Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Érdemes ebben az esetben...

Érdemes ebben az esetben folsavat szednem?

Figyelt kérdés
2. hónapja próbálkoztunk a babával, nem jött össze sajnos. Szedtem a folsavat. Most úgy vagyunk vele, hogy lazítunk egy kicsit a babatémán. Mi van, ha csak fél év múlva jön össze a baba? Vagy később? Érdemes így is szednem a folsavat? Nem baj, ha hónapokig úgymond "feleslegesen" szedem?
2014. okt. 4. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Szedjed. Mire kiderül a várandósságod,addigra 3-4 hetes a magzat, akiben bőven zajlik a minőségi fejlődés. Az idegcső-záródáshoz kell a folsav. Utána jön a növekedés azaz mennyiségi fejlődés, akkor már nem kell szedni. A minőségi és mennyiségi fejlődés nem egymás kizárói. Szóval fontos, hogy előre kell szedni.
2014. okt. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Na azért két hónap nem a világ... :) Bocsi az offért, csak hallom az elkeseredett hangvételt. Szedd nyugodtan, semmi bajod nem lesz tõle, mint az elsõ válaszoló is ìrta. Mi több mint egy éve várunk a babára. Szedem a folsavat. Igaz, hogy mostanában csak a hónap második felében. Lustaság, lazaság vagy már csak nem görcsölök rajta, nem tudom. De megadom neki az esélyt, ha összejön a baba, ne legyen baj amiatt, hogy nem szedtem egyáltalán. Sok sikert! :)
2014. okt. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
En nem szedtem. Mikor kiderult, hogy terhes vagyok, akkor kezdtem el a Gravidat, de kulon folsavat nem. Egeszseges babam van.
2014. okt. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem baj, ha szeded. A folsav fontos vitamin, nem terhesen sem árt egyébként szedni. (én vérszegény vagyok, és nem terhesen is szedtem vasat és folsavat is hónapokig) Túladagolni sem tudod, nem raktározódik feleslegesen a szervezetedben, mert vizelettel kiürül a felesleg.

És azért is fontos szedni, mert mire kiderül, hogy terhes vagy, addigra az idegcsőzáródási folyamatok java része már zajlik, amihez kell a folsav. Én is akkor kezdtem el szedni rendszeresen, amikor bbaát terveztünk. Majdnem egy évig próbálkoztunk, ez napi egy szem folsav, és ugye továbbra is szedtem a terhességben is, a nőgyógyűszom tanácsára tovább is, mint a 12. hét. És semmi bajom.

A babatémán lazítás nem kell, hogy azt jelentse, hogy nem nyelsz le napi egy szem tablettát. A görcs oldását – ha azt érzed, hogy görcsösen ráfeszültés a témára – ne a vitamin hanyagolásásval próbáld oldani.

2014. okt. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Igen, kicsit el vagyok keseredve, mert azt hittem, most aztán mindent megtettünk, de tudom, hogy még nagyon az elején vagyunk. Akkor szedem továbbra is. :)
2014. okt. 4. 17:37
 6/6 anonim ***** válasza:

szedj b-komplexet, abban van folsav is és egyébként sem árt, ha a többit is pótolod.

majd ha terhes leszel, akkor a 3mg-os folsav is mehet, én azt szedtem legalábbis és a B vitaminokat terhesvitamin helyett, a dokim mondta, hogy elég, ha mindent eszek.

2014. okt. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!