Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A meddőségi vizsgálatok...

A meddőségi vizsgálatok hogyan követik egymást? Pl. Mennyi idő után csinálnak hormonvizsgálatot, átjárhatóságit, stb. Magándokinál kezdenék, nem meddőségi központban egyelőre.

Figyelt kérdés
2010. jan. 14. 16:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Én másfél év sikertelenség után mentem orvoshoz. Alap vizsgálatot, plusz rákszűrést csinált, és elküldött hormonvizsgálatra. Amikor annak jó lett az eredménye, a férjemnek kellett spermavizsgálatra mennie. Még innen fél évig próbálkoztunk, akkor jött a petevezeték-műtét (egyáltalán nem fájt, semmi gondom nem volt vele), persze átjárható voltam. Inszemináció mellett döntöttünk, de mire mentünk volna, spontán összejött. Igaz, hogy 3 év után. most vagyok 8 hetes.

Sok sikert!

2010. jan. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Gratulálok! Boldog babavárást!
2010. jan. 14. 17:17
 3/9 anonim ***** válasza:

Én épp ma voltam dokinál.Lecsréltem az előzőt mert az mást sem tudott mondani,mint hogy jöjjek vissza a köv.hónapban.Elég volt!

Mai dokim--sokak szerint nagyon jó adjunktus--,szóval megbeszéltük,hogy jövőhéten csütörtökön elmegyünk hozzá a párommal.(Hamarabb nem lesz a párom).Kapunk beutalót spermavizsgálatra,még egy vizsgálatra ami a páromat érint(felírtam de nem jut eszembe),és nekem lesz 25-től 2 naponta pé követésem.Ha ezek jók lesznek,megyek laparoskópiára(átjárhatóságira),állítólag nem fog fájni,el is mesélte hogyan zajlik.Lesz hormonvizsgálat,pajzsmirigy vizsgálat is.

Kérdeztem a dokit,mit lehet tenni,ha a páromnak rossz lesz a sperma vizsgálat eredménye,erre ő azt mondta,irány a Kaáli.

HA MINDEN OKÉ,AKKOR CSAK AZ A BAJ,HOGY RÁGÖRCSÖLÜNK--főleg én.

De ha minden rendben lesz,én is vissza veszek magamból,mert már tudni fogom,hogy egészségesek vagyunk,csak a pici várat magára.Könnyebb lessz,ha tudom,minden rendben van...

Sok sikert!

2010. jan. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én 1 év után mentem el a dokimhoz. Először E vitaminnal (sejtépítő) próbálkoztunk, majd Clostylbegit-tel (peteérlelő) 3 hónapig. Azután jöttek a kivizsgálások. Elküldtem a férjemet andrológia vizsgálatra, nekem pedig hormon és petevezeték-átjárhatósági vizsgálatot csináltak. Mivel mindkettőnkkel minden rendben volt, mentünk a Kaáliba. Ott kértek még Clamidya és hüvelyváladékvizsg-ot, valamint UH-gal megnézték a tüszőérésemet. Ezek kellettek az inszeminációhoz, a lombikhoz kicsit több vizsgálat kell.
2010. jan. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm. Ezek szerint, ha el is kezdenek vizsgálódni, az inszeminációig még hosszú hónapoknak kell eltelni.
2010. jan. 15. 13:20
 6/9 anonim ***** válasza:
21:56-os vagyok. Nem feltétlenül. Én például októberben voltam a Kaáliban konzultáción, és decemberben már meg is csinálták az inszemet. Persze a konzultációra már vittem a vizsgálati eredményeimet (átjárhatósági, hormon), mert a fél évnél nem idősebbeket elfogadják. A köztes időben pedig megcsináltattam azokat, amik nem voltak meg.
2010. jan. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Vagy "lejártak".
2010. jan. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm. Ha úgymomd 'lejártak', akkor azt simán újra meg lehet csináltatni tb-re?
2010. jan. 15. 21:48
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem ingyen csinálták!
2010. jan. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!