Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Peteérést hogyan kell kiszámít...

Peteérést hogyan kell kiszámítani, ha rendkívül hosszú volt a ciklus?

Figyelt kérdés
Szeptember 20-án menstruáltam utoljára, végre örültem, hogy terhes vagyok, de 2 hét késés után megjött. 45 nap telt el a két menszesz kzött, ami már olyan hosszú, hogy az ovulációs kalkulátorok nem tudják kiszámolni. Teljesen tanácstalan vagyok, mert korábban mindig 32 napos volt a ciklusom, nem tudom mitől lehetett-e, és hogy most hogy kalkuláljak, hogy sikerüljön!
2011. nov. 6. 11:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Én elmennék dokihoz, 45 napos ciklus már nem mondható normálisnak...
2011. nov. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet nem is volt peteérésed ebben a ciklusban. Szerintem is menj el dokihoz!
2011. nov. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Amikor egy hetet késett akkor voltam, azt mondta ez lehet akár terhesség vagy hormonzavar. Ha nem jön meg, akkor menjek vissza egy hét múlva, de megjött, pont egy héttel később reggel.
2011. nov. 6. 13:21
 4/5 Grófházy ***** válasza:

a 35 napnál hosszabb ciklusok esetében általában nincs is peteérés.Egészségügyis vagyok,és nekünk ezt tanítptták anno a suliban.

Én elmennék dokihoz,kérd meg,hogy írjon beutalót egy 3. napi és 21. napi vérvételre,aztán abból el lehet indulni.Abból már kiderül,hogy hogy mennyi az FSH,LH értéked,valamint a 21. napi progeszteron megadja a választ arra,hogy abban a ciklusban volt e egyáltalán peteérésed

2011. nov. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én lennék az ellenpélda, a fiam a 24-ik napon(38napos ciklus), a picur akit várok pedig a 26-ik napon (40 napos ciklus) készült.

Egyébként előfordul hogy valami okból kifolyólag meghosszabodik, de szerintem csak akkor aggódj, hogyha ez többször és rendszerességel fordul elő.

Használj ovulációs tesztet, azzal biztosan tudod van-e peteérésed. Érdemes hőmérségleti tesztet is vezetni.

ezen az oldalon nézelődj bátran: www.babatervezok.otthona.net

2011. nov. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!