Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti bevállalnátok igy még egy...

Ti bevállalnátok igy még egy gyermeket?

Figyelt kérdés
A férjemmel már van egy gyermekünk, 3 éves. Ő keres 140000-150000 körül, én 4 honapja mentem vissza dolgozni, sajnos a szüleim miatt vonnak a fizumbol, igy csak 70-80 ezret keresek.Van saját lakásunk, hitelmentes, viszont van egy személyi hitelünk, még 3 évig 30000 forint. Nem terveztünk még egy gyereket, de ugy néz ki terhes vagyok. A munkahelyemen veszélyes anyaggal dolgozom, szoval terhesség alatt nem tudnák tovább dolgozni. A lakásunk nem tul nagy, 2 szoba fürdö, nappali konyha, kb. 80 négyzetméter. Ha tényleg terhes vagyok, nem tudnám elvetetni, a szivem szakadna meg.. A kisfiunknak megvan mindene egyébként. A férjem őrülne, ha terhes lennék, de én félek hogy ha otthagyom a munkám, nem tudnánk megélni
2014. okt. 6. 11:09
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
hát az igaz hogy nem élünk nagylábon, de mindenünk megvan. nem veszek méregdrága ruhákat, meg sporolok amin tudok, és igy még félre is tudtam rakni mindig egy kicsit. szerintem meg lehet oldani ennyiböl is, csak ügyesnek kell lenni:)
2014. okt. 6. 12:38
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt nincs kérdés, ezt már eldöntöttétek, csak megerősítésre vársz. Bár mi még csak az első babát tervezzük, de bizony bevállalnám a helyedben a másodikat. Butaság lenne elvetetni. Lehet, hogy nem éltek nagy lábon,de nem is kell. Ennyiből hitelmentesen szerintem nem lesz gond. Sok boldogságot nektek.
2014. okt. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Az én vőlegényem 150-et keres, én 110-et. Szerencsére nincsen hitelünk, és a lakás is saját, tehát 260-ból gazdálkodunk csak magunkra, plusz a rezsi. 67 négyzetméteres lakásban élünk. Elgondolkodtam anno, hogy ennyiből tudnánk-e gyereket vállalni, és rájöttem, hogy bőven. A kutyánknak egyelőre egészségügyi gondjai vannak, hónapok óta, így május óta csak rá 45 ezer forint körül költünk (hol több, hol kevesebb). Igazából ha neki nem lesz már baja, és úgy néz ki, hogy hamarosan felépül, akkor egy gyerekre is bőven fog jutni. Szerintem ha muszáj, akkor az ember meghúzza a nadrágszíjat, és ésszel költ. Ti tudjátok, hogy mennyi marad hónap végére, belefér-e a 2. gyerek vagy sem..de ugye amint az előbb is írtam, hogy ha muszáj, hogy beleférjen, akkor bele fog. :) Csak ügyesen kell gazdálkodnotok.
2014. okt. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
74%

Itt a gond nem az, hogy kevés a kereset hanem az, hogy a munkahelyeden VESZÉLYES anyaggal dolgozol.


Az első három hónap a legveszélyesebb, ilyenkor ért káros hatások, súlyosan károsíthatják a magzatot! :(


Nem lenne semmi gond, ha nem dolgoztál volna a veszélyes anyagokkal, és úgy estél volna teherbe.


Én mindenképpen azonnal felkeresnék egy genetikust!


Sajnos én is így voltam az egyik gyermekemmel, én is veszélyes anyagokkal dolgoztam 6 hétig.


A lakásotok is rendben van, és ennyiből megtudnátok élni!

2014. okt. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom, hogy anyagilag nem olyan rossz a helyzet, ha már terhes vagy, szerintem ne vetesd el. Most nem olyan túl nagy időkülönbséggel lenne két gyerek, így sok költséget megúszhatnátok. (A 3-dik gyerek sokkal drágább tipikusan.)
2014. okt. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
A "szivacsos részen van a második csík". hejj, aludjunk még erre egyet!
2014. okt. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!