Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Úgy érzem elindultam a lejtőn....

Úgy érzem elindultam a lejtőn. Mi lesz ennek a vége?

Figyelt kérdés
Már tavaly nyár elején elhatároztuk, hogy legyen baba, addig is szerettem volna, de a munkahelyemen be akartam mindenképp fejezni egy projektet, amibe belekezdtem, na mindegy. Szóval nyáron, első lépésént elmentem egy nődokihoz, csak úgy rutinvizsgálatra, hogy minden rendben-e. Talált egy 5 centis cisztát. Azt mondta, hogy muszáj erre fogamzásgátlót szedjek legalább 2 hónapig, aztán jöjjek vissza, de ha el is múlt, akkoris kell tovább szedni. SZÖRNYŰ érzés fogamzásgátlót szedni, mikor az ember babát akar. A buta fejemmel hallgattam rá, megijesztett, hogy ha nem szedem be, akkor meg kell műteni, így elkezdtem szedni. 2 hónap után egy másik orvoshoz mentem vissza, aki azt mondta, hogy nem kellett volna szedjem.. Na, szuper. Azt mondta, hogy próbálkozhatunk már, de az a biztos, ha várok 1-2 hónapot. A baba a legfontosabb, vártam is... Már 4 idegörlő hónap. Következő 2 hónap, negatív... Aztán, azután hónapban késett a menzesz.. pár nap után a teszt is halvány pozi csíkos. Feltettem ide is, gratuláltak, ez bizony pozi... 6-7 hetesen akartam orvoshoz menni, de 6. hét előtt pár nappal elmúltak a tüneteim. Se hányinger, se szédülés, semmi. Nagyon rossz megérézsem lett. Pár nap múlva voltam programálva a dokihoz. Csináltam tesztet, halvány... Csinálok még egyet. Majdnem negatív, rettentő halványan van rajta valami. Megyek a dokihoz. Nem lát terhességet. Csinál tesztet, elküld vérvételre. Negatív. Elment... Kiakadtam, nem besszéltem senkivel sokáig. De talán még az az állapot is jobb volt, mint a mostani. Őrület, zombimód. De legalább teltek a napok, próbáltam nem gondolkozni, begubóztam, pizsamában néztem a sorozatomat egész délután. Aztán jobb lett, vagy mégsem jobb? Eltelt 2 hónap, ideje rendbejönni, újra probálkozunk. Jó is lehetne, ha nem őrülnék bele. Nem érdekel semmi. Nem boldogít semmi. Utálom a munkám, amit régen szerettem. Nincs türelmem a barátnőimhez, a szüleimhez. Nincs kedvem semmihez. Terhes akarok lenni. Babát akarok, ez kell, nem érdekel se a tavasz, se a séta. Ja és még rátesz egy lapáttal, hogy bánatevő vagyok, már előtte se voltam sovany, de most rendesen ráhíztam, hogy utáljam magam mégjobban. Nem tudom mi lesz a vége ennek. Így maradok amíg nem leszek terhes? És ha nem leszek éveikig? Ha nem leszek soha??
2015. márc. 27. 12:48
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Pszichológus még most, ilyen lelkiállapotban nem lehet és nem szabad teherbe esni.
2015. márc. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom ,ami veled történt.


Amiben most te vagy, azon mindenki átesik, aki babát szeretne és nem jön az első 4 hónapban. Mert az az átlag. Onnantól mindenkinek megfordul a fejében, h az átlagnál rosszabbul teljesítenek, biztos gond van. Ez normális.


Nekünk 2,5 év után sikerült, lombikkal. Amit tanácsolni tudok, az, h ezt a hozzáállást felejtsd el:


"Terhes akarok lenni. Babát akarok, ez kell, nem érdekel se a tavasz, se a séta"


Hiába toporzékolsz, mint egy kétéves, ez sajnos nem így működik. Ettől nem leszel hamarabb terhes. Igen, lehet, h éveket kell várnod, de az is elehet, h csak a köv. hónapig. De addig a legfontosabb, h testileg-lelkileg egészséges maradj. Most gondolj bele, ha én pl. bánatevő lettem volna a sok sikertelenség miatt, lehet, nem sikerült volna elsőre a lombik, mert addigra túlsúlyos lettem volna cukorgondokkal, stb. de így legalább tökéletes laboreredményekkel tudtunk belevágni és elmondhatom, h igen, ez is kellett a sikerhez, én is tettem érte. Jó érzés.

