Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vetélés, műtét után hogyan...

Vetélés, műtét után hogyan védekeztetek, amíg nem próbálkozhattatok? És ha pont akkor jön össze a baba, az baj lesz?

Figyelt kérdés
3hónapig nem próbálkozhatunk,ahogy ilyenkor a dokik javasolják. Fogamzásgátlót nem kértem,majd megoldjuk. De ha mondjuk pont most csúszik be a baba,pedig még nem szabadna,abból baj lesz? Nekem vagy a babának?
2010. jan. 13. 09:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Gumival lehet védekezni. Nekem 6 hetet mondott a doki missed ab. után, addig nem is voltunk együtt, akkor kellett visszamenni kontrollra és ott a doki azt mondta, hogy minden rendben, lehet is próbálkozni. Elsőre összejött a baba. Teljesen egészséges azóta is. :) Nem mindegyik doki mondja, hogy hónapokat kell várni. Egyébként ha teherbe esel, akkor az már azt jelenti, hogy a szervezet kész az újabb terhességre, tehát nyugi!


Sok sikert a babához!!!

2010. jan. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem sajnos még a védekezős időszak sem jött el... Óvszerrel fogunk védekezni, én sem akartam újabb tablettát. Nálunk még baj is lenne, ha összejönne, Methotrexátot kaptam, fejlődési rendellenesség okoz stb., ha nem is öli el a magzatot. Úgyhogy számolgatok és óvszer.

Szerintem nem véletlenül hagyatnak időt a következő terhességre. Pihennie kell a testednek, regenerálódni a méhednek. Jobb kibírni azt a kis időt, minthogy emiatt veszítsd el a következő babát.

2010. jan. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sajnos még igen az elején vagyunk,mivel 2 hete volt a műtét. Még 1 hét a kontrollig,aztán utána már lehet szeretkezni,de gyógyszert én sem szeretnék szedni.

Olyan régóta várjuk már ezt a kis tündérkét és olyan szerencsétlenek vagyunk,hogy biztosan akkor fog majd beesni,amikor nem is számítunk rá.

2010. jan. 13. 09:28
 4/4 anonim ***** válasza:

Óvszerrel védekezzetek és akkor nem fog becsúszni.

Műtét után még nem alkalmas a nyálkahártya egy újabb terhességre, tökéletlen lehet a beágyazódás, tapadhat rossz helyen, ezért a babának ártasz vele, egy idő előtt sikeredett babával egy újabb vetélést kockáztatsz (jobb esetben).

Ez persze nem azt jelenti, hogy nincs példa ilyen terhességekre, ahol nem volt gond, én magam is láttam már ilyet, de szerintem nem éri meg a kockázatot.

2010. jan. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!