Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nem tudok eligazodni a cikluso...

Nem tudok eligazodni a ciklusomon?

Figyelt kérdés

olvasom a tudományt: luteális fázis áll. 14 nap. Szóval ha 26-án jött meg(Ma), visszaszámolok 14 napot és akkor megkapom az ovu napját. Gondolom. Ezt a logikát követve 5-én volt ovu-m. De ezzel szemben ovu teszt szerintem 7-én volt pozi, mondjuk úgy hogy 6-átót kezdtem. Akkor a teszt szerint késöbb kellett volna lennie az ovunak, de akkor a luteális fázis rövidebb :O

A ciklus.hu pedig 7-ére húzta az ovu-t, de az se 5-e!

Mi nem stimmel itt?

Az ovu tesztelésemmel lett volna baj? Vagy lehet olyan h a luteális fázis rövidebb?

A tesztet du. 3-4 óra közt csináltam elötte 2 órát nem ittam....

Hőmet nem mérem, egyenlöre.

Nem is akarom túl tudományosra venni de azért jó lenne tisztában lenni a miért-ekkel.

Az nem megoldás jelen helyzetben h 2 naponta vagyunk együtt a babavállalás miatt :-(



2014. okt. 19. 14:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Elég zavarosan írtad le,de szerintem ha 7.én volt pozi az ovu teszt,akkor kb másnap 8.án volt az ovuláció,mert hogy az első negatív napon van a kilökődés és akkor 9.-e az első Dpo-d,a luteális fázis első napja.

Van akinek rövidebb a luteális fázisa.Ha 10napnál rövidebb az már lehet gáz.

2014. okt. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

pedig én csak azt akartam megtudni, hogy mért lett rövidebb a luteális fázisom, ha a tudomány azt írja, hogy 14 nap, és állandó ez a szám :O

vajon rosszul ovu teszteltem, vagy a ciklus kalkulátor nem kalkulál jól.... vagy mi más oka lehet ennek az eltérésnek?

Vagy esetleg lehet rövidebb is a luteális fázis?

Ám köszönöm a választ!

2014. okt. 20. 07:18
 3/5 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés: akkor az is elképzelhető, hogy ciklusonként változik a luteális fázis hossza?

úgy gondolom, mikor 28 v. 30 napos a ciklusom hossza, akkor megvan a 14 nap, de mikor 26 napos (mint most) akkor kevesebb?

2014. okt. 20. 07:33
 4/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, a luteális fázis hossza 11-14 nap közt tekinthető megfelelőnek. A 14 nap az ideális tankönyvi esetet jelenti, de van, akinek 1-2 nappal rövidebb, van akinek, 15-16 nap. Ahogy az előző válaszoló is írta, ha 10 napnál rövidebb, az gond.

Ha 7-én volt pozi a teszted, vagyis kb. 8-án volt ovulációd és ma jött meg, akkor 12 nap volt a luteálisod.

2014. okt. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is a választ! utána olvastam én is... tényleg van egy tól-ig határ.... így már érthető :) de tény hogy olvastam olyat régebben, hogy állandó 14 nap :O

de így már érthető...

csak az nem, hogy mért nem jön a baba?

tudom, túl stresszes vagyok :(

2014. okt. 20. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!