Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » H kell kiszamitani h mikor...

H kell kiszamitani h mikor van peteeresem?

Figyelt kérdés
15 eves vaok es mar elek nemi eletet nm tom h h keell kixamitani h mikor van peteeresem...kerlek segitesek
2008. aug. 10. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia. Menstruácíó első napjától 14 nap. Akkor van peteérés. Ez mindenkinek változó, attól is függ hány napos a ciklusod. Nagyon fiatal vagy még, rendszeres a mensesed? Ha így védekeztek az nem biztos módszer. Én így lettem állapotos. 39hetes kismama
2008. aug. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
mar igen rendeszeres a menstruaciom....de akkor hogyan kene vedekezni ovszerrel nm szeretjuk csinalni:(
2008. aug. 10. 16:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Pedig az lenne a legjobb, mert a fogamzásgátlóhoz még szerintem fiatal vagy. De érdemes lenne erről egy nőgyógyásztól érdeklődni. Mi nem bántuk hogy összejött pocaklakó mert én már 27 éves vagyok.
2008. aug. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A PÉ rendszeres menstruáció mellett nem biztos, hogy mindig ugyanakkor van.

Szóval, nem biztos, hogyha 28 napos a ciklusod, akkor pont a 14. napon lesz.

Nekem pl. rendszeres 30 napos ciklusaim voltak, aztán egyszercsak magától 65 napos lett. Előre nem tudhatod, hogy az adott ciklusod milyen hosszú lesz, így arra sem szabad hagyatkozni, hogy a 14. napon van PÉ-d.

Mikor mi babát szerettünk volna, akkor hőmérőztünk.

Minden reggel, még ágyból kikelve, meg kell mérni a reggeli hődet. Ezt vezeted egy kis táblázatban. Mikor leesik a hőd, majd felszökik, akkor van PÉ-d, akkor kell védekezni utána pár napig mindenképp. Mielőtt pedig megjön a mensid, újra leesik.

De mielőtt csak erre hagyatkoznál, 3-4 hónapig védekezzetek gumival is, közben vezesd a táblázatot, hogy ki tudj rajta igazodni.

A gumi amúgy nem csak a teherbeesés miatt kell. Hallottál arról, hogy egyre több tizenéves lesz AIDS-es? Mi arra a garancia, hogy a pasid nem csal meg, nem szed össze valami nyavaját, aminek iköszönhetően majd járhatsz kúráltatni magad hónapokig vagy ne adj Isten, sose lehet majd gyereked? Rosszabb esetben meghalsz!

Fiatal vagy még, ne csinálj butaságot. A gumi nem szeretem vagy nem szeretem dolog! Ha szexelsz ilyen fiatalon, akkor felelőségteljesen!!!!

2008. aug. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

az én anyukám elég "fiatalosan" kezelte az ilyen dolgokat, egyetlen dolog volt amit meghatározott,nem aludhatok együtt fiúval (amiről persze mindig tudott) amíg nem voltam nődokinál és nem adott fogamzásgátlót, és NEM SZÁMOLHATOK. ez utóbbit azért mert én a menstruációja előtt 2 nappal lettem :)


de igaz h fiatal vagy... vagy én vagyok maradi... használjatok gumit!!

2008. aug. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat...varom a tobii valaszt is...jah es a baratom 100%h nm csal meg nagyon szeetjuk egymast:P:P:P
2008. aug. 11. 03:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!