Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetséges hogy most ment ki...

Lehetséges hogy most ment ki teljesen a fogamzásgátló a szervezetemből?

Figyelt kérdés

pár hónapja hagytam abba a gyógyszert. az első 2-3hónapba semmi változást nem vettem észre a szervezetemen pedig páran azzal ijesztgettek hogy igenis fel fog tűnni ha a fogamzásgátló teljesen ki ürül a szervezetemből. sok helyen próbáltam utána nézni hogy a gyógyszer abbahagyása után véd-e még?valahol azt olvastam,másnap már nem véd,van aki azt mondta 3honap amig kiürül teljesen a szervezetből.

nekem ugye 2-3 honapig semmi különös változás nem tűnt fel.napra,de még kb órára pontosan jött meg,mindig 5napig tartott a menstruációm.

legutobb viszont késett 19napot. 2-3napra jött meg.

most is elégge össze-vissza van. igaz most 2nap késéssel megjött,de gyenge. egyik nap semmi de másnap megint meg van..

már nem tudok kiigazodni ezen.

pár hete pedig olyan durván pattanásos lettem mint még soha. (még tini koromban sem..)

egy ismerősöm azt mondta az első pár hónapba még védett a fogamzásgátló,azért is jött meg akkor annyira pontosan. de most már nincs a szervezetembe azért jön meg í

ígY,és szerinte a pattanások is erre utalnak.

szerintetek?volt már valaki hasonló helyzetbe?



2014. dec. 22. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Első pár hónapban még véd???

Sokan esnek úgy teherbe, hogy egyetlen szemet elfelejtenek bevenni!

A mai fog.g.-knak nagyon alacsony a hormontartalma. Szinte nincs is minek kiürülnie.

Nálad más gond lesz.

2014. dec. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem :) Akkor nem kéne minden nap szedni a gyógyszet. Én 1 hete hagytam abba a szedését, és teljesen más, én érzem hogy kiürült. Más az emésztésem, szorulásom van stb
2014. dec. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
más gond? nem hinném. évekig szedtem a fogamzásgátlót,szerintem azért ez még normális hogy abbahagyása után felborul a ciklusom..
2014. dec. 22. 21:49
 4/8 A kérdező kommentje:
lehet h egy hete hagytad abba, egy hét után én is úgy voltam vele hogy tuti kiürült,2hétre rá pedig abban is biztos voltam,hogy terhes is lettem egyből :D
2014. dec. 22. 21:51
 5/8 anonim ***** válasza:

Elég sok butaságot írsz.

1. Ha nem szeded pontosan, akkor már 1-2 kihagyott szemtől teherbe lehet esni. Szóval közel se véd hónapokig...


2. Amikor abbahagytam ( 13 év után) mindig pontosan jött meg, innen tudtam, mikor kell tetszelnem, amikor terhes voltam.


Az, hogy neked 19 napot késik, az probléma. Gyógyszer előtt is ilyen volt a ciklusod? Meg hogy hol vérzel, hol nem, ez nem normális! A pattanások is inkább hormonproblémát jeleznek.

2014. dec. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem most ment ki, hidd el, az kimegy 1 nap alatt... Én inkább arra gyanakszom, hogy olyan nőgyógyászati gond, amit eddig elfedett a fogamzásgátló, vagy csak most alakult ki, hogy nem szedted (ciszta, endometriózis, PCO, stb). Menj nődokihoz.
2014. dec. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én IR-es, PCOS vagyok. Évekig szedtem fogamzásgátlót, többször tartottam fél éves szünetet. Mindig az volt, hogy 2-3 alkalommal megjött pontosan, utána ugyan az a káosz volt a menzesszel, mint előtte. Maga a gyógyszer 1-2 nap alatt kiürül, a néhány hónap, amit emlegetnek, az nem a kiürülés, hanem ideális esetben annyi idő alatt áll vissza a szervezeted újra a peteéréses ciklusra. Valószínűleg se nekem, se neked nem volt peteérésed a néhány pontos ciklusban, csak a szervezet még emlékezett egy darabig a megszokott ritmusra.


Szerintem kezdj el hőmérőzni, abból elég jól megállapítható, hogy van-e peteérés. Aztán ha hamarosan nem áll helyre a ciklusod, lassan elkezdhetsz orvoshoz fordulni.

2014. dec. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Elég egyetlen nap, hogy kiürüljön a fogamzásgátló! Szóval ez nem igaz, hogy most ürült ki.

Viszont az tény, hogy valakinek hónapok kellenek, mire a szervezete visszaáll az eredeti kerékvágásba, vagyis abba, amilyenben volt a fogamzásgátló szedése előtt. Mert nem mindenkinek egyből és nem mindenkinek ugyanúgy indul be a természetes ciklusa, ahogy abbahagyja a fogamzásgátlót. A hormonháztartás is teljesen más lehet a hónapok múlásával. De maga a gyógyszer már rég kiürült!

És ami valószínűleg veled van, hogy felborult a hormonháztartásod és a szervezeted működése is más lett.

És az is igaz, hogy ami megvolt fog. gátló szedése előtt, az visszajöhet akkor, ha abbahagyod. Gondolok itt arra, hogy nem napra pontos, esetleg korábban görcsöltél, pattanásos vagy, stb. Ezeket eddig a fog. gátlóban lévő hormonok elfedték, mivel ugye a gyógyszer alatt mesterséges ciklusod volt, most meg természetes ciklusod van. És nagy különbség van ám a kettő közt, mint ahogyan magadon jelenleg észre is veszed!

2014. dec. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!