Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha terhesség elött fogyokúrázo...

Ha terhesség elött fogyokúrázok nehezebben esek tehetbe vagy esetleg könyebben?

Figyelt kérdés
Második babát szetetnénk 5 honapja probálkozunk de még nem sikerült!Nagy túlsúlyom van kb 30 kg nem az elsö terhességem allatt jött fel sajnos akkor is kb ugyan ennyi súlyban voltam!Gondoltam elkezdek fogyni már csak azért is hogy eltereljem a figyelmem de félek igy még jobban nem fog jönni a baba!
2015. márc. 13. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem csak akkor befolyásolja negatív irányba, ha túl drasztikus fogyózásba kezdesz, nagyon keveset eszel, esetleg fogyibogyót szedsz, de gondolom (remélem) nem így gondoltad :) Ha egészségesebben étkezel és többet mozogsz, akkor biztosan csak jót teszel magaddal. Azt nem tudom, hogy segíti-e a teherbeesést, de egész biztos nem rontja az esélyeket, ha fogysz. Én azt mondanám, hogy pozitív irányba befolyásolja, de tudományosan ezt azért nyilván nem tudom :D
2015. márc. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel, ügyelj arra, hogy minden szükséges tápanyagból eleget bevigyél, ne éheztetsd magad. Viszont ha mozogsz,odafigyelsz az étkezésedre, akkor maga az egészséges életmód növelheti az esélyeid a babára (laborértékeid, pl. vércukor javulnak, ezek befolyásolják a teherbeesést). Azt nem tudom, hogy maga a súlyvesztés összefügg e a könnyebb teherbeeséssel,de nem hiszem, a hangsúly inkább azon van, amit leírtam. Sok sikert!
2015. márc. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem eloszor fogyj le (nem gyorsan) mozogj, egyel kevesebbet, es egeszsegesen taplalkozz. Ha kitarto vagy, egy ev alatt lemehet annyi, hogy elkezdjetek probalkozni. Fogyokurazas alatt nem erdemes probalkozni, mert a mereganyagok eljuthatnak a bababa is.
2015. márc. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A rossz diéta sokat árt, a jó sokat használ.

A helyedben rászánnék egy tizest és dietetikussal állíttatnám össze az étrendet. Javaslom a Ch diétát, azt terhesség alatt is lehet folytatni és nagyon jó súlygyarapodás ellen.


Terhesség előtt pedig a diéta mellé fokozatosan bevezetett, de intenzív edzés (főleg izomtömegnövelő, súlyzós edzés, az alapanyagcserét is gyorsítja idővel). Ehhez is érdemes az elején szakmai segítséget kérni, hogy ne sérülj le.

2015. márc. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 lyna82 ***** válasza:
Szia!Lehet,hogy a túlsúly miatt nem sikerül teherbe esned.Mi már 9 hónapja próbálkoztunk a másodikkal,de nem akart jönni.Volt rajtam 15 kg plusz.Ekkor életmódot váltottam,a finomított ételeket kiiktattam,újra elkezdtem sportolni.Amint lement 10 kiló,rögtön terhes lettem :)A lényeg,hogy semmiképp ne éheztesd magad!
2015. márc. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!