Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhes lettem, most mi legyen?

Terhes lettem, most mi legyen?

Figyelt kérdés

Megtudtam ma, hogy terhes vagyok - 1 honapos. Ketsegbe vagyok esve, mert meg elottem az elet, elvetetni viszont nem nagyon szeretnem, a szulesre viszont nem allok keszen.. valojaban soha nem akartam gyereket, mert irtozom a szulestol. Kerlek, ne kovezzetek meg, igazan nincs ra szuksegem! Eddig is korultekintoek voltunk a baratommal, csak most becsuszott.. elvetessem? Vagy majd adjam orokbe?

17/L



2015. jan. 26. 22:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát arra klszülj hogy az lesz a válaszok 90%- a hogy add örökbe, de ezt neked kell tudnod h ha kihordod utána le tudsz-e mobdani róla.

Ha én kerülnék ebbe a helyzetbe inkább elvetetném bár nem vagyok abortusz párti.

De ne halgass itt senkure csak azt gondold végig hosszu távon melyik megoldás következményeit tudnád viselni.

Sok sikert erőt és kitartást kívánok neked! Remélem jól döntesz.

Ja és a pároddal mindenképp beszélj mert ez kettőtök döntése kell hogy legyen!

2015. jan. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
a szülés a legkevesebb, hidd el, sokkal nehezebb 17 évesen egy csecsemővel. én először a helyedben a szüleimmel beszélnék, és átgondolnám, ÉN mit akarok, támogatnak-e benne, vagy sem, mit szól a barátod..stb. ennek függvényében döntenék. van az abortusz, az örökbeadás és az, hogy megtartod.
2015. jan. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%
Ezt a szuleiddel beszeld meg. 19 eves anyukakent en tudom milyen nehez egy picivel raadasul segitsegem sincs, kulfoldon elunk. A szules pedig faj, de a legjobb fajdalom :)
2015. jan. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%

Szüleiddel beszéld meg, egyúttal azt is, hogy a jövőben milyen módon kívánsz biztonságosan védekezni (aki rendesen védekezik, annak nem csúszik be a gyerek).

De ilyen nincs, hogy egyik lehetőséget sem akarod, a te helyezetedben jó megoldás nem is lesz, azt kell választani, ami neked és a családodnak a "kisebbik rossz".

2015. jan. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne tőlünk kérj tanácsot,tudom hogy sok kétely van benned,félelem!De gondold végig az összes variációt!Írd fel egy papírra az összes megoldás negatív és pozitív oldalát,akkor talán rájössz hogy mi lenne a legjobb!De ne csak magadra gondolj,gondolj babócára is!Kérd ki a barátod,és a szüleid véleményét!Lehet le fogtok pontozni,de talán a te esetedben az abortusz lenne a megoldás,mivel nem kívánt terhesség...17 évesen kivárni 9 hónapot aztán megszülni és oda adni egy idegen kezébe,óriási szívfájdalom,ami örökre nyomot hagyna az életedben!Mindig ott lesz a gondolat a fejedben hogy,vajon hogy van és mi van vele,főleg ha már lesznek gyerekeid!Ezzel szemben az abortusz,talán a kisebb rossz rád nézve,viszont a baba számára pedig a legrosszabb amit csak tehetsz!A kérdésed alapján te e között a két variáció között őrlődsz,és nem akarod megtartani!Pedig az is egy megoldás!Ebben a helyzetben nehéz jó döntést hozni!
2015. jan. 27. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
17%
Szia ha ennyire nem állsz készen rá sajnállak de amúgy most mondta az egyik barátnőm akinek becsúszott hogy utána néztek és 43000 az elvetetés. :-( Hát ha lenne megfelelő háttér támogatásod, az egykik ismerősöm 15 évesen szült és már nem bánja mellette tanul még és támogatják.
2015. jan. 27. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%

Beszéld meg a gyerek apjával, meg a szüleiddel. Szüleid mennyire támogatnak ebben hogy szüljél, meg a párod szülei is.

Az hogy soha nem akartál gyereket, persze 17 éves vagy előtted az élet. Rárétél volna 10 év múlva is szülni, de így alakult. dönstd el te hogy készen állsz erre, szeretnél babát vagy inkább tanulni, bulizni élni egy 17 éves életét. Persze ha elveteted akkor egy életre meglesz ez a gondolat, hogy lenne egy babád már. De fiatal vagy nemcsak rajtad múlik hogy döntesz, kiskorú vagy a szüleiddel kell megbeszélned. Ők engedélyezik az abortuszt,

2015. jan. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hú kemény döntés előtt állsz. Én is azt mondom,hogy először beszélj a gyerek apjával aztán a szüleiddel. Utána döntsetek.
2015. jan. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Niki0801 válasza:
Ėn is ebben a cipőben voltam 19 évesen. Becsúszott, beszéltünk a szülőkkel, az egyik fél támogatta, a måsik nem, a párom végzős volt, ėn akkor kezdtem a fősulit, se munka se félretett pénz...hosszas gondolkodás után úgy döntöttünk, hogy elvetetjük, mert az örökbe adást egyikünk sem tudta volna végig csinálni. Azóta mindketten nagyon nagyon bánjuk és most már 1,5 éve próbálkozunk. Szóval a döntés a tiétek de tényleg jól gondoljátok meg!! Fel a fejjel!
2015. jan. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én ugyanabban a helyzetben voltam, mint Niki nevű felhasználó, csak én megtartottam...20 éves voltam, mire megszületett, lediplomáztam, dolgoztam (most 26 vagyok, második babánkkal itthon), szüleink minimálisan segítettek minket, és már nagyon jól élünk. Felépítettük az életünket, úgy, hogy 20 és 22 évesen lettünk szülők. Első körben beszéld meg a nagyszülőkkel és az apukával. Vizsgáljátok meg, elég erős-e a családi háttér (mind anyagi, mind lelki téren). Apukája szeretné-e vagy elutasítja élből? Mikortól tud dolgozni, ő hány éves? Te minek tanulsz, esetleg gimi, és még egyetemre is mennél (mint nálam láthatod, nem kizáró tényező a diplománál egy gyerek)? De leginkább magadat vizsgáld meg belül...te mit szeretnél? Én rosszul voltam az abortusz gondolatától is, pedig nagyon kiborultam lelkileg: amikor megtudtam, elkezdtem hányni, kiszáradtam, több, mint egy hétre kórházba is kerültem. Ott megmutatták a 6 hetes magzatomat, és hallhattam a szívhangját. Ott és akkor eldőlt minden, pedig nekem is voltak kétségeim. Ma már 6 éves a fiam, és soha, egyetlen másodpercig sem bántam meg, hogy vállaltam! SOHA! Míg ha elvetettem volna, akkor örökké ott fájna a lelkemben...Az örökbe adás meg...én nem tudnám odaadni. Biztos van olyan, aki igen, hát ahhoz is kell egy stabil személyiség, hogy azt elviseld lelkileg...Sok sikert, kitartást, esetleg majd írd meg, hogyan alakultak a dolgaid.
2015. jan. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!