Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 23 éves vagyok a férjem 27 kb...

Császár Böbe kérdése:

23 éves vagyok a férjem 27 kb fél éve próbálunk összehozni egy babát, és nem jön össze! Ti mit csináltatok? Szedtetek valami vitamint? Köszi a normális válaszokat!

Figyelt kérdés

2014. okt. 10. 10:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Fél év nem hosszú idő, ne aggódj még. Szedhettek E vitamint és folsavat, valamint javasolom a cinket is. Ezek a vitaminok mind a kettőtökre jótékony hatással van. Ha így 3-4 hónap múlva sem sikerül, akkor elmehetnél hormonvizsgálatra, párod pedig andrológiára kezdésnek. A többit meg utána majd mondják az orvosok.

Sok sikert!

2014. okt. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
teherbe esni nem mindig konnyu en is 23 eves vagyok nehezen estem teherbe sokat busultam de vegul osszejott en nem szedtem semmit.ha nem jon ossze ojankor probalkozzatok amikor van peteeresed akkor esejesebb.voltal orvosnal?
2014. okt. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Teljesen egészséges pároknál az a normális, ha 1-1,5 éven belül fogan meg a baba.

Nyugalom! Ne görcsöljetek rá, csak élvezzétek az együttléteket. Ha 1év alatt sem jön össze akkor érdemes az orvost felkeresni, hogy vizsgáljon ki titeket. De fél év próbálkozás után még nem kell kétségbe esni. Szeresétek egymást, éljetek/táplálkozzatok egészségesen, sportoljatok és élvezzétek ki a még kettesben tölthető időszakot. Ez a legtöbb amit most tehettek.

2014. okt. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszait :)
2014. okt. 10. 10:38
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem se sikerült az első pár hónapban, erre vettem ovulációs tesztet és az alapján bújtunk össze. Próbáld ki, hátha segít. Nekem mindkét gyermekem ezzel sikerült.
2014. okt. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egészséges párnak normál mennyiségű együttlét mellett havi! 20% esélye van babára.

Az ovutesztet én is ajánlom. Nálunk még csak tervben a baba, de már régóta hőmérőzök (amúgy nem zakkantam meg), mert sejtettem, hogy valami nem oké.

E vitamin neked és a párodnak is, mert ez termékenységi vitamin. Emellett folsav neked.

Én szedek multivitamint, nagy dózisú C-t, Omega3-at, Magnéziumot, és D vitamint, Vasat és Folsavat, de ezeket amúgy is szedném, ha nem terveznék babát.

2014. okt. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Lamakid333 ***** válasza:

Szia!


Férfiként a férfi oldalról is szólnék pár szót!

Érdemes már a tervezés megkezdése előtt 1-2 hónappal elkezdeni edzeni. Nem a külső, meg erőnlét miatt, hanem mert jó hatással van a spermák mozgékonyságára és élettartamára is.

Mellette amennyire lehet teljesen elhagyni a cukrokat és szénhidrát dús ételeket, mint kenyér és tészta.

Sokkal több zöldségben gazdag ételt enni, és sok gyümölcsöt.


Nem szabad elfelejteni hogy a spermák a jelenlegi életmódot csak 2 hónappal lemaradva követik. Vagyis hiába kezd el edzeni járni most, csak kb 2 hónap múlva lesz észrevehető a javulás.


Nálunk is fél évet kellett várni a babára, pedig párom előre szedte a folsavat, femibiont.

A probléma esetünkben a rágörcsölés volt.

Amint elkezdtük szervezni az esküvőnket, még abban a hónapban meg is jelent a várva várt 2 csík.

Meglepeteséünkre az esküvő napja előtt 1 nappal :)


A legfontosabb így szerintem is, hogy ne görcsölj rá, és a párodat se csak akkor rántsd magadra amikor gyerek a cél, hanem akkor is ha csak kedved van hozzá.

Sajnos rossz hatással van ránk ez a "teljesítési kényszer" amit a baba szándékos és akaratos összehozása hoz magával.


A leginkább kiszámíthatatlan dolog pedig ami még nagyon sokat nyom a latban, az a tudatalattink.

Volt róla esettanulmány ahol a nő azért nem tudott teherbe esni a férjétől akivel nagyon szerették egymást, mert a nőt elhagyta az apja még kicsi korában, és félt tőle hogy az ő gyereke is ugyanígy fog járni. Ezért tudat alatt megakadályozta a teherbe esést.

Sok beszélgetés és pszihológus segítségével, amint túl tudott lépni ezen, azonnal elsőre terhes is lett!


Összetett dolog eljutni odáig hogy megfoganjon a baba :)

Először nézzetek körül nincs-e bármi ami visszatartana titeket akár tudatalatt is. Ha nincs, akkor jön a többi dolog amit mondtak/tam!


Boldog babavárást kívánok neked!

2014. okt. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek :)
2014. okt. 12. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!