Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Egy munkáltatónak van anyagi...

Egy munkáltatónak van anyagi kötelezettsége, ha az egyik alkalmazottja elmegy GYED-re?

Figyelt kérdés

Tehát... én egy elég jó kis helyen dolgozok, a főnököt külön kedvelem, már-már baráti a viszony és ez egy családi vállalkozás, pár alkalmazottal. (pl. én)


Ha én elmegyek szülni, meg otthon vagyok x ideig, akkor nekik kell bármit is fizetni? Mert olyan izén érzem magam, hogy ha nem is dolgozok, mire fel kéne fizessenek?

Elnézést, ha hülye kérdés, nem vagyok tisztába vele, hogy a GYED-et, TGYÁS-t meg a többit most konkrétan az állam fizeti, vagy a munkáltató? Mennyibe kerül ez neki havonta?


Csak olyan válaszoljon, aki tényleg tudja, illetve aki letudja úgy írni, hogy egy hozzá nemértő személy követni tudja.


2014. okt. 26. 19:34
 1/4 anonim ***** válasza:

A tgyás illetve a gyed egyetlen fillérjébe se kerül a munkáltatónak. (Akkor sem ha a munkáltató TB kifizető hely)

Terhesség esetén még befigyelhet hosszabb-rövidebb táppénzes időszak, aminek 1/3-a a munkáltatót terheli.

2014. okt. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ, megnyugtattál :)
2014. okt. 26. 19:48
 3/4 anonim ***** válasza:
Így van ahogy az első írta. Meg esetlrg annyi hogy vissza is kell venniük ha visszamész dolgozni, és addig ketyeg a ki nem vett szabid amit ki kell adni vagy ha nem mész vissza vagy utána eljössz ki kell fizetnie. Amúgy szép dolog hogy érdekel hogy korrekt legyél de ugye te sem gondolod komolyan hogy ha neki pénzbe kerülne nem mész inkább szülni?! :) Arra gondolj, hogy ne rögtön menj szülni ha felvesz és idöben jelezd hogy tudjon normális embert felvenni helyetted, ez igy már bőven korrekt.
2014. okt. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez nem lenne befolyásoló tényező a szülést illetően, csak jobb a tudat, hogy nem egy kisvállalkozásnak lennék plusz teher. Nem akarnék rossz érzéssel nekivágni :) elég lelkiismeretes vagyok.
2014. okt. 26. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!