Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Határozott munkaviszonynal ha...

Határozott munkaviszonynal ha lejár a szerződés, nem köteles a munkáltató meghosszabbítani ha kiderül a terhesség, ugye?

Figyelt kérdés
Tehát utána munkanélküli leszek és csak gyest kapok?
2011. nov. 23. 22:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2011. nov. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem köteles meghosszabbítani sehogy sem. AZ, hogy gyest kapsz vagy jogosult leszel tgyásra, gyedre nem csak ettől függ, hanem attól is, hogy előtte mennyi munkaviszonyod volt folyamatosan.
2011. nov. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
21 hónap munkaviszonnyal érek vmit?
2011. nov. 24. 08:43
 4/12 anonim ***** válasza:

Attól függ hogy a baba születéséig leszel e munkanélküli vagy az hamarabb lejár, mint hogy a baba megszületik.

Én úgy jártam, hogy lejárt most 3 hónappal szülés előtt a munkanélkülim, megvan az előző 2 évben a 365 napom, aminek kell, de mivel a szülés időpontjában nem leszek biztosított, így nem kapok csak gyest és családi pótlékot.

Nem számít hogy előtte meg dolgoztam 5 évig...

2011. nov. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Febr 28án jár le a munkaszerződésem, utána nem hinném, h meghosszabbítja, szóval márciustol lennék munkanélkülin és a baba július végén jönne.
2011. nov. 24. 19:57
 6/12 anonim ***** válasza:

Csináld azt, hogy csak májustól veszed igénybe az álláskeresési támogatást, így kitart szülésig (jár majd a tgyás) és marad pár nap a tgyás lejárta után is - ha lejárt újra álláskeresési, azalatt igényeld a gyedet, így az is jár majd.

Egyébként csak gyes:(

2011. nov. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen
2011. nov. 24. 21:48
 8/12 anonim ***** válasza:
Használd ki a passzív táppénzt is, ami tudom hogy nagyon kevés pénzben, de azzal nyersz pár napot. Ha a biztosítottságod a szülés előtti 42 napban jár le, akkor még végett vagy, de vigyázni kell nehogy kicsússz az időből. Ilyenkor passzív jogon kapod majd a gyedet.
2011. nov. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Van vmi oldal ahol ez összefoglaltan le van írva?
2011. nov. 25. 08:14
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, töltsd le a törvénykönyvet.
2011. nov. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!