Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek kinek van igaza?...

Szerintetek kinek van igaza? Gyermekvállalás.

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnénk mindketten kisbabát. Sokat beszélünk róla, látom a páromon, hogy nagyon vágyik rá. Pár hónapja megkérdezte, hogy mikor szülök neki kisbabát? Mondtam neki, hogy mondjuk jövőre :) Pár héttel később meg is beszéltük, hogy talán most ősszel abbahagyom a gyógyszert. Most viszont azt mondja, hogy fejezzem be a fősulit, járjak ki egy évet Ausztriába dolgozni utána, hogy onnan kapjam a GYES-t, közben ő is kijár, és így majd lesz elég pénzünk a babára. Ő kb. olyan 150körül keres a munkahelyén, mellette maszekból összejön havi 60-70ezer. Én a fősuli mellett dolgozok részmunkaidőben már több mint 1 éve. A főiskolát tudnám a baba mellett is folytatni, nem én lennék az egyetlen ilyen "diák".

Ha látnám rajta, hogy elbizonytalanodott, és nem biztos benne, hogy akarja, akkor nem agyalnék ennyit, de látom, hogy nagyon szeretne gyerkőcöt, csak fél, hogy miből, vagy a fene tudja.. :/

A múltkor hülyéskedtünk valamin és röhögve ezt mondta: "a fősulid úgyis elvesz még 2 évet az életemből, addig nem lehet gyerekem" :D Aztán mondta, hogy ő ezt nem így fogja fel, csak hülyéskedett, de akkoris. Én nem akarok semmit elvenni az életéből, adni szeretnék neki, mindent.


Hogy magyarázzam el neki, hogy ha mindketten akarjuk, akkor nem foghatja rá csak a fősulira, és felesleges a pénzen aggódni. Lakás van, kocsi van, jól keres, nagyon szeretnénk. Mi kell ennél több?


Segítsetek megértetni vele :)


2014. szept. 10. 20:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Azért szerintem valóban fejezd be a sulit, kapj munkát és akkor biztosabb a háttér egy babához. Oké, hogy a párod jól keres, de mi van, ha munka nélkül marad vagy bármi történik?
2014. szept. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a párodnak van igaza.
2014. szept. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az első gyerekünk úgy fogant, hogy én fősulira jártam, a párom dolgozott. Mivel nem volt indokolt egy abortusz (és alapvetően ellene is vagyunk), ilyen körülmények között jött a baba.

Van lakásunk, autónk, a fősulit befejeztem. Már a kezemben a diploma. S kapom az idén bevezetett diplomás gyedet. így szép pénzt kapunk a fizetéssel és minden mással együtt, nem nélkülözünk, mindenre telik.

nektek kell megbeszélni, hogy itt most mi is a probléma. viszont még nem vagy kismama, így van lehetőséged mérlegelni, hogy érdemes e várni 1-2 évet, vagy most azonnal akarjátok a babát. nekünk erre nem volt lehetőségünk - de egyáltalán nem is bánom.

beszéljétek át alaposan :)

2014. szept. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Fejezd be a sulit. Hidd el később megbánnád ha nem így tennéd. Az évek nem forognak vissza felé. Éld ki magad és úgy hozd meg életed legnagyobb döntését hogy soha ne kelljen megbánnod.
2014. szept. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
38%

# 3/4

Utolsó azért az hogy becsúszik és nincs más választásotok és direkt így tervezni elég nagy különbség számomra.

Másrészt diplomás gyed mellett max feketén dolgozhatsz az meg azért végképp nem az ideális.


Fejezd be a sulit,legyen munkatapasztalatod,hogy mikkor 3 éves lesz a gyerek is legyen hova visszamenni vagy legalább valamit feltudj mutatni az önéletrajzba.

Másrészt tudom ti biztos mindig együtt maradtok csak ha nem mit kezdenél az 50 ezres diplomás gyedből később meg a 25 ezres gyesből?

2014. szept. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Pontosan amiatt nem félnék így szülni, mert mint írtam, több mint egy éves tapasztalatom van azon a területen, amiből diplomám lesz. És mivel hiányszakma, bármikor felvesznek teljes állásba. Köszönöm a válaszokat!
2014. szept. 11. 06:55
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is fejezd csak be a sulit. Ráértek utána babázni, hidd el, nehezebb, mint kívülről tűnik. Nem írtad a korod, de ha még belefér nektek, akkor várj. Gyerek után nehezebb egy sulit befejezni,"csak" munkába visszaállni könnyebb lesz.
2014. szept. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a fősulit fejezd be, aztán jöjjön a baba. Én már 5 éve végeztem a sulival, azóta dolgozom. Sajna itthon. Mi is szeretnénk kimenni Ausztriába, mert nagyon közel lakunk, de hidd el, nem olyan könnyű az. (diplomával, nyelvtudással a hátunk mögött sem). Mi most kezdtünk bele a babaprojektbe, és így, hogy évek óta dolgozom. Enélkül nem sok támogatást fogsz kapni sajnos. Megkérdezhetem, hány éves vagy? (ja és részmunkaidőre nagyon kevés GYES-t fogsz kapni).


Másik oldalról nézve a dolgot: annak ellenére, hogy mindketten dolgozunk, nem keressük magunkat agyon, mégis úgy vagyunk vele, hogy most már jöhet a baba. Közben próbálkozunk kijutni dolgozni, vagy legalább a férjem. Mivel 30 alatt szeretnék szülni mindenképp, ezért nem akarjuk már tovább halogatni. A munkahely pedig soha sehol nem lesz biztos. Bárhol beüthet valami és akkor új munkát kell keresni...szóval arra sem lehet alapozni, hogy "majd ha lesz biztos munkánk". Mi sokáig ezt gondoltuk, de rájöttünk, hogy ilyen nincs. Most ezen már nem gondolkozom, viszont ha fősulis lennék, biztos, hogy várnék még, lediplomáznék, dolgoznék egy évet és utána vágnék bele a baba dologba.

2014. szept. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Bocsánat, a GYED-re gondoltam,amit részmunka után kapsz (nem is tudom, azután jár-e egyáltalán?). A GYES alanyi alapon jár, viszont az sem lesz sok.
2014. szept. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én 25, a párom 35 éves.
2014. szept. 11. 19:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!