Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti hogy viselitek, mikor...

Ti hogy viselitek, mikor babatervezéskor pont peteéréskor nem tudtok együtt lenni?

Figyelt kérdés
Másfél éve tervezzük a kistesót,közben volt 2vetélésem,és most volt tegnap a peteérésem,és csak kedden tudtunk együtt lenni,mert párom rengeteget dolgozott,és szinte beleájult az ágyba,én meg nem akartam ráerőltetni,de annyira rossz érzés,hogy elszalasztottuk,és kuka ez a hónap is. A következő még még annyira messze van. :(
2014. szept. 5. 14:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Őszintén megmondom, hogy amikor babát terveztünk, a fene nem nézte, hogy mikor van vagy mikor nincs peteérésem. Akkor voltunk együtt, amikor megkívántuk egymást. Az együttlét nálunk nem a "gyerekcsinálásról" szólt, hanem arról, hogy együtt vagyunk, jól esik, hogy egymással lehetünk és mivel babát akartunk, így tisztában voltunk vele, hogy hogy készül a gyerek, így tudatosan ugye nem védekeztünk. De nem erről szólt az együttlét.

És amúgy bármikor lehet spontán peteérés vagy máskor, a szokásostól eltérő módon, szóval bármikor terhes lehetsz. Elhiszem, hogy másfél év és 2 vetélés után máshogy áll az ember a dolgokhoz, de nem kéne ennyire "rágörcsölni" a dolgokra. Bízni kell benne, hogy össze fog jönni. Ha nem ebben a hónapban, akkor a következőben vagy az utána következőben.

Sok sikert kívánok!:)

2014. szept. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát...nem akarok tuskó lenni, de eléggé elvitted a témát a gyerekcsinálás felé.

Nekem még nőként is lohasztó lenne,ha arra gondolnék,hogy most gyereket gyártunk és nem azért szexelünk, mert jól esik, hanem azért mertkell!

Elhiszem, hogy nehéz, de ezzel nem segítesz magatokon!

2014. szept. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én megértelek...mi is úgy álltunk hozzá, hogy "csak élvezzük az együttlétet", aztán ahogy teltek a hónap-csalódás-hónap-csalódás váltakozva és ez már kb 1 éve tart így, mi is egyre jobban igyekszünk a hónap közepe felé tervezetten 2 naponta együtt lenni. És nekem is volt már vetélésem, megértem, hogy ezután csak még jobban igyekszik az ember minél előbb teherbe esni és a csalódásos hónapok csak még jobban fájnak.


Viszont biztosan akkor volt a peteérésed? Csak mert az otthon elvégezhető tesztek elég megbízhatatlanok, szóval könnyen lehet, hogy nincs veszve még semmi. Egyébként ha jól számolom, ha kedden voltatok együtt, a spermák simán életben maradnak a női szervezetben még 2-3 akár 4 napig, tehát simán belefér a csütörtöki peteérés. Annyi csak, hogy a kislánynak van valamivel nagyobb esélye.


Szóval én a helyedben nem dobnám kukába ezt a hónapot még.


Egyébként a kérdésedre a válaszom, nekem is sokszor ment át a fejemen a "na ez a hónap is kuka" gondolat, hát ilyenkor puffogok rajta egy napig kb. Aztán a jó dolgokra gondolok, hogy már van egy csodálatos babám, hogy milyen jó házasságom van, milyen jó ez és az és máris újra elégedett vagyok. Elmegyek egyet sportolni, amikor csak tudok, az is jól helyreteszi az ilyen rossz gondolataimat, ezt tudom Neked is tanácsolni.

2014. szept. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Teljesen jól, mert sosem figyeltem, hogy mikor van peteérésem, akkor voltunk együtt, amikor jól esett.
2014. szept. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Eleinte én is mindig számolgattam a peteérést, de úgy 5 hónap után meguntam, mert egyfajta kényszert tett a nyakamba. A páromnak persze nem mondtam soha, hogy ne érezze ő is annak, de mindent megtettem annak érdekében, hogy úgy alakuljon, hogy azon a napon együttlegyünk. Ha meg nem sikerült minden fondorlatom ellenére sem, akkor puffogtam magamban. Aztán meguntam ezt a fajta rágörcsölést, ígyis 2-3 naponta együtt vagyunk mindig, mert igényeljük egymást, szóval az esélye megvan ígyis, hogy sikerüljön, meg aztán sok olyan sztori van, hogy random időpontban is összejött a baba. Szóval amíg nem jön meg, én mindig reménykedem, az más kérdés, hogy utána összetörök megintcsak.
2014. szept. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Persze,a páromnak én se mondom,h.peteérésem van,most kéne,csak én próbálok úgy időzíteni.tegnap nem is erőltettem,szegény olyan fáradt volt,úgy meg nincs értelme...

Remélem mindenkinek hamar sikerül,aki szeretné.

2014. szept. 5. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!