Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Külföldön van TB-m, de magyar...

Külföldön van TB-m, de magyar TB által támogatott lombik programra szeretnék menni. Többi lent?

Figyelt kérdés

Hány havi TB-t kell kifizetni, hogy ez létrejöjjön? Egyáltalán lehet-e (ha csak) rövid ideig is két országban legyen TB-m egyszerre? Kb 5 hetem lesz nyáron a lombikra. Ha a kötelező vizsgálatokat idekint csináltatom, és kifizetjük, hogy ne várólistások legyünk, akkor elég 5 hét?

Köszönöm


2015. jan. 20. 08:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ez ilyen egyszerű lenne...
2015. jan. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

A magyar TB felé ki kell fizetni az összes eddigi elmaradásodat. + a "késedelmi pótlékot".

Amúg mindenhol hónapokat kell várni, hogy sorra kerüljön az ember. Te már beszéltél valamelyikkel? Tőlük kellene megkérdezni, hogy külföldről hozott eredményt elfogadnak-e...

Amúgy sajnos ez nem ilyen egyszerű!

Egy volt lombikos

2015. jan. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Elfogadják a külföldi eredményt. A párom többször hazajön, tud helyettem intézkedni. Kitudnánk fizetni a félmillát, de jobban szeretném a babánkra költeni.
2015. jan. 20. 09:21
 4/18 anonim ***** válasza:
50%
Ilyen hozzáállással... nem biztos, hogy jó ötlet:S
2015. jan. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért az nem úgy megy, hogy hónapokig, évekig nem fizeted a TB-t, aztán ha kéne valami, akkor odadobsz pár tízezrest, és kifizetik a többmilliós kezelésedet... Én is úgy tudom, hogy a teljes hiányzó időszakot visszamenőleg ki kell fizetni, és nem hiszem, hogy a várólistát csak úgy át lehetne ugrani, hogy nektek pont abban az öt hétben minden meglegyen, amire más hónapokat vár.


Miért nem külföldön végeztetitek, ha ott úgyis van élő biztosításotok?

2015. jan. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Miért? Hogyan is állok én hozzá? Attól hogy nem szeretném egy rohamosan leépülő országba szülni a kisbabánkat? Azért, csak mert szeretném kihasználni lehetőséget, ha van rá mód? Neked attól nem lesz se több, sem kevesebb!
2015. jan. 20. 10:34
 7/18 anonim ***** válasza:
79%
Akkor sok sikert, próbálkozz, de szerintem itt egyöntetűek a vélemények. Nézz magadba!
2015. jan. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%
Már hogy a fenébe ne lenne nekünk ettől kevesebb. Mi ebben a rohamosan leépülő országban tisztességesen fizetjük az adókat és járulékokat, te meg ide jönnél a mi pénzünkön kezeltetni magad. Nem képzeled, hogy befizetsz pár havi egészségügyi hozzájárulást, ami 6850 Ft/hó, és egyből jogosult leszel többszázezer Ft-os kezelésekre. Csináltasd meg ott, ahol a biztosítást fizeted, vagy gyere ide és fizesd ki a teljes költséget magánban, de ne a mi pénzünkért tartsd a markod.
2015. jan. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Több mint valószínű, kifizetjük. De Őszintén, személy szerint neked kevesebb lenne? MEGÉREZNÉD? És az a sok lopós politikus?
2015. jan. 20. 11:25
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, személy szerint a saját bőrömön érzem a sok élősködőt.
2015. jan. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!