Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tegnap délután tudtam meg...

Tegnap délután tudtam meg hogy babát várok, szóhoz se jutok olyan boldogok vagyunk, viszont a szurkálás enyhe görcs néha nem jelent bajt?

Figyelt kérdés

Igazából tavaly áprilisban sajnos a 8hetes terhességem vetéléssel végződött,volt egy hematómám is.

3hétig feküdtem korházba mondván hogy minden rendben lessz..

Azóta is próbálkoztunk,de tegnap 5.napja menszesz késés délutáni teszt erős pozitiv,sírtam is az örömtől végre,nagyon vigyázok most,próbálok többett pihenni nem idegeskedni,és sok gyümölcs vitamint eszem.

Néha viszont szurkákat érzek hol erős hol gyenge,nemakarom hogy ujra baj legyen,mennyi az esélye hogy ne történjen meg ugyanaz mint tavaly??

Valamint mikor lenne érdemes elöszőr dokihoz mennem?



2014. aug. 9. 14:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szerintem menj el most.

Megnézi jó helyen van-e a terhesség, stb.

Aztán úgyis vissza szokás rendelni az anyukát még a kötelező 12. heti UH előtt is egy UH-ra.

A szurkálás normális, amíg nem görcsölsz nagyon, meg nem vérzel, addig ne aggódj.

Pihenj sokat.

Sok szerencsét és boldog babavárást. :)

2014. aug. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Az az igazság hogy tavaly mikor megtudtam hogy terhes vagyok még családi házban éltem tél is volt háth fát vágtam stb mivel kénytelen voltam:( utána egyből véres barnás nyák,aztán korház,korházba akkor voltam elvileg5-6hetes 3hétig feküdtem bennt állandoan vizsgáltak,és ugy feküdtem bennt hogy hol élt a baba hol nem:/...nemis volt akkormár folyásom..végül a hematóma nyert:( úgyhogy én nemszeretnék még 2-3hétig orvoshoz menni csak ha muszály lenne de imádkozom.vizes fehéres folyásom van csak kevés,ettől állandoan nézem magam hogy a szine ne változzon..
2014. aug. 9. 14:29
 3/16 anonim ***** válasza:
Ha már egyszer egy vetélés előfordult (független mi okból), akkor nem "illik" kockáztatni és várakozni, hogy x hét leteljen. Legkésőbb hétfőn irány az orvos. Ha szükséges, akkor kapsz gyógyszeres támogatást, hogy a babátok megmaradjon. Nem hinném, hogy örülnél neki, ha megint elmenne a csöppség!
2014. aug. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Igen ma kértem valószinű hétfőn irnak vissza mikorra kapok sajnos a mi korházunkban ahány orvos annyifélét mondanak:/

És megfogadtam hogy ha ujra babás leszek jobban figyelek mindenre,palástfű teázok napi1-2szer és mézeskenyeret eszem napi1szer minimum valamint gyümölcsöket eszek.

Fekszem is amennyit tudok.

Úgyhogy amire időpontot kapok megyek...csak addig is nyugtatom magam hogy okés legyen minden

2014. aug. 9. 15:48
 5/16 anonim ***** válasza:
Szedj magnéziumot az enyhít a görcsökön.
2014. aug. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

köszi igazábol nem görcsölök már valószinű azért volt mivel a menszeszem esedékes lett volna:) inkább szurkál néha

néha még a köldöknél is mintha érezném..

pezsgőtablettába iszom napi 1xer magnéziumot meg folsavasat

2014. aug. 9. 16:10
 7/16 anonim ***** válasza:
Ha a magzattal valami nincs rendben akkor akár fekszel, akár a fejed tetejére állsz el fog menni, ha egészséges súlyt is emelhetsz mégis megmarad, az előző se a favágástól ment el... Viszont igaz mindenképp érdemes dokinak megmutatni, mert van, hogy gyógyszerrel lehet segíteni, h- megmaradjon, ha nálad van valami gond.
2014. aug. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm a "biztatást"igazából nemerre voltam kiváncsi de sebaj,én próbálok a legjobbakra gondolni!!!

Előző babánál pedig tökmás volt minden..kértem időpontot de csak hétfőtől lessz nyitva iroda,és nemakarom megint elkapkodni,sokan mondják hogy még ne menjek orvoshoz,és a szurkálódásoknak is utánajártam.

Úgyhogy mihelyt tudok igyis ugyis orvoshoz megyek de semmi gyanu semmi bajra eddig hálisten

Én maradok nyugodt és bizakodó

azért köszöntem a válaszokat

2014. aug. 9. 17:39
 9/16 anonim ***** válasza:

Szia. Gratulálok a babátokhoz :)

Én mikor pozitivat teszteltem (1év próbálkozás után) repültem az orvoshoz,megnézte először,hogy jó helyen tapadt-e meg. Ami ugye fontos. Görcsölgettem is,de ugye itt mindenki,mindenhol azt irja,hogy az normális. Igy pihentem. De a görcsök néha erősödtek,néha nem is jelentkeztek. A 9.héten elkezdtem vérezni,kaptam több progeszteron pótlást és magnéziumot irt fel a doktornő a görcsökre. A 21.hétre már a görcseim sokszor felkeltettek éjszaka. Kiderült.hogy nem pezsgőtablettás magnéziumot (36mg 1 tabi) kellett volna szednem,hanem rendeset,amiben átlagosan 200-300mg van,és abbol is 2t naponta. Az álandó görcsölés miatt a méhnyakam megrövidült 1,5centire,hastartó övet kell hordanom,és minden órában pihennem. Mert már 5perc séta is néha fájdalommal jár. Pedig nem dolgozok a 7-8.hét óta.

Na,ezt én minden rossz szándék nélkül irtam. Csak ez a tapasztalatom. Persze az emberek,a babák és egyik szervezet se egyforma :) De gondolom nem baj,ha ezt leirtam. Különben én amugyis rágörcsölök mindenre,ami alapból nem jo. Lehet ez rá is tett egy lapáttal. Nem tudom,de én sürün mentem dokihoz,rám is szólt,h ne menjek sürün,a baba jol van. Én akkor vagyok nyugodt,ha látom őt :) Bár mostmár javában mozog..

Jó babavárást kivánok :)

23 hetes kismami :)

2014. aug. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Hát ez se semmi ilyen övről se hallottam még..huha azért jó neked hogy mozog már,bár már énis ott tartanák:(

Az a helyzet hogy a tavalyi orvosi leleteim mikor benntfeküdtem minden orvos mást irt a papirra egyik vizsgálatnál nőtt a baba másikon összement utána megint nőtt áh nemigazán szeretek több orvosnál lenni egyhez szoktam menni de akkor kénytelen voltam ahozz menni akihez küldtek aznap.

És ha megkérdezhetem kedves utolsó méred a hőd?

Én nekem tegnapelőtt délután 36,7 volt,mensimkor 35,7szokott lenni azért mértemmeg. Ma 36,4volt most utolsó mérésem 36,2 kicsit megis ijedtem ezvégett...remélem nemjelent bajt?!? Hétfőn tudom csak meg mikorra kapok időpontot..énis szeretnék megnyugodni :/..de a tavalyi eset óta félek túl korai lenne mennem

2014. aug. 9. 20:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!