Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tanulmányi szerződés és...

Tanulmányi szerződés és terhesség?

Figyelt kérdés

Mi van abban az esetben ha a tanulmányi szerződés ideje alatt születik a babám?


Az iskolát nem hagynám abba, de mi van a munkahelyi felmondási tilalommal? GYED/GYES beleszámít az időbe? Vagy a felmondási tilalom akkortól él, hogy visszamentem dolgozni?


2015. febr. 9. 16:42
 1/2 anonim ***** válasza:

A szülési szabadság számít bele, ez a CSED időszaka, kb. 5 hónap a szülés után. Utána fizetés nélküli szabadságon vagy a GYED/GYES időszaka alatt, addig áll a számláló.


Én is a képzés közben jöttem el szülni. Ha a végbizonyítványt a szülés előtt kapod meg, akkor érvényes, amit fent írtam. Ha szülés, CSED után végzel, akkor a munkába állást követően indul a számláló. Felmondási tilalom akkor sincs egyébként, mert a munkáltató felmondhat, csak nem kötelez ilyen esetben a képzés költségeinek megfizetésére. Rád vonatkozva érvényes, hogy te nem mondhatsz fel, vagy csak úgy, hogy a képzés időarányos díját megtéríted. Ettől persze külön megállapodásban el lehet térni, de ez már a munkáltató jóindulatán múlik.

2015. febr. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ.
2015. febr. 9. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!