Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló tabletta abbahag...

Fogamzásgátló tabletta abbahagyása után a következő hónapban bármikor lehet peteérés? (úgy értem végleges abbahagyás után)

Figyelt kérdés
Tehát ha az utolsó mensturáció 2013. december 23-án volt, (ekkor még szedtem a gyógyszert) akkor elvileg január 6. körül kellene peteérésnek lennie, mert a tabletta szabályos 28 napos ciklust állít be. Viszont február 20-án voltam nőgyógyásznál és akkor azt mondta, hogy az UH szerint 5 hetes és 1 napos a terhességem, majd hozzátette, hogy nagyjából 3 hete eshettem teherbe. Ezt én most nem igazán értem, mert ha február 20-ától visszaszámolunk 3 hetet, akkor január 29. jön ki. Az valóban 3 hét. De akkor mire vonatkozik az 5 hét? Ha 5 hetet számolunk vissza, akkor az január 15. Akkor most mikor estem teherbe?? 15-én, vagy 29-én?? Illetve mikor lehetett peteérésem? :S

2014. szept. 25. 13:10
 1/7 anonim ***** válasza:
azt tudom, hogy gyógyszer abbahagyása után bármikor lehet peteérésed. nekem a babám egyből megfogant.
2014. szept. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is így volt! :)Decemberben még szedtem, aztán januárban már meg is fogant. Csak azt nemtudom hogy mikor? :) Mert ugye a gyógyszer abbahagyása biztosan megzavarta ezt az egész folyamatot, így valószínű a peteérés is elcsúszott.....
2014. szept. 25. 14:52
 3/7 anonim ***** válasza:
a lényeg a végeredmény:):)
2014. szept. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen ez igaz! Bár azóta is foglalkoztat ez a dolog, hogy vajon mikor foganhatott meg a bébim? :)Amúgy hallottam már azt is, hogy amikor a baba megfogan, akkor már két hetes terhesnek számít az ember, és ezért ír ki az UH az első alkalommal 2 héttel többet, mint amennyi valójában a terhesség. De gondolom ez az elmélet ebben a helyzetben nem állja meg a helyét, amikor a gyógyszer felborít mindent...
2014. szept. 25. 15:10
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez így van. A megfoganáskor már 2 hetesnek számít, mivel a terhesség 40 hetét az utolsó menstruáció első napjától számolják.
2014. szept. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen én ezt értem, de mi van pl. az én esetemben, amikor is 2013. december 23-án volt az utolsó menszim első napja, és januárban már nem szedtem a tabit, és meg se jött utána már. Viszont február 18-án pozitívat teszteltem. Tehát egyáltalán nem vagyok tisztában vele, mikor foganhatott meg a bébim. Mert a te elméleted szerint szeptember 29-ére jön ki a szülés várható ideje, viszont én október 22-re vagyok kiírva. :)
2014. szept. 26. 13:54
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi, hogy nekem az első UH-n azt mondták , hogy 5 hetes és 1 napos a terhességem, vagyis nagyjából 3 hete estem teherbe. Ez akkor most azt jelenti, hogy 3 hete fogant a baba? Vagy azt hogy akkor ágyazódott be, és 5 hete fogant meg? Mert ugye olyat is hallottam már, hogy a beágyazódáshoz is kell kb. 2 hét. Na ez a nem tiszta.....
2014. szept. 26. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!