Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pajzsmirigy alulműködésem...

Pajzsmirigy alulműködésem van, aggódom, hogy nagyon lenyomta az orvos a TSH-t. Ti mit gondoltok?!

Figyelt kérdés
Sziasztok! 25mg-os letrox mellett 1,1 volt a Tsh-m erre azt mondta a doki,h biztos azért ennyi mert jódos dolgokat ettem mellette és szerinte azért nem jön már 1éve a baba,mert emelni kell a gyógyszert.Most már 50mg-os letroxot szedek,a legutolsó eredményem 0,8 volt... Szerintetek ez nem túl alacsony??

2015. jan. 26. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:

De az 1,1 az jó.akkor miért szeretné még lejjebb vinni?

2,5-ig tökéletes a babához.

2015. jan. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem a 0,8 az még nem túl alacsony. Én úgy jártam, hogy tavaly áprilisban 1,19 volt a TSH-m (ami szerintem jó), az AntiTg-m volt magasabb, és én is kaptam Letrox-ot. Tavaly novemberben a TSH-m már csak 0,056!!! volt, úgyhogy azonnal abbahagytam a szedését.
2015. jan. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szia.Nem tudom...És a 0,8? :( Az vajon még jó? Nem tudom miért akarta lejjebb vinni.Azt mondta hogy szerinte tuti e miatt nem estem teherbe.Lehet hogy csak nem akart rendesen kivizsgálni?
2015. jan. 26. 14:28
 4/7 anonim ***** válasza:
Pont ma láttam a kb 13-14 hetes kolleganőm labor leletét. Nem esküszöm meg rá, de mintha Neki most 0,5 lenne a TSH-ja.
2015. jan. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szia!

en valami 0,000valahanyas TSH-val estem teherbe, aztan a korzeti elkezdett felrekezelni, igy lett a TSH 6,91 majd 14,27 majd 16,87, aztan a masodik trimeszter fele sikerult az endokrinologusnak beallitani normalisra, ami 1 korul van. ma vagyok 39 hetes :)

a 0,8 teherbe eseshez sztem tokeletes ertek

2015. jan. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A legújabb ajánlások szerint 1 körüli értéke az ideális a teherbeeséshez.

Nem biztos, hogy az 1,1-es TSH-t sokalta a doki, lehet, hogy az fT3 vagy fT4 értéked volt referenciaérték körüli. (Endodokinak a TSH csak jelzésértékű, ők inkább az fT3 és fT4 érték figyelembevételével határozzák meg a gyógyszeradagot)


0,8as TSH miatt meg egy percig se aggódj! 8 éve, a kisfiam születése után derült ki a pajzsmirigyalulműködésem. Mikor a második babát terveztük, endődokim úgy állította be a TSH-mat, hogy 1 ill. inkább kicsivel alatta legyen. 0,89 volt abban a hónapban, mikor a baba megfogant :)


Szóval ne aggódj, bízz a dokiban! Jobban ért hozzá mint mi ;) :)

2015. jan. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagxon köszi a válaszokat.Megnyugtattatok! :) Akkor szedem tovább így a gyógyszert ,hátha tényleg segít!
2015. jan. 27. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!