2015. márc. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
75%
Ne görcsölj, éld a mindennapokat ahogy eddig. Szeretkezzetek, ne a baba miatt ... magatok miatt :) Össze fog jönni. :)
2015. márc. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nekem is nehéz voltamíg nem sikerült. főleg,hogy többször késett,egyszer 2 napot,egyszer 5 napot. aztán mindig megjött. aztán mikor feladtam,és már nem is számítottam rá,akkor sikerült. tesztet se csináltam,csak 2 hetes késéssel mentem orvoshoz,a sok pisilés miatt azt hittem felfázás miatt nem jött meg. talán csak próbálj ne görcsölni rajta,tényleg nem véletlenül szokták mondani. jönni fog az a baba, nem tudom mikor,de jönni fog :-) nehéz kihúzni azt az időszakot,de gondolj arra,hogy nem egy lerobbant,nyúzott,kiidegelt anyuka akarsz majd lenni,össze kell szedned magad
2015. márc. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnalom!

Én az egyik babàmra 13hónapot vártam..

Amit tudok tanácsolni,mert nekem segített:menjél el egy dokihoz és mondd azt,hogy már 1éve próbálkoztok.Kérjél 3.illetve 21.napi vérvételt,ciklus közepén meg egy ultrahangot a peteérésed végett.Ha ez mind jó eredményt mutat kezdjèl el sportolni,diétázni(mértékletesen) esetleg kismama vitamint szedni.Még esetleg az ovu teszt használatát sem vetném el,hogy ne késsétek le az ovudat.

Ha mindketten egészségesek vagytok akkor is normalis,ha 1-másfèl év alatt jön ossze a baba!Tudom ez sovány vigasz,de ha lelkileg tönkremész,szerintem csak rontod a teherbeesési esélyeidet.(azt mondják a görcsölés is komolyan gátolhatja)

Tényleg sikerulni fog neked is,ès talán ha túlesen a vizsgálatokon megnyugszol,hogy erőt merítesz!sok sikert!

2015. márc. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia...teljesen át tudom érezni a helyzetedet. Mi másfél éve próbálkozunk. Én is eléggé kikészültem, míg ki nem derült, hogy a párom alacsony sp.száma nem sikerül. Jobb tudni a biztos rosszat, nekem jobb volt, mint ez őrült bizonytalanság. Én is elkezdtem ilyen lenni, mint te. De rájöttem, hogy inkább teszek/teszünk az ügy érdekében, minthogy tönkre tegyem a kapcsolatomat.

Októberben megyünk lombikra, már nagyon várom :) légy erős, megéri!

2015. márc. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Elméletileg teherbe tudok esni, hisz a harmadik éles hónapban terhes voltam, csak elment, Azt hiszem ez borította meg az agyam... Mert ha csak próbálkoznánk és egyelőre nem sikerülne, az is nagyon rossz lenne, de mikor már azt hiszed, hogy sikerült és elveszik... Az a legrosszabb. Az is rádob egy lapáttal, hogy az egyik barátnőm hétrepontosan ugyanakkor esett teherbe, mint én, most 12 hetes, mint én lennék. Örülök nekik nagyon, de emellett nagyon rosszul esik...
2015. márc. 27. 18:26
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy nem terhes voltál hanem volt egy Hcg termelő cisztád?!Kicsi az esélye de talán...könnyebb lenne feldolgozni...!


Én 4 hónapja vetéltem el,9 hetesen,azóta minden gondolatom az hogy újra terhes legyek,de teljesen pozitív a hozzáállásom pedig 2 baràtnőm is babát vár,muszáj!

2015. márc. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
De terhes voltam, ez tuti, tüneteim is voltak, több pozi teszt is. Cisztám nincs, voltam orvosnál utána, azt mondta nincs cisztám. Az orvos is azt mondta, hogy terhes voltam, csak elment.
2015. márc. 28. 09:50
 10/10 anonim ***** válasza:
szia higgy a csodába, tudom könnyû mondani.. nekünk.21hónap után sikerült a baba, totál rákattantam a dologra,a nap minden òrájába ezen agyaltam,hogy nekünk miért nem...körülöttünk mindenki terhes volt vagy épp megszült. a családba is 4pici baba jött,bnõk,haverok bnõi mind babát vártak..végül beletörödtem...sok gond összejött melòhelyen,jöttek az ünnepek..elhatàroztam h lefoglalom magam és összeszedem,el kezdtem szoluba jàrni,körmöshöz...bnõztem...teljesen lefoglaltak ezek a dolgok és elhatàroztuk hogy januàrba ìrány a doki...és làss csodât pont januàrba sikerült. fel a fejjel,neked is összejõn,egy baba tudja mikor kell.jönni,hidd el. szedd össze magad. és keress valami elfoglaltsàgot. amikor nem számìtasz rà akkor csak úgy jön az életedbe...higgy nekem. nekem is hosszú 21hònap volt de megérte minden egyes hònap
2015. márc. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!