Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Leírnátok pontosan hogyan...

Leírnátok pontosan hogyan kell a hőmérős módszert alkalmazni peteérés ellenőrzésére?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy hol kell mérni, reggel tényleg ki sem szabad kelni az ágyból előtte stb. Minden tanács és vélemény érdekelne.... Köszönöm!
2015. márc. 8. 12:50
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Végbélben mér csak pontosan. Nyelv alatt, hónaljban nem.
2015. márc. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én mindig is (és szerintem a legtöbben) nyelv alatt mértem. A lényeg, hogy mindig ugyanabban az időben és ugyanott mérd a hődet, mert csak akkor ad valós eredményt. Én úgy csináltam, hogy mindig odakészítettem az éjjeliszekrényre a hőmérőt, és amikor csörgött az óra, beraktam a nyelvem alá.
2015. márc. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

- lehetőleg higanyos vagy folyadékos hőmérővel (bár nekem a digitális is tökéletesen működött, csak nem csipogásig, hanem 5-10 percig kell vele mérni)

- lehetőleg ugyanabban az időben

- azonnal ébredés után (nem szabad előtte felkelni)

- végbélben, hüvelyben vagy szájban (hónaljban nem jó!)


A normális görbe úgy néz ki, hogy a ciklus első felében alacsonyabb a hő (ált. 36,7 fok alatt), ovuláció után pedig megemelkedik, és menzeszig fent marad. Esetleg az ovuláció napján lehet hőleesés, de az nem mindig látszik a görbén.

2015. márc. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! kedvesek vagytok!
2015. márc. 9. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!