Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek kell a folsav?...

Szerintetek kell a folsav? Szedtek, ill. szedtetek terhesvitamint? Ha igen meddig?

Figyelt kérdés
Én azóta szedem a folsavat, amióta neki álltunk a projektnek :-) tudom,hogy a terhesség elején a legfontosabb, na de meddig? :-) egyáltalán van értelme?
2014. okt. 4. 10:45
 1/6 anonim ***** válasza:
nagyon is van értelme. 12 hét után már nem igazán számít, addigra "kész" a gyerek. :)
2014. okt. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Folsav az idegcső záródás miatt kell. Terhesvitamint azonban nem szednék, nem szedtem. Ha normálisan, igényesen étkezel, nem is kell.
2014. okt. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, a folsav, mint írták, a 12.héten a legfontosabb. Utána 20.hétig Gravidát szedtem, onnantól a végéit pedig LadeeVit-et, az Omega3 miatt.
2014. okt. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
javítanék: 12.hétig
2014. okt. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én folsavat a 14.hétig szedtem. Nem szedek terhesvitamint!!

Pezsi tablettát iszok. C+cinket,Kalcium+D+K, és Magnézium+B6. Ennyi.. És persze a sok sok gyümölcs,sajna a zöldség nem nagyon megy:)

30hkm

2014. okt. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én folsavat szedtem. Terhesvitamint az első terhességem alatt egy dobozzal szedtem, utána csak magnéziumot, kalciumot, vasat. Most a másodiknál folsavat az elején, majd kalcium, magnézium (sokat keményedek, görcsöl a vádlim már a középidőtől), c vitamin, és vas, mert sajna már az elején egy kis vérszegénység jelentkezett.

A terhesvitaminnal sincs semmi baj, alapvetően sokféle nyomelemet és vitamint tartalmaz, csak az ár-érték arány miatt úgy gondolom, inkább üzlet, mint szükséges dolog. Jó a marketingje, ennyi.

2014. okt. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!