Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Létezik hamis pozitív terhessé...

Létezik hamis pozitív terhességi teszt? Vagy hamis negatív?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy bizonyos hormonbetegségek befolyásolhatják a teszt eredményét. Ez azt jelenti, hogy felesleges lesz tesztelnem, ha pajzsmirigy alul működésem és PCOS-em is van? Vagy a gyógyszer(ek) mellett nem mérvadó?

2015. jan. 3. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hamis pozitiv hcg teszt nem.letezik, mert a hcg csak akkor termelodik ha a megtermekenyult petesejt beagyazodik es elkezdodik a mehlepemy kialakulasa.

Hamis negativ viszont lehetseges, ha meg nagyon alacsony a hcg szintje a szervezetben azaz nagyon a terhesseg legeleje van pl. a begyazodas meg nem tortent meg vagy epp csak elkezdodott.

De majd mindjart atfutom a netet is hatha rosszul tudom.

2015. jan. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2015. jan. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

egyes dagantaok kepesek meg hcg hormon termelesere pl. here-, petefeszek, emlő- es hasnyalmirigy daganat...de ezek se mindig termelnek.


A pcos-od es gyogyszerek nem befolyasoljak a szintjet. Ha varandos leszel a teszt pozitiv lesz, ne aggodj :-) (es nem hamisan!)

2015. jan. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elvileg létezhet téves pozitív teszt, de itt a "téves" erősen idézőjeles. A teszt a vizelet hormonszintjéből mutat eredményt. Ilyen elváltozást okozhat a terhességen kívül pl hormontartalmú gyógyszer, vagy egyes betegségek. Ezekről azonban az érintett tud, tehát ha ilyen nem áll fenn, akkor tévedés kizárva.

Téves negatív sem létezik. Korán elvégzett teszt még lehet negatív, de az sem téves, csak korai.

A tesztek így Elvileg 100%-ban megbízhatók, a gyakorlati hibaszázalékot a fenti esetek adják.

2015. ápr. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
de van álpozitiv, nálamis igy volt és nem is egy tesszttel és igen elkeseredtem amikor mégsem volt baba.. nem ajánlatos árka a pregomin eary meg valami patikai 510 ft a neve most nem jut eszembe...azok mindig pozitivat mutatnak halvánayn...gy csalódtam hatalmasat ebben a hónapban sajnos :(
2015. ápr. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!