Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 3. baba vállalása? Nagyon...

3. baba vállalása? Nagyon vágyunk a férjemmel harmadik gyerekre, úgy érezzük ha hárman lennének, akkor lenne kerek a világunk, DE:

Figyelt kérdés
Bárki-bármit mond, félek az anyagiaktól. Amíg a kicsi ovis lenne nem olyan nagy költség, de 3 isitáska, 3 csizma,3 adag tankönyv, 3 jogsi....Nem akarom azt a jót elvenni a kettő meglévőtől egy harmadikért ami van.Sok kisgyerekes van a faluba, akinek 3-4 gy. is van, és csak kopott a ruhájuk, se kocsijuk, se semmi.Totál tanácstalan vagyok, kíváncsi lennék ezt más hogyan rendezi le magában?Kettőnk keresete átlag 300-310 ezer ft/hó, 170 nm a házunk, az nem gond.Leírnátok, Ti mi alapján tudtatok dönteni?
2015. febr. 5. 20:03
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
3 van, nekem eszembe sem jutott a jogosítványuk, amikor vállaltam őket...Használt ruháik is vannak.
2015. febr. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Ennyi pénzből nem vállalnám. Inkább a meglévő kettőnek adnék többet.
2015. febr. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Nekünk 3 van. Tény,hogy többe van,mivel 3 cipő kell,és 3 kabát télire,és sorolhatnám.Viszont nem egyszerre teszik majd le a jogsit úgy sem,nem egyszerre adod ki a pénzt, a tankönyvek ingyenesek nekünk, a koli díj is, adókedvezmény,ez az,azért van segítség,csak ki kell használni. Ha azt veszem,sok esetben most könnyebb,mint mikor csak 2 volt.De tényleg. Mi alapján döntöttünk? A szívünk szerint...amit diktált.Persze osztottunk szoroztunk,hitel nélküli kertes házban élünk,kocsi van,úgy gondoltuk simán bevállalhatjuk,ha már ennyire vágyunk Rá, havonta 250 ezer ft.jön be,ebből még spórolni is tudunk,(sokaknak ez hihetetlen,de lehetséges!!)így nem gond ha kinövik a cipőt,hónap végén is tudunk mihez nyúlni.Nem járnak kopottban,nincs szégyellni valójuk. Amit akarnak megteremtjük nekik,nyáron táborba járnak,kirándulni megyünk velük,mozizunk ez az,nem kevesebbek ezzel a mi gyerekeink se,hogy 3-an vannak.Soknak az 1,2 is sok,mert úgy élnek,és olyanok a körülményeik,hogy azt a kettőt sem tudják szépen felnevelni.Persze.Ilyen is van.De aki egészséges,és ép elméjű,az tud tenni az ellen,hogy ne a küszöböt kelljen rágniuk. Szóval ha félted a már meglévő kettőt,én nem vállalnám be.Mert nem is akarod Őt igazán. Ha meg netán lesz,ne hogy utólag szemrehányást kapjon,hogy miatta nem tudtatok mind a 3-nak Nike cipőt venni.... sajna van ilyen a családunkba is,én olyankor robbanni tudnék amikor ezt hallgatom a szülőktől,és undorító dolognak tartom,mert az a gyerek nem kérte az életet,ők akarták hogy legyen,tudván tudták,hogy nem lesz fenékig tejfel a nevelésük,de nem is lehetetlen,és rengeteg szép van a nagycsaládos életben. Sajnálom szegény gyereket...ha lehetne magamhoz venném. Szóval rágjátok át jól,mert utána nincs vissza út. És higgyétek el,ha eddig nem haltatok éhen,és minden szép és jó,egy 3.kis élet sem fog változtatni ezen,maximum,jobban odafigyeltek a pénzre,ennyi. De ennél szebb dolog a világon nincsen!!!!! A gyerekricsajos nagy családi fészek,tele szeretettel! Én imádom!!
2015. febr. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az is kérdés, hogy meddig leszel otthon, mert gyed után csak havi 25 ezret kapsz! Dolgozni 3 kisgyerek mellett, azért necces. Bár nem írtad, mekkorák a nagyok. Én megszívtam, 3 gyerkőc van, 5 éves, 4 éves, 1 éves. Ja, mehetek mellettük vissza folyamatos műszakba, háztartás, fejlesztésekre elvinni a gyereket, tanulni velük, na és ugye együtt lenni, mint egy család. Mert párom megígérte, ha lesz harmadik, akkor maradhatok főállású anya. Jelenleg, mivel még gyedet kapok, így a bevételünk 300 ezer. Gyed nélkül, gyesen majd gyeten kb. 245 ezerre csökken. Hidd el, ez nagyon kevés 3 gyerek mellett, úgy hogy esetkeg magdra is költs néha, mert hát nekünk is kelhet 2 évente egyszer talán egy téli kabát. Ja és nincs hitelünk, de nagyon nehéz, úgy hogy a nagyobb fejlesztése havi 20 ezer és rá nem kapok semmi pluszt, mert beszédhibás, értem ez alatt pl. emelt családi pótlék, nekünk nem jár. Kopott ruhákba nem járnak, használtban igen, de próbálok új ruhát is venni nekik, nem szenvednek semmiben sem hiányt. De, februártól mehetek ugye vissza gyed mellett dolgozni, de gyed lejárta után mindenképp muszáj. Csak még nem tudom, hogy szakadok 4 fele. Szóval, jól gondold át. Mert ha gyeden, gyesen majd gyeten leszel, akkor nem 300 ezer lesz a bevételetek. Nem beszéllek le róla, a te döntésed, de én már most azon stresszelek, hogy ennyi kisgyereket hogy fogok ellátni munka mellett, ráadásul egy folyamatos műszak mellett.
2015. febr. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
43%

