Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kisbabát szeretnénk, kezdjem...

Kisbabát szeretnénk, kezdjem el szedni valamelyik terhesvitamint vagy elég a folsav is?

Figyelt kérdés
Melyik terhesvitamínt ajánljátok?
2011. aug. 24. 13:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Én azt az álláspontot képviselem,hogy nem kell vitamin! Én csak folsavat szedtem, még így is nagyobb picivel a babám.:) Az én dokim nem is pártolja. Ha nincs hiány, normális a táplálkozás, nem kell. De lesz,aki mellette fog szavazni. Leginkább a dokiddal beszéld meg.

Viszont elterjedt az a tévhit,hogy segíti a teherbeesést. Na ez nem igaz. Szóval,ha pusztán azért kezdenéd el szedni,hogy hátha hamarabb összejön,akkor felesleges!

2011. aug. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én szedtem sima kismamavitamint fogamzás előtt egy hónappal kezdtem, a baba elsőre összejött, de sokan mondták, hogy nem sok köze volt hozzá a vitaminnak. Mindenki saját döntése, van, aki nem szed, és nem lesz semmi gond. Én a 3. hónapig szedtem, utána csak magneB6ot, mert kellett.
2011. aug. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én nem a patikai terhesvitaminokat ajánlanám. Nézz utána Lenkei Gábor- féle vitaminoknak. Lenkeitől függetlenül nagyon fontos a magas C-vitamin arány min. napi 2000 mg. Azért ennyi, mert ha A és D-vitamint is szedsz mellé, csak nagy dózisú C-vit. mellett szívódik fel. (Ezt úgy mindig elfelejtik mondani) Szóval fontos még a megfelelő Ca, Mg és az egyéb ásványi anyagok is. Min 250 mg kell mindkettőből. Ezt azért kell szedni, hogy a fogadból és a csontjaidból ne vonja ki a gyerek ezeket az anyagokat. Fontos a folsav min 1000mg és az E-vitamin min 400mg. Ezeket a párodnak is ugyanúgy szedni kell. Én még Omega3 -mal is ki szoktam egészíteni. 300mg naponta.

Ha érdekelne mégis a Lenkei belinkelem. Nem terjesztő vagyok, csak használó, s nagyon sokat jelent a számomra, mert sokkal jobb a kondícióm és a közérzetem is.

[link]

2011. aug. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én folsavat szedtem. Az a gond, hogy nem tudhatod, mikor fogan meg a baba, hónapokig feleslegesen szedni a terhesvitamint sztem pénzkidobás. Folsavat szedtem a 12. hétig, utána Elevitet. A szülészeten azt mondták, azért volt szép síma a babám bőre, mert naponta szedtem az Elevitet. 38 hétre született.
2011. aug. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia én is most néztem utána és most kezdem el szedni a Flavon kids lekvárt - teljesen természetes és tartósítószer mentes!
2011. aug. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 sumergo ***** válasza:

Kérd meg a háziorvosodat, hogy nézessen neked vérképet, és ha 1 valamiből hiány mutatkozik, akkor azt kell pótolni, ha több mindenből, akkor szedhetsz terhesvitamint. Ha minden oké, akkor elég lesz a folsav, aztán pozitív teszt után jöhet a terhesvitamin. Én Elevitet szedek. Már ezzel kezdtem, de lombikos vagyok, úgyhogy csak a gyógyszerekkel együtt kezdtem szedni, hónapokig biztosan nem szedtem volna előre, mert felesleges.


29+2 hkm

2011. aug. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 sumergo ***** válasza:
Zsírban oldódó vitaminokat nem ajánlom nagy dózisban szedni, mert több kárt okoz, mint amennyit használ, konkrétan ugyanolyan hiánytüneteket okoz a túl sok is belőlük. A 2000 mg C vitamin pedig frankó vesekövet csinál, mert annyi teljesen felesleges, így a vese elkezdi kiválasztani.
2011. aug. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%

A vesekőképződés nem bizonyított. Az utolsónak írnám tájékozódjon már arról is, hogy az állatvilágban pl.: azoknak az állatoknak(szarvas, vaddisznó, őz) milyen és mekkora dózisú vitamint adnak ahhoz a takarmányukba, hogy egyáltalán túléljék a telet. Fennt van a neten jó néhány erre vonatkozó tényadat, csak olvasgatni kell a szakirodalmat. Tehát az állattól nem sajnáljuk a több ezer miligramm C-vitamint és az egyéb vitaminokat, magunktól emberektől pedig igen. Megaztán Szent Györgyi Albert sem hiába kapta ám a Nóbelt. Ő napi 10-15000 mg C-vitamint fogyasztott, és nem vesekőbe hallt bele, hanem abba, hogy a rendszer nem engedte a gyógyszeriparba átvinni a megfelelő mg-ot az emberek meggyógyítására, immunrendszerük erősítésére. E helyett Béres Józsi bácsi 25 mg-ot ír. Az állati takarmányozásnál meg lehet nézni a neten. A tengeri malacnak ez a napi C-vitamin adagja. Nem durva egy kicsit, hogy tengerimalacnak néz minket a gyógyszeripar? Nem is beszélve a sok dilettánsról aki elhiszi a tévében és a médiában hangoztatott szamárságokat. Minden problémára van már gyógyszer, mindegy csak egyed és minél többet, nem számít a mellékhatás, és hogy egyik üti a másikat. A gyógyszer fogalma azt kellene, hogy jelentse=gyógyító szer. Nos, akkor hogyan lehet az, hogy a betegségekből nem lehet meggyógyulni?Akkor ezek a szerek mégsem gyógyítanak?

Az orvos fogalma is érdekes lehet. Azonos tőről származik, mint az orvvadász, orvgyilkos. Orv-os =orvos tehát nem jó szándékkal megáldott ember. Maga a fogalom, orvos nem is túl régen került be a köznyelvbe. Akit érdekel utána nézhet.

Bocsi, hogy sokat írtam, de mindig bepöccenek, mikor vki szamárságokat ír, nulla tudással, csak médiára hagyatkozva.

2011. aug. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!