Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Csak 1-2 napig tartó menstruác...

Csak 1-2 napig tartó menstruációja volt már valakinek?

Figyelt kérdés
Kb. 3 hónapja kezdődött el nálam ez az igen rövid, lényegében 1 napos menstruáció (alapesetben is csak 3-4 napos). Természetesen nemsokára megyek nőgyógyászhoz, de mivel rendszeresen járok, 2 db kisméretű miómán kívül mást nem talált nálam. Ha valakinek van tapasztalata a rövid menstruációval kapcsolatban, kérem írjon, úgy látom, hogy esetleg a peteérés hiánya is okozhatja, ettől félek leginkább, mivel még nincs gyermekünk. Köszönöm a válaszokat!

#menstruáció #peteérés #hypomenorrhoea
2014. dec. 1. 12:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
szia! én most 39 hetes kismama vagyok, de elötte nekem mindig is 1-2 napos volt. Reggel jött..másnap du. sehol.. én örülök neki, remélem majd a terhesség után is így lesz.
2014. dec. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez megnyugtató, köszi, de nekem 3-4 napos volt eddig, emiatt gondolom, hogy van valami gond, de lehet, h túlparázom.
2014. dec. 1. 13:04
 3/12 A kérdező kommentje:
Ha bárkinek van tapasztalata, nagyon várom a válaszokat :)
2014. dec. 1. 13:05
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem mindig 7napig tart, most utoljara 1jen jott meg es 3-4napig tartott csak, abbol elso napon vereztem erősen...Szerintem ne aggódj!
2014. dec. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem 5 napig tartott mindig,aztán kb. egy éve kezdte azt,hogy késett két hetet,kimaradt stb. Aztán most nyáron volt olyan,hogy késett egy hetet,megjött 2 napra de alig,aztán elmúlt és 3 nap múlva megint megjött 2 napra. Igazából erre a doki is szerintem azt fogja mondani,hogy ír fogamzásgátlót.
2014. dec. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nekem teljesen rendszeres, csak annyi a gond, hogy 1 napig tart. Fogamzásgátlót nem szeretnék szedni, eleve gyereket akarunk, csak más betegségem miatt kérdéses, hogy mikor eshetek teherbe. Mindenesetre a terhességhez mindenképpen kell az, hogy peteérés legyen és a nagyon rövid menzesz utalhat arra, hogy nincs ovuláció.
2014. dec. 1. 19:00
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem is 2napos volt a mensim legutobb,most várom (nem várom de jönni fog :( ) szerdára,kiváncsi vagyok most milyen lesz.
2014. dec. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
attól "rendbe rakhatja" fogamzásgátlóval. max azt fogja mondani,hogy szedd amíg helyre nem áll és utána kell próbálkozni a kicsivel.
2014. dec. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján hormonproblémára gondolok. Vérvétel után ez gyorsan kiderül ;)


A fogamzásgátló erre nem megoldás, csak tüneti kezelés, szvsz adunk a sz@rak egy pofont. Utolsó, a nődokid hogy érti, hogy szedni kell a bogyót majd az fendbe tesz és utána kell próbálkozni?

A fogamzásgátlótól azért válik rendszeressé a vérzés, mert megvonásos vérzédt eredményez (nem menstruációt). Ettől a valódi probléma még nem oldódik meg sajnos :(

PCOS-soknál nagyon ritkán beválik ez a módszer, de hosszútávon semmiképpen. Ha viszont IR, PM-gond, progeszeteronhiány vagy mondjuk magas prolaktin szint áll a háttérben, attól a fogamzásgátlótól ezek nem fognak megoldódni, csak feleslegesen megy az idő :/

2014. dec. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
úgy értem,hogy nekem így rakta helyre amikor össze-vissza jött meg. meg amikor megjött két napra aztán 3 nap után megint két napra megjött. szedtem a bogyót és egy hónap után helyreállt...
2014. dec. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!