Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet terhesség fogamzásgátló...

Lehet terhesség fogamzásgátló mellett?

Figyelt kérdés
Yasminelle fog.gátlót szedek.Január eleje óta kétszer kellett antibiotikumot szednem.Most másfél hete késik a menstruációm, és nem érzek semmit, pedig mindíg fáj a hasam, derekem előtte.Van egy 13 hónapos fiam. Fog.gátló mellett lehet egészséges a baba?vagy csak az antibiotikumok zavarták meg a menstruálást és meg fog jönni? Holnap szerintem el megyek orvoshoz, csak nem hagy nyugodni a dolog.ja és már kétszer teszteltem negatívat.
2010. febr. 7. 21:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Benne van as fogigátló használati utasításában, hogy az antibiotikum csökkenti a hatásfokát, és ilyenkor kiegészítő védekezést kel alkalmazni. Úgyogy igen, lehetsz terhes.
2010. febr. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Ritka eset,de megeshet.Barátnőm is így lett terhes és teljesen egészséges fiút szült.

Ettől függetlenül számos oka lehet,hogy miért nem jött meg neked.Nekem pl pár éve mikor nem jött meg azt hittem,hogy én is terhes vagyok,közbe kiderült,hogy PCO-m van,vagyis sok kis ciszta van a petefészkemben.

De ezzel nem ijesztgetni akarlak,a legjobb ha magától az orvostól kérdezed meg,bár másfél hét még nem olyan nagy baj szerintem.

2010. febr. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat.Egyébként ez lett volna az utolsó havi gyógyszerem, és lassan vártuk volna a kistesót, csak nem így,félek a fog.gátló, meg az erős antibiotikumok miatt hogy nem lenne egészséges.alapvetően nem lenne probléma a terhességgel. kb.2hete voltam dokinál egy felfázás miatt, és akkor csinált ultrahangot, és gondolom látta volna a cisztát ha lenne.vagy nem tudom.
2010. febr. 7. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!