Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A hőgörbém alapján mikor volt...

A hőgörbém alapján mikor volt az ovulációm?

Figyelt kérdés

Hosszú, átlagosan 35 napos ciklusaim vannak. Már van egy gyermekem. A férjemmel csak hétvégente tudunk együtt lenni, mert külföldön dolgozik.


A ciklus alatt két alkalommal esett le a hőm, egyszer a 10., majd a 29. napon.

A másodiknál ovulációs fájdalmat is éreztem, amit eddig sosem, és nagyon sok, bő tojásfehérjés nyák kísérte. Szerencsére együtt is tudtunk lenni aznap pont a férjemmel. A hőm is szépen emelkedik ezután.

Viszont a 23. napon pozitív lett az LH tesztem, de akkor sem a hő, sem fájdalom nem jelezte a peteérést. Lehet nem volt elég erős a második csík, de én egyformának láttam.


1. Melyik lehet az igazi ovulációm?

2. Vagy esélyes, hogy kétszer volt peteérésem a hónapban?

3. Az együttlétek alapján lehetséges a teherbeesés?

4. Ha az utolsó ovu az igazi, akkor a menzeszem el fog tolódni, vagy számoljam a 35. nap környékére ugyanúgy?

5. Ha elmaradna a menzeszem, mikor érdemes tesztelnem?


Köszönöm előre is a válaszokat! :)

(Elsőre egyből babás lettem, most viszont már 8 hónapja próbálkozunk, és elkezdtem hőmérőzni/figyelni a testem jelzéseit, hogy be tudjuk tájolni a peteérést a ritka együttlétek mellett, hátha így sikerül.)


A hőgörbém:

[link]



2015. febr. 3. 09:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Voltál már hormonvizsgálaton? Mivel tulajdonképp folyton a cover line körül mocorog a hőd nekem úgy fest, hogy nem volt peteérésed. Van másik görbéd is? Ott is a cv. alatt/felett szorosan van a hőd?
2015. febr. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem volt ovud. :(
2015. febr. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Még nem voltam hormonvizsgálaton, a nődokim azt mondta, hogy első lépésként mérjem a hőmet, és kb. 4 ciklus után menjek vissza hozzá, ha addig nem lennék babás, és megnézi, majd ha szükséges, akkor elküld vizsgálatokra.


Még az előző havit tudom mutatni, mert előtte nincs teljes hónap:


[link]


De alapból a bő tojásfehérjés folyás nem lehet jele a peteérésnek, meg a hasszurkálás, apró görcsös fájdalom?


A hőmet sajnos nem pontosan ugyanabban az időpontban tudtam mérni, mert a lánykám mindig máskor ébred, így én is vele. De nagyjából benne van az 1 órás időintervallumban. Lehet ez is befolyásoló tényező lehet a hőm értékelésénél. Ezért bízom még a hőleesés mellett az egyéb tünetekben is. :)

2015. febr. 3. 10:19
 4/9 anonim ***** válasza:

Az előző görbéd sokkal jobban hajaz peteérésre bár szerintem jóval később mint behúzta a 27. ciklus napon.

Hiába van nyákod meg tünetek az sajnos nem jelenti hogy volt is ovud csak azt hogy a szervezeted próbálkozik, de az előző havidhoz képest biztos nem volt még ovud ebben a hónapban. Én sem tudtam mindig ugyanabban az időben mérni volt hogy 6kor volt hogy 8kor de 4-5 tized fokkal mindig a cover line fölött volt akkor is.

2015. febr. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja és még annyit hogyha az előző havid nézzük és tegyük fel tényleg a 27. Ciklusnapon volt az ovud akkor most lehet hogy a 29.-en van mert elindult felfelé a hő, viszont ebben az esetben nagyon rövid a luteálisod.
2015. febr. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen, talán majd most fog megemelkedni jobban, és még ebben a 29. napiban bízom nagyon.


És az mit jelent, ha a luterális fázis rövid?

2015. febr. 3. 10:35
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha legalább 4 tizedet emelkedik a hőd és legalább 5 napig fent is marad(ovu után) akkor volt tüszőrepedés is. De mérd mindennap azonos időben a hődet mert ez is okozhat problémát a görbében. Így értékelhetetlen.
2015. febr. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az nem a legjobb, mert ha megtermékenyül egy petesejt nem tud megtapadni, de itt leírják: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..
2015. febr. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!

Lehet, hogy ez alapból egy hosszabb ciklus lenne, volt már, hogy 41 napra jött meg..akkor talán a luterális szakasz se olyan vészesen rövid. De majd lassan kiderül..

A remény hal meg utoljára.. :) Hátha a hőm is most jobban megemelkedik és fent marad..

2015. febr. 3. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!