Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kb 5hetes terhes vagyok és...

Kb 5hetes terhes vagyok és takarítónőként dolgozom ahol vegyszerek vannak, néha emelni kell, ha orvos megállapítja a terhességet elmehetek táppénzre?

Figyelt kérdés
2015. jan. 11. 15:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Most is elmehetsz megfázással, vagy akármivel, ha nem érzed biztonságosnak a munkádat! Tudomásom szerint az élő terhességet akkor igazolja le az orvos, ha már van szívhang. Ez még neked 1-2 hét. Addig bármi mással lehetsz táppénzen.
2015. jan. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
En ugy tudom, hogy a takaritoszereket ugy gyartjak, hogy ha betartod a hasznalati utasitast (szelloztetes stb), akkor terhesen sem veszelyes, valamint az emelgetes sem az, ha nem vagy veszelyeztetett. A masodallasom nekem is takaritas es en nem fogom abba hagyni a terhesseg elejen csak ha mar ugy erzem nem birom.
2015. jan. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát én nem bíznék a vegyszerekben. Mondd el az orvosnak és kiír az táppénzre, legfeljebb nem veszélyeztetett terhességgel, hanem influenzával. Vagy mondd, hogy megy a hasad.
2015. jan. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Misszabza ***** válasza:

Én mindeképpen kerülném az ilyen munkakört most, többet ér a babám és a saját egészségem.


Orvos papírt csak szívmüködés megállapítása után adhat ki, de addig is meg lehet oldani szerintem ezt :)

2015. jan. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!