Jobb állást keresnék, tanulnék és ha több lábon állunk akkor vállalnám csak be a harmadikat.

Kevésnek találom a pénzt, főleg ha faluban laktok kell autó meg mondjuk spórolási lehetőség sincs annyi, ha csak egy méregdrága abc van.

2015. febr. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ennyi pénz szerintem két gyerekkel is épp hogy elég, de egy 3.-kal nagyon sok mindenről kellene lemondani, azért azt is számold bele pl.: öt főre mennyi egy program, ha valahova elmentek, színház, állatkert, mozi, kirándulás, jobb esetben az élet nem csak arról szól (kellene, hogy szóljon), hogy megvesszük a ruhát, ételt és ezzel kifújt, úgyhogy nem egészen a jogsi kifizetése lesz a legnagyobb gond.

De csináljatok költségvetést, mennyi megy el egy hónapban, mennyit tudtok félretenni, mennyibe kerülne a következő gyerekkel, milyen plusz kedvezmény lenne esetleg, stb., aztán ezek alapján döntsetek.

2015. febr. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
Szeretnél vagy nem szeretnél harmadik babát? Ezt ne az alapján dönzsd el hogy ki milyen véleményt ír!Ha kettőnek megtudtok adni mindent akkor a 3-nak is !
2015. febr. 6. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Nyilván nem a kommentek függvényében fogunk dönteni, csak kíváncsi vagyok, ki-hogy dönt.Hitelünk van még 10 évig, de ettől függetlenül be tudjuk osztani a pénzt.Ha mindent kifizetünk, akkor 4őnkre szokott maradni kb. 140-150ezer ft. egy hónapra.

És rettentően vágyunk rá, tiszta szívből, már a gyerekeknek is felhoztuk, és örülnének. A nagyok 6 és 4 évesek.Én nem szeretnék főállású anya lenni majd, hacsak nem úgy hozza a sors.

Mindenesetre tényleg köszönöm, hogy írtatok.

2015. febr. 6. 09:00
 9/9 anonim ***** válasza:
Örülök,hogy a baba felé hajlotok. Nem lesz ott gond,hidd el csak ügyeskedni kell egy kicsit. :)
2015. febr. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!