Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 41-42 évesen van esélye...

41-42 évesen van esélye teherbe esnem? Van értelme ennyi idősen szülni? Tudtok41-45 éves kismamáról?

Figyelt kérdés
2014. okt. 14. 10:00
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van ismerősöm, aki 43 évesen szült. szép egészséges kisfiút és nagyon boldogok vele.

Neki ő az első gyereke.

2014. okt. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

szia!

a munkatársam felesége 41 volt, amikor szült. Nekik első baba és 3 év alatt jött össze. Későn találkoztak, de persze, hogy van/volt értelme!


A genetikai UH-n találkoztam egy anyával, előttünk járt sokkal és ő is 42 volt és már volt egy 20 és egy 22 éves fia is. Most is fiút várt az új férjétől, a férjnek első baba volt. Naná, hogy volt értelme.


Jobban figyelnek az orvosok, több a veszélyt jelentő tényező, idősen kell felnevelni és ezzel számolni is kell, de ők is teljesen jól vannak és nem a negatív oldalában gondolkoznak. Munkatársamék is megint kicsit gyreekek, teljesen jól nevelik a fiukat a koruk ellenére is.

2014. okt. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Nekünk a második gyerek lenne,eddig azért nem tudtunk előbb próbálkozni mert beteg voltam, és gyógyszereket szedtem,mostanra kitisztult a szervezetem.
2014. okt. 14. 10:10
 4/27 A kérdező kommentje:
Igazából ész szerint már feladtam a második gyerek projektet, de szívem és a testem megint vágyik egy babára, egy kistesóra, gyermekem 6 éves.
2014. okt. 14. 10:12
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én itt vagyok, vén fejjel, 43 évesen, és 15 hónapos a kisfiam. Gyakorlatilag védekezés mellett besikerült, a többi gyerekem már mind nagyok.

Ahol szültem, szobatársam volt egy 42 éves nő, azóta is tartjuk a kapcsolatot, és egy másik kismama aki 40 évesen szülte első gyermekét.

Szóval van ilyen, nem kevés, és esély mindig van.

Ha szeretnétek, miért ne? Nem tudhatjuk meddig élünk, mennyi időnk lesz felnevelni a gyerekeinket, fiatal szülővel is történhet bármi meg időssel is.

A genetikai rendellenességek kockázata megnőhet ilyen idősen, érdemes minden szűrővizsgálatot elvégeztetni, az amniocentézist is javasolják. Nekem hál' Istennek makkegészséges gyermekem született.

2014. okt. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
0%
A kockázat sokkal több genetikai betegségekre nagy valószínűséggel császarozni kell és a szervezetet is sokkal jobban megviseli,és igen ez is igaz,h fiatalon nagyobb eséllyel éred meg a gyereked esküvőjét:)meg ugye a türelem is egyre kevesebb az idő előre haladtával..de ha valaki szeretne gyereket még ennyi idősen az az ő felelősége és az ő dolga!!ezt senki nem döntheti el helyetted..
2014. okt. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem édesanyám volt 40 évesen terhes az öcsémmel. Mind a ketten jól vannak és szerencsére látja felnőni a fiát (most 27 éves).

Én 38 vagyok és igencsak gondolkodom egy 3. gyerekben. A két lányom 5 és 2 évesek, de mivel most mentem vissza dolgozni, így ha döntünk is a 3. baba mellett, azt én is 40 évesen fogom szerintem szülni (ha összejön).

2014. okt. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
78%

Az előző válaszát néhány dologban cáfolnám/saját tapasztalat.

Én is azt hittem, a szervezetemet jobban megviseli a terhesség, mint fiatalabb koromban, de nem. Mondjuk nincs magas vérnyomásom, nem vagyok cukorbeteg stb. tehát a szervezetem 43 évesen is egészséges, rendszeresen mozgok, sportolok, nem vagyok elhízva, a terhességem is könnyű volt.

Azt is hittem jó esélyem van a császárra, de nem. Pedig örültem volna neki, mondtam az orvosnak, én már biztosan nehezen fogok szülni, a koromnál fogva kérnék császárt. Hát kinevetett, ilyen nincs semmi nem indokolja orvosilag a korom végképp nem, mivel már szültem, ezért természetes úton fogok szülni, így is lett. Annak javasolhatják a császárt, aki ilyen idősen először szül.

A genetikai tényezők kockázata tény hogy nagyobb. Emiatt gyakoribb orvosi ellenőrzés, szűrővizsgálatok, genetikai tanácsadás a terhesség során, olyannyira kiszűrnek mindent, hogy azzal a biztos tudattal mehetsz szülni, hogy előre tudod, a gyermek makkegészséges, nincs kromoszómarendellenessége, genetikai fejlődési rendellenessége.

Én a szülés körüli komplikációktól féltem ezért a leginkább, hogy csak ott ne legyen valami baja az egyébként egészségesnek születő babának.

Ezért érdemes megbízható jó orvost választani.

2014. okt. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Én simán vállalnám, ha mindannyian akarnánk. Nem érdekelne a korom. Értelme van-e? Milyen kérdés ez? Olyan, mint ha azt kérdeznéd, van-e értelme szeretni. Van. Akkor is van, ha nem leszel mellette, mikor nyugdíjba megy. Van, az életnek mindig van értelme!
2014. okt. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
43 éves vagyok, áprilisban szültem teljesen egészséges kislányt. Könnyű terhességem volt, egy óra alatt megszültem, hüvelyi szülés volt. Szuper most itthon lenni vele, nagyon élvezem. Két hónapos korára visszanyertem az eredeti súlyomat. Sokat sétálunk, visszük a kutyát is. A kislányom még szopik, és remélhetőleg még sokáig fog.
2014. okt. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!