Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » PCOS+IR sorstársak! Írnátok...

PCOS+IR sorstársak! Írnátok nekem sikersztorikat, akiknek akár spontán, akár Closty segítségével sikerült a baba?

Figyelt kérdés
Mi még csak nemrég kezdtünk bele a babaprojektbe, de szívesen olvasnék sikersztorikat :)

2015. márc. 22. 15:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ket veteles utan derult ki az IR es a PCOS-gyanus petefeszkek. Tavaly januarban atalltam a ch-dietara, a rendszeres sportolasra, a kicsit szetcsuszott pajzsmirigy ertekeimet gyogyszerrel helyretettuk, fogytam 20 kilot es elso probalkozasra juliusban megfogant a babank, akit napokon belul vilagra hozok. Ja, kaptam merckformint is az IR-re, tehat a harmas kezelest csinaltam, a gyogyszert a terhessegem 17. heteig szedtem, majd leepitettem. Szerencsere a terheleses cukrom is teljesen rendben volt. A dietat amugy a terhesseg folyaman is tartottam, nem esett nehezemre, sot. Teljesen problemamentes honapokat tudhatok magam mogott :-)

Sok sikert kivanok!!!

2015. márc. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Örülök neked, gratulálok :) Uhh napokon belül megszületik, biztos van izgalom ezerrel :) Könnyű szülést :)


Milyen nemű lesz a picúr, és hogy hívják majd? Nekünk neveink már vannak, csak baba kellene hozzá :)


Pajzsmirigyem alulműködésem is van, arra szedek gyógyszert, magas a prolaktinom arra szedek Bromocriptint, IR-re elméletileg nem kell szednem semmit, csak diéta + mozgás. Tavaly sikerült 10 kg-t lefogynom 3 hónap alatt, de aztán visszaszedtem, mert elgyengültem :( Nemrég újrakezdtem a diétát, mióta elkezdtük a babaprojektet, most nem esik nekem se nehezemre :)

2015. márc. 22. 17:13
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nálam 1 év sikertelen próbálkozás után diagnosztizálták a Pcos+Ir. Diéta + gyógyszer. Az rendbe hozta a mensimet , aztán kaptam Closty-t. A második hónap közepén voltam Uh-n mikor mondta a doki hogy két érett tüsző , úgyhogy hajrá..... Most 14 hónapos a kislányom! :) Nekem ez a sikersztorim! :)))
2015. márc. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Jó ilyen sikersztorikat olvasni :) Gratulálok neked is :)


Várok még erőt adó sikersztorikat :)

2015. márc. 24. 13:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én a gyógyszer abbahagyása után pár hónappal már meddőségi kivizsgálásra mentem. Sose volt rendes a ciklusom, mikor nem használtam fogigátlót, sokszor ki is maradt. Kb 25 éves koromban felmerült a pcos gyanú, de "természetesen" egyik doki sem foglalkozott vele, csak hormonokkal akartak tömni.

35 éves voltam, amikor jöhetett volna a baba, minden klappolt, de már egyáltalán nem menstruáltam, és egy év alatt felszedtem 15 kg-ot.

A magánklinikán egy fél órás beszélgetés és egy UH után az első vizsgálat, amire elküldtek, az terheléses cukor és inzulin vizsgálat volt.

A cukrom is emelkedett volt, de az inzulinom az egekben járt. Nemhogy csökkent volna, 120 percesnél még emelkedett tovább. Megkaptam én is a 3-as kezelést. Ez volt novemberben. Elég döcögősen indítottam, mert a munkám miatt nem tudtam odafigyelni eléggé az evésre, mozogni meg már nem maradt energiám. (kereskedelem, karácsonyi hajtás)

Januárban megráztam magam, bekeményítettem. Februárban már menstruáltam. Márciusban kellett volna visszamennem kontrollra, és hormonvizsgálatra, de elcsúsztam az időpont kéréssel és május elejére kaptam. Akkor már egy pozitív teszt volt a zsebemben. :)

Azóta megszületett a 2.kislányom is, már az első próbálkozós hónapban megfogant.

Igaz, és nem tartottam igazán a diétát,életmódváltást, pedig sajnos ugye azt mindörökre kell. A 2. terhességem alatt gdm-es lettem, ami terhesség után is megmaradt.

Azaz most kettes típusú diabéteszes vagyok, bár a diadoki azt mondta, valószínűleg már a terhesség előtt is ez volt már, nem IR.

2015. márc. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Örülök neked :) Ennyi sikersztori után nem lehetek pesszimista :)


Sajnos nekem sem megy mindig a diéta+mozgás a munkabeosztásom miatt, de jó lenne megemberelni magam kicsit, hátha közelebb jutnék a célhoz :)

2015. márc. 26. 06:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!