Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi az esély arra hogy...

Mennyi az esély arra hogy autista gyermekem szülessen? és hogy ezt még terhességkor meg lehet állapítani?

Figyelt kérdés
nővérem autista és ezért félek egy kicsit hogy ez esetleg átöröklődik.
2010. jan. 14. 20:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Terhesség alatt ezt nem lehet megállapítani. Születés után se könnyű.
2010. jan. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy ez olyan mint a betegségek. A hajlam örölködik. Bár korántsem biztos, hogy a te gyereked az lenne. Lehet, hogy majd a dédunokád lesz az. Csak a gének viszik át, és nemhiszem, hogy ilyen hamar kiütközne szóval ne félj! Majd a te gyereked és az ö gyerekének kell nagyon alaposan kivizsgáltatnia magát...
2010. jan. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat, én azért egy kicsit tényleg félek mert mi van ha kiderül h mégis az :S akkor egyszerűen nem tudom mit tudok csinálni.

de viszont tudom és látom azt hogy mennyire nehéz velük. és úgy érzem én ezt nem tudnám végig vinni amit anyánk csinált.

2010. jan. 14. 21:44
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem keress fel egy genetikust,ő könnyebben tud választ adni.
2010. jan. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel ez nem fizikai rendellenesség,nem kromoszómahiba,nem lehet kimutatni a terhesség alatt.

Viszont azt olvastam,h öröklődhet,általában nem közvetlenül-mivel az autisták ritkán házasodnak-,pontosan idézem:

"A testvér- és ikerpárvizsgálatok az örökletes tényezőre hívták fel a figyelmet, azonban nem maga az autizmus öröklődik, hanem a kialakulásáért felelős idegrendszeri eredetű zavarok létrejöttének lehetősége."

Érdemes lenne egy genetikust megkérdezni a te konkrét esetedről.

2010. jan. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Párom előző házaságából született fia autista, amikor teherbe estem a Lányunkkal elmentünk genetikai tanácsadóba, ahol elmondta a genetikus, hogy maga az autizmus nem öröklődik, csak a hajlam és terheség alatt nem tudják kiszűrni...leghamarabb 1 évesen látszik hogy baj van..

Most 18 hós a Lányunk és minden oké vele!

2010. jan. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!