Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Olyan kérdéssel fordulnék...

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy ha teherbe szeretnék esni, de a munkahelyemről eljövök, akkor is fog járni a gyed? Vagy akkor nem leszek jogosult rá?

Figyelt kérdés
Hol tudok ennek utána nézni? Mert ha meg tudja a főnök, tuti elküld. Így ha megszűnik a munka viszonyom, akkor is igénybe vehetem a gyedet, meg a tgyást? Azt tudom, hogy a gyes az járna...de az nagyon kevés összegben. Arra nem vállalom be.Több mint 2 éves munka viszonyom van.
2013. nov. 8. 15:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
tudtommal terhes nőt nem lehet elküldeni
2013. nov. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz hogy kapd a tgyást és a gyedet, ahhoz a szülés napján is munkaviszonyban kell állnod.
2013. nov. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tehát akkor az csak kamu, hogy ha előző évben van munka viszony, akkor jár a gyed.......
2013. nov. 8. 15:48
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha időben, írásban bejelented a munkahelyeden, hogy terhes vagy, akkor nem mondhatnak fel neked.
2013. nov. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2013. nov. 8. 16:10
 6/9 anonim ***** válasza:

A tgyásnál azt hiszem nem gond, ha mondjuk szülés előtt 42 napnál kevesebb ideje szűnik meg a munkád (de ha már a terhesség elején megszűnik a munkád akkor abba nem férsz bele.), gyednél viszont nem tudom, ahhoz szerintem kell hogy élő munkaviszonyod legyen.


De nagyon egyszerű a megoldás: mindenképpen írásban be kell jelentened, hogy terhes vagy, alá kell a főnökkel íratni a papírt. Esetleg el is küldheted neki külön tértivevényesen levélben, hogy még papírod is legyen róla, hogy te ezt hivatalosan közölted. Arra nagyon vigyázz, hogy addig senkitől ne tudja meg pletykaszinten.

Ha hivatalosan bejelentetted, akkor nem küldhet el.

2013. nov. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
És ha valaki nem irodai dolgozó hanem mondjuk gyári munkás akkor esélye sincs a gyedre mégha megvan a 365 se ?
2013. nov. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7-es: Ezt nem értem, ha lesz élő munkaviszonyod szüléskor, akkor ugyanúgy kaphatod a tgyást és gyedet is, az lényegtelen, hogy milyen munkát végeztél. Táppénzre természetesen elmehetsz terhesség alatt, ha a munkakörödet nem tudod ellátni terhesen, attól még a munkaviszonyod élő!
2013. nov. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
köszönöm 8-as a válaszod mostmár értem
2013. nov. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!