Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Yasminelle-t szedek 2,5 éve....

Yasminelle-t szedek 2,5 éve. Mennyi szünet kell a tabletta abbahagyása után, hogy kiürüljön a szervezetemből a fogamzásgátló? A korábbi válaszokban senki nem említi ezt a fajta tabit, ezért kérdezem, hogy van-e tapasztalatotok.3hónap,6 hónap,1 év?

Figyelt kérdés
2009. júl. 24. 09:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is ezt szedtem vagy 3-4 évig. Nekem a doki azt mondta hogy ez a fajta bogyó már nem tartalmaz akkor hormonadagot, így egy hónap elég a kiürülésre. Egy hónap letelte után már terhes is voltam, és egészséges babám született.
2009. júl. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Amint nem szeded a gyógyszert, nincs benned plusz hormon. Ez nem D vitamin, hogy elraktározódjon a szöveteidben. Nincs minek kiürülnie, ez valami téveszme.


Amihez idő kell: hpogy a szervezeted visszaálljon a régi kerékvágásba. lehet, hogy a peteérésed be sem indul azonnal, csak pár hónap múlva. Az első egy-két ciklusban lehet, hogy nem épül fel teljesen a méhnyálkahártya, és nehezebben ágyazódik be a babó.


De hogy a gyógyszer kiürüljön... Volt már itt egészségügyis, aki magából kikelve tiltakozott, hogy nem kell kiürülésre hónapokat várni, mert az megtörténik pár napon, maximum egy héten belül.

2009. júl. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kiurulesre szerintem sem kell sokat varni de viszont en varnek modnjuk minimum ket honapot, hogy a nyalkahartyad megvastagodjon rendesen. Sajnos sok fogamzasgatlo rendelkezik azzal a tulajdonsaggal, hogy elvekonyitja a meh nyalkahartyajat, hogy ha veletelnul a hormon mellett megis becsuszik a baba akkor ne tudjon beagyazodni. Ket ciklust eleg varni. Persze ez csak az en velemenyem, ismerek en is olyat aki rogton babas lett ahogy abbahagyta es semmi gond nem volt.
2009. júl. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én annak idején vártam 3 hónapot, hogy "kiürüljön" a gyószer a szervezetemből! Nagy hülyeség volt, mostmár tudom!

A leganagyobb esélyed a teherbeesésre, a gyógyszer utáni első hónap, amikor átveszik a szervezeted az irányítást!


A környezetmbe sok baba született így, és már több helyen olvsatam is ezt, Sőt van akinél terápiaként használják, hogy 3 hónapig gyógyszert szedetnek vele!


Én azt javaslom neked, hogy vágjatok bele a próbálkozásba rögtön, ne várjatok semmire!


( mi azóta másfél éve próbálkozunk, mert teljesen összekavarodott a hormonrendszerem, most kezd helyreállni)

2009. júl. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia.Nem kell szünetet tartani,a következő gyógyszermentes hónapban már lehet próbálkozni:D,ezek a gyógyszerek már modernek,ha terhes lennél,sem lenne baja a babának tőle.Sok sikert.

10.5hós manó anyuja

2009. júl. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is Yasminell-t szedtem három évig. Májusban abba hagytam, akkor megjött a megvonásos, aztán utána 37 napra a következő, most meg van egy nagyon halvány pozi tesztem, még egy két napot várnok aztán tesztelek újra. Szerintem sem kell várni, mivel ezek már tényleg nagyon alacsony hormontartalmúak a dokim szerint is, úgyhogy mindent bele!
2009. júl. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is csak megerősíteni tudom az előttem válaszolókat!1 hónap a kiürülési idő,de szerintem várj 3hónapot!
2010. jan. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!