könnyebb, ha egymást támogatjátok, plusz közös élmény is lehet, ami összehoz

- anyagiakban: lehet félretenni már előre, lehet kikalkulálni a neked járó ellátásokat és optimális döntést hozni, hogy milyen ellátások mellett, mennyi otthon töltött idővel, a szakmai előmenetelednek mely szakaszában lehet érdemes bevállalni (pl. előléptetésed várható fél-egy éven belül, akkor azt célszerű megvárni, ahogyan pl. azt is, hogy legyen tgyás-gyed jogosultságod)

- ha anyagiakban is tudatosak vagytok, akkor már számolhatsz azzal, hogy lesz-e az otthon töltött időből jövedelemkiesés (vagy pl. tudsz otthon is részmunkaidőben dolgozni, esetleg pl. fordító vagy könyvelő vagy), mennyi időt kellene X összeggel előre takarékoskodni, hogy ugyanazzal a jövedelmi színvonallal éljetek a gyermekneveléssel otthon töltött idő alatt

- babás és orvosi kiadásokra érdemes lehet egészségpénztári számlát nyitni/feltölteni ha van rá igényed

- átgondolni a lakáshelyzeteteket, szükséges-e, lehetséges-e átalakítás, renoválás, hová kerülne a pici az első közösen töltött időszak előtt- megfelelőek-e a körülmények, mit lehetne esetleg változtatni

- mik azok a holmik, felszerelések, amiket fel tudsz használni a kislányod után, mi az, amiből újat szükséges venni és ez kb. mekkora összeg (rutinos anyuka vagy már :)- kalkulálj úgy is, ha más nemű lesz a pici


Minden jót :)

2014. aug. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes, mindenre kiterjedő válaszodat. Kislányom szeptemberben lesz 4 éves. A terhességem vele problémamentes volt.

De látod én a háziorvosra nem is gondoltam, nem árt akkor egy vérvétel.

2014. aug. 6. 12:56
 6/6 anonim ***** válasza:
Mizu
jan. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!