Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kismamák, akik nem szednek...

Kismamák, akik nem szednek különféle vitamint bogyókat milyen vitamindús ételeket ajánlatok?

Figyelt kérdés

Ha azt nézzük a nagymamáink korában sem szedtek különböző csodaszereket(pl elevit stb) én tavaly szedtem híztam és híztam majd elis ment a baba..valószinű nem ettől

de most újra babás vagyok,és próbálok természetes úton járni.

Főzelékek pl spenót gyümölcsök ilyesmiket eszem.

Érdekelne pár recept is ha úgyvan és jót tesz a babának is

valamint tejet szabad innom_? Hallottam hogy azt se lehet de én kissé hülyeségnek vélem..


2014. aug. 11. 14:41
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
66%

Czeizel szerint a spenót jóóó. Mindössze 15 tányérral kell megenni belőle naponta és már bent is van a szükséges folsavmennyiség. ;-)

Ez a nagymamás összehasonlítás elég veszélyes. Jó sok gyerekük volt ja. Mondjuk 6, abból kettő fogyatékos. Plusz még kétszer elvetélt, meg elvesztett két gyereket még két éves kora előtt.

Tőlem természetesebb úton senki nem jár, de azért ne legyünk igazságtalanok. ;-)

2014. aug. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
50%

Egyél minél többféle zöldséget meg gyümölcsöt, amit tudsz azt nyersen, meg sok tejet/tejterméket.


Itt Németországban semmiféle vitamint meg gyógyszert nem adnak egyetlen kismamának sem (kivéve, ha tenyleg beteg), és mégis sokkal egészségesebbek a babák, mint Magyarországon.

2014. aug. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:

Érdekes,az én mamám 10gyereket szült,páromé 12őt és mindegyik egészséges:D háth akkoribban nagyvolt ez a féle"divat" nekem 1is elég lenne ha a mostani megmarad.

Mindenesetre nemegésszen erre voltam kiváncsi de azért kössz:D..

2014. aug. 11. 14:49
 4/41 anonim ***** válasza:
80%

Persze csak nagyanyánk kihullott az összes foga meg haja terhesen, és baromi sok gyerek halt is meg korán.

Terhesség úgyis hízással jár, bár nem a vitamintól hízol jelentősen.

Naponta 10 halat meg annyi mennyiséget ami kellene úgysem tudsz megenni.

2014. aug. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
ezeket mind értem:D de én maradok a főtt kajáknál és ahogy a 2.válaszoló irta a vitaminos kajáknál:)
2014. aug. 11. 14:50
 6/41 anonim ***** válasza:
50%

"Itt Németországban semmiféle vitamint meg gyógyszert nem adnak egyetlen kismamának sem (kivéve, ha tenyleg beteg), és mégis sokkal egészségesebbek a babák, mint Magyarországon."


Németországba lisztbe bele van keverve, törvény írja elő.

Szóval az hogy ott mi van teljesen lényegtelen.

2014. aug. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
69%

"Ez a nagymamás összehasonlítás elég veszélyes. Jó sok gyerekük volt ja. Mondjuk 6, abból kettő fogyatékos. Plusz még kétszer elvetélt, meg elvesztett két gyereket még két éves kora előtt. "


EBBEN nincs igazad.


Egyrészt azért volt sok gyerekük, mert nem volt fogamzásgátló, másrészt meg az volt a természetes, hogy minél több gyerek legyen.


A legtöbb családban ugyan sok gyerek született, de fogyatékos nagyon ritkán volt, ha meg véletlen mégis, az volt a "falu csodája", a gyerekek többsége egészségesen született.

Elvetélni sem volt gyakori dolog, ha megnézed a régi anyakönyveket, ott két évenként születtek a gyerekek - szóval vetélés nem fér bele idöben sem.


Az meg, hogy sok gyerek meghalt kiskorában, az igaz, de nem azért, mert az anyja nem szedett vitamonokat, hanem mert fertözö betegségeket meg járványokat kaptak el. Ez ellen semmiféle terhesvitamin nem segített volna, csak megfelelö gyerekorovsi ellátás, és EZ AZ, ami akkoriban nem volt.

2014. aug. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
14%

"Elvetélni sem volt gyakori dolog, ha megnézed a régi anyakönyveket, ott két évenként születtek a gyerekek - szóval vetélés nem fér bele idöben sem. "


Miért ne férne bele 9 hónap a terhesség 12 hónapban már terhes is lehetett,aztán egy év alatt meg 2-3 vetélés is lehetett.

2014. aug. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
36%

"Németországba lisztbe bele van keverve, törvény írja elő. "


MI VAN a lisztbe keverve!?!?!?!

Mert elárulom, hogy SEMMI!!!


Ne írj hülyeségeket, föként ha foglamad sincs a dologról.


A liszt Németországban ugyanolyan, mint Magyarországon, semmi nincs benne, CSAK örölt búza. Más nem is lehetne, mert akkor a forgalmazót azoonal lecsuknák amellett, hoyg rengeteg kártérítést és büntetést kellene fizetnie.

2014. aug. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%

A terhesvitaminok nem a babának jók, hanem az anyának.

A baba mindent elszipkáz az anyai szervezetből, amire szüksége van. Ha nincs elég valamiből (nyomelem/vitamin), akkor az anyánál lép fel hiánybetegség.

Ez a mi jóléti társadalmunkban azért elég ritka.


Az én orvosom sem vitaminpárti, nekem mindig azt mondta, ha szeretnék, szedjek, és rám bízta hogy milyet.

Mivel én pocsék rosszul voltam mindig az első hetekben, próbáltam vitamint szedni, hogy valami legyen bennem, ha már enni nem tudok.

Volt, hogy kijött a vitamin is, de azért általában bent maradt. :)

Szerintem figyelj arra, hogy mit kívánsz, hogy mi tartalmaz sok vitamint, azt magad is tudod.

Jó hatásúak az olajos magvak és a zöldségek és húsok, a gyümölcsökből én azért megnézném, miből eszem sokat a szénhidrát miatt, főleg ha hízásra hajlamos vagy.

"Egészségtelen dolgokból" is lehet enni módjával, ha kívánós vagy, a magas kakaótartalmú csokiban (70% és felette) sok a vas, így az lehet jó választás ha nasizni vágysz, mert abból 1-2 kocka is laktató.


Boldog babavárást!

2014. aug. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!