Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ezekkel az értékekkel van...

Ezekkel az értékekkel van esély babára?

Figyelt kérdés

Már másfél éve nem védekezünk, baba nem jön. Orvos elküldött vérvételre, ezek az eredmények. Hozzá csak 3 hét múlva megyek, addig kíváncsi vagyok a véleményekre.


Tsh 2.84

T4 11.99

T3 5.14

Lh 3.84

Fsh 7.51

Prolaktin 452.5

Ösztradiol 124.7

Progeszteron 2.0

Tesztoszteron 1.7

Szabad tesztoszteron index 2.7%

Shbg 62.30



2015. márc. 16. 12:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

ez a ciklus hányadik napján készült??ha jól gondolom a ciklus elején!

a tsh magas 1-2 körül kellene lennie !

szerintem a prolaktin is magas

de ez csak az én véleményem!

2015. márc. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi, igen, ciklus első napján volt a vérvétel.
2015. márc. 16. 12:51
 3/9 anonim ***** válasza:
remélem jön még rá válasz és nem írtam nagy butaságot!
2015. márc. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kellene tudni még ehhez a ciklus 20-23. napja között készült értékeket is.

Ezek alapján lehet a gond a pajzsmirigy, de ezt nagyon másképp szokták értelmezni. A teherbeeséshez a tsh-nak elvileg 1-2 között kellene lennie, de van olyan orvos, aki 4,2 fölött ad rá csak gyógyszert. A T4-ed is határiértéken belül van, de 16-17 lenne az ideális. A prolaktin határéértéken belül van, az ösztradiol és a progeszteron jó, de ezeket kellene látni az ovuláció után is, hogy elég-e a progeszteron. A többi értékhez nem értek.


Van bármilyen egyéb tüneted, hogy gond lenne a hormonjaiddal? Pecsételő vérzésed a ciklus során van? Esetleg a menzesz így indul be? Hány naposak a ciklusaid? Szokott kimaradni? Hány napig tart a menzeszed? Eszel nagy mennyiségben kenyeret, tésztát, cukros dolgokat, krumplit? A cukrodat nézték? Mennyit mozogsz? Ultrahangon látnak érett petesejtet/elég vastag méhnyálkahártyát? Petevezetéked nincs elzáródva? Van peteérésed? Jókor vagytok együtt? (Ezek ilyen banális kérdések, de ez is lehet a gond). Párodat kivizsgálták?

2015. márc. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ neked is.

21 és 44 nap között jön meg, általában 4 napig tart.

Peteérést cickafarkkal tudtam előidézni, legutóbb 3 cisztát találtak a bal petefészkemben.

Eléggé édes szájú vagyok, tudom erről le kéne mondani.

Jókor vagyunk együtt, párommal semmi baj. Mozogni mostanában kezdtem el napi fél órát.

2015. márc. 16. 13:07
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen márcsak a ciszták miatt is jó lenne legalább más formában bevinned az édességet. Van sok alternatíva,és érdemes átállni rá, mégha nem is olyan olcsó. A több ciszta PCO-st jelezhet, ami miatt különösen fontos lenne a gyorsan felszívódó szénhidrátokat mellőznöd, amik a peteérést is hátráltathatják, illetve lassítják azt a cuccot, ami azért felelős, hogy a megfelelő hormon a megfelelő helyre jusson. Nekem legalábbis valahogy így magyarázta annó a nőgyógyászom.


Csokiptólásraez nagyon jó:

[link]


Sütipótlásra meg van már sok recept, érdemes pl. a paleo sütik között körülnézni.


Már az is sokat segíthet ha a zöldség-gyümölcs arányt nagyban megnöveled a többi ételhez képest. Illetve az aviva tornát is tudom még ajánlani.

2015. márc. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A prolaktinnak mi a mertekegysege?mert nem mindegyik labor hasznalja ugyanazt.

Eleg magasnak gondolom en is.

A tsh belgyogyaszati szempontbol jo,nogyogyaszati szempontbol 2 alatt lenne jo.

2015. márc. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha cisztád van (feltételezzük gyöngy sorba)tehát olyan képletet mutat mint egy gyöngysor akkor beszélhetünk pco-ról! a pco-hoz általában ir társul! nem a gyors felszívódású alapanyagokat kell kerülni (legalább is én úgy tudom)hanem megfelelő diétával tehát gyors lassú felszívódású ételek jó elosztással! de ahhoz ,hogy kiderüljön kellene legalább egy 3 pontos cukor inzulin terhelés! 1 -es válaszoló voltam!!
2015. márc. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Az én T4em 1,20 az kevés?
2015. júl. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!