Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért normális éveket várni Rá?

Miért normális éveket várni Rá?

Figyelt kérdés
Nem igazán értem,hogy miért normális az,ha azt mondják majd akkor aggódj ha már egy éve próbálkoztok stb.Bakker én elterveztem,hogy 24 évesen szeretnék szülni ennek megfelelően elkezdjük a dolgot 1-3hónappal előtte.de ha nem jön,akkor várjak 1-2évet és csak utána csinálnak valamit a dokik?!hát ez mekkora kicseszés...és gondolom mindenki azt feltételezi,h elsőre sikerül(legfeljebb 3hónapon belül)és senki nem kalkulál évekre....és ez az egész tervet felborítja.én pl 30éves koromig szeretnék szülni 3gyerket,nem szeretném ha kitolódna...de kitudja milesz,és marhára nem fognak törődni velem csak ha letelt 1-1.5 év????!!! szerintem ez felháborító!az emebr akkor szeretné azt a gyereket amikor eltervezték,nem 5év múlva.ti mit gondoltok erről?

2014. nov. 18. 12:54
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
100%

ez lelki folyamatokat is tükröz, ezért nem avatkoznak be még az orvosok.


pl nekem is csak akkor lett babám, amikor egy olyan horderejű döntést hoztam magamban, amire szerintem nem oskan gondonak előre (nem bíztam a páromban abszolut, mégis szerelmes voltam, babát akartunk és amikor kristálytisztán megfogalmazódott bennem, hogy ha egyedül is kell vállaljam a végén, akkor is nagyon is, mindennél jobban akarom őt, akkor jött csak a baba, minden orvosi segítség nélkül)

2014. nov. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom, hány éves vagy, de igen gyerekesen gondolkodsz.


Egy gyerek nem akkor LESZ, amikor eltervezed, hanem amikor sikerül teherbe esni. AZ sehol sincs megírva, hogy AZONNAL összejön, normális az az, hogy kb egy év alatt sikerül a terhesség.


Ez idön belül hiába mégy orvoshoz, nincs ok arra, hogy barmit is tegyen, mert semmilyen egészségügyi indok nincs rá.


Egy év után LEHET arra gondolni, hogy esetleg probléma lehet, és vizsgálatokat is csak ez után lehet csinálni.


(Képzeld el, ha mindenki, aki nem az elsö 1-2 hónapban lesz terhes, megrohanná az orvoskat, akkor semmi esélyes sem lenne annak, akinél TÉNYLEG van baj arra, hogy sorrklerüljön a vizsgálatoknál)


Aki AZT feltételezi, hogy AZONNAL sikerül, az nagyon buta, vagy pedig még gyerek.


Nem tudom, min vagy felháborodva, de jobb lenne, ha ehelyettt inkább gondolkodnál.

2014. nov. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
93%

a természetet nem lehet megerőszakolni..



biológia, kell 1 év, hogy egyértelmű legyen, hogy baj van, hiszen havonta 1 azaz 1 nap van normális esetben peteérés, 24 órán keresztül termékenyíthető meg, 28 napos ciklus esetén ez 13 alkalom


magánúton megcsinálják a vizsgálatokat

szerintem ez normális

2014. nov. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
100%
egyébként nem 1-2 éven múlik a dolog, ha igen, akkor inkább ne akarj gyereket vállalni
2014. nov. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 A kérdező kommentje:

1-es köszönöm,így érthetőbb.

2-es ez nem gyerekességről szó.és igen is RENGETEGEN vannak akiknek elsőre sikerül.

Én ha orvos lennék simán engedném 3hónap után az inszem-et.

ez nem egy ajándék ami mindegy,h mikor jön ember!ez egy élet,akiről gondoskodnod kell,felnevelni stb,és nagyon nem mindegy,hogy mikor jön!

2014. nov. 18. 13:05
 6/62 anonim ***** válasza:
86%
3 hónap alatt azt sem tudod mennyi az igazi ciklusod... egy gyerekhez ennél azért több türelem kell
2014. nov. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
52%
Nekem is túl hosszú az egy év várakozási idő. Főleg hogy mindenkitől azt hallom hogy már az első hónapokban összejön nekik.
2014. nov. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 A kérdező kommentje:
6-os,kérdezem én,akinek normális(beállt) a ciklusa és nem szedett soha fog-gátlót,csak gumival védekezett,azt miért is ne tudná?egyébként elmondom,h mi jövőre tervezzük a babavállalást,de már most figyelek mindent,figyelek mindenre,pont ezért,hogy tudjam előre majd,hogy mi a helyzet.
2014. nov. 18. 13:11
 9/62 anonim ***** válasza:
87%

egyébként az első vizsgálat úgyis a férfi vizsgálata, ahhoz nem kell konkrétan meddőségi vizsgálat, fogja magát és elmegy spermavizsgálatra...



hiába 28 napos pl valakinek a ciklusa, az még nem garantálja, hogy a 14-en van peteérés



. ha pedig annyira zavar, akkor hazudsz az orvosnak ennyi

2014. nov. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
100%

9-es vagyok..


viszont ebben az esetben sok más vizsgálatokat teljesen feleslegesen is megcsinálnak

vannak köztük fájdalmasak is

plusz igen drágák is, még tb-re is

2014. nov. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!