Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 5 hetes lombik kismama a...

5 hetes lombik kismama a párom! A szex szerintetek ártalmas lehet? Főleg akkor, ha a végén neki is jó? Elsőre sikerült a lombik és nagyon szeretnénk ha nem lenne probléma! Ti hogy voltatok ezzel?

Figyelt kérdés

1 embriót kaptunk vissza 2naposan 5 sejtesen. Elsőre sikerült,hcg 201 progi 190. Már esti pisiből azonnal látszik a teszten a két erős csík, így tudjuk minden rendben van,éppen szert szeretnénk nagyon vigyázni a kis manóra!


Férfiként én kicsit félek a szextől,nehogy kárt okozzak.



2015. márc. 20. 06:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Sokan azt mondják, hogy lehet nyugodtan, én mégis inkább azt vallom, hogy jobb megvárni az első nőgyógyászati vizsgálatot, és ha a nőgyógyász azt mondja, hogy minden rendben és lehet szeretkezni, akkor igen. Mikor megy orvoshoz?
2015. márc. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

Annak idején nekem azt mondták, orvosnál azt láttam leírva, hogy az első és a harmadik trimeszterben tilos, mert az orgazmus vetélést okozHAT. Nekem "csak" vérzések voltak ok nélkül, rendszeresen ültem az ügyeleten.


A helyetekben most biztosan hanyagolnám, megkérdezném az orvost.

2015. márc. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én a helyetekben "kisegítő" módszereknél maradnék a 12. hétig, de legalább az első orvosi vizsgálatig. Elvileg nem árt, de biztos, ami biztos alapon én nem mernék. Egyébként gratula:)
2015. márc. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Veszélyes-e a terhesség alatti szex és ha igen, akkor miért?



Dr. Hamvas Ferenc



Véleményem szerint igen. Minden olyan tevékenység, ami alhasi vérbőséget okozhat /pl. egy drasztikusabb hashajtó is/ abortív vagy koraszülést megindító hatású lehet. Ezenkívül komoly abortív és görcskeltő veszélyt jelent a közösülés mechanikus hatása a méhnyakon keresztül a terhes méhre, és a spermiumok magas prosztaglandin-tartalma ugyancsak vetélést vagy koraszülést indukálhat. A spontán abortuszok és a koraszülések hátterében a 48 órán belül történt szexuális aktus számottevő mértékben mutatható ki. Éppen ezért a magam részéről a terhesség első 12 hetében a szex minden formáját és az utolsó 12 hetében a közösülést szigorúan tiltom."

2015. márc. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Gratulálok, és ahogy a többiek is írták, inkább tartózkodjatok a szextől egyelőre, jobb félni mint megijedni. Én úgy tudom a lombikos kismamák is a veszélyeztetett terhesség kategória, amikor tilos a szex, főleg az első 12 hétben. Nekem volt vetélésem, utána a következő terhességemnél az orvos mondta, tilos a szex. Biztos ami biztos, inkább vigyáztunk.
2015. márc. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia! Igen, az elozoeknek igazuk van. Terhesseg elso es utolso 12 heteben veszelyes a szex. A koztes idoben lehet :) Es Gratulalok :)
2015. márc. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Lehet hogy hülyeséget mondok, de mintha úgy rémlene, hogy a lombik automatikusan veszélyeztetett terhességnek számít, és az első 12 hétben biztosan nem ajánlott az együttlét.

Kérdezzétek meg a dokit, úgyis kell még mennetek, 12. hétig elvileg a meddőségiben végzik a terhesgondozást, ők korrekt választ fognak tudni adni.

2015. márc. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Doki szerint lehet. De a fentieket olvasva várunk. Első a baby
2015. márc. 20. 19:10
 9/10 anonim ***** válasza:
Egy sima lombik alapból NEM veszélyeztetett terhes! Ugyanolyan terhesség, mint a többi. Doki szerint lehet házas életet élni. Talán egyébként még biztonságosabban, mint egy sima terhességnél, ahol mondjuk vérezget az illető. Hiszen a lombikok progeszteron pótlást kap. Mondjuk mi sem szexelünk. De inkább azért mert folyton fáradt vagyok. 7h lombikos km
2015. márc. 21. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 eszter1980:) válasza:
Én sem kockáztatnék, első a baba, talán a 12. héttől, de akkor is csak óvatosan.
2015. márc. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!