Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi az esély terhességre?...

Mennyi az esély terhességre? Ha 1 éve szoptatok. Mensim szülés óta minden hónapban meg jön, de nem napra pontosan.

Figyelt kérdés

Babám szeret nappal (elalváshoz) de főleg éjjel szopizni.

Nőgyógyászati vizsgálat hogy működik?

Csak be megyek mondom hogy szeretnék babát és ő csinál egy hormon vizsgálatot?

Tapasztalatokra lennék kíváncsi és h kinek sikerült így a tesó, köszi :)



2015. ápr. 14. 09:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Mivel van menstruációd így már biztos, hogy van peteérésed is. Minek a doki? Hormomvizsgálat? Nektek kell dolgozni a tesó projekten nem a dokinak ;)
2015. ápr. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%
Szoptatás alatt nem feltétlenül előzi meg a menstruációt peteérés. De ha van is peteérés, akkor bizonyos hormonok akadályozhatják a teherbeesést. Én szoptatás alatt könnyen teherbe estem, de ismerek olyat is, akinek csak a szoptatás abbahagyása után sikerült.
2015. ápr. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

3 hónapja próbálkozunk, de még semmi :S

A dokit meg azért kérdeztem h ő meg tudja állapítani h van e peteérésem vagy h a hormonok nem túl magasak/alacsonyak stb. (nem tudom pontosan h ez hogyan működik)


Csak kíváncsi lennék h még kiknek sikerült így teherbeesni :)

2015. ápr. 14. 10:54
 4/7 anonim ***** válasza:

3 hónap az még semmi. Barátnőm a 2. és a 3. babájával is szoptatás alatt esett teherbe. Mivel te már menstruálsz ezért a hormonok már nem gátolnak. Ha meg mondod a dokinak, hogy 3 hónapja próbálkoztok (bocsi, de) körbe röhög, mert ez az ő idő ítéletük szerint olyan, mintha most ebben a percben kezdtetek volna neki és az első másodpercben nem lettél terhes.

Nyugalom és sok akció! ;)

2015. ápr. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%

"Egy olyan asszonyról számoltak be, akinek a mensese 18 hónappal a szülés után következett be. A fia még egy évig szopott, és annak ellenére, hogy megvoltak a peteérés jelei, nem tudott teherbe esni. Felkeresett egy meddőségben jártas szakembert, és az felfedezte - és a kutatások is igazolták -, hogy még egy ovuláló szoptató asszony is terméketlen maradhat egy ideig a szoptatás okozta finom hormonváltozások következtében. Hetekkel azután, hogy teljesen elválasztotta a fiát, terhes lett" (LLL honlapjáról)

"Előfordulhat, hogy egy tüszőrepedés elmarad, ez az úgynevezett anovulációs ciklus. Ilyenkor is észlelhető azonban a vérzés, méghozzá normális időközönként. Az anovulációs ciklusok többnyire az első vérzés utáni, valamint a változás kora előtti években gyakoriak. Az a nő, akinek minden ciklusa anovulációs, természetesen meddő, miután tüszőrepedése nincs és enélkül nincs kiszabadult petesejt, azaz nincs ami megtermékenyüljön"

2015. ápr. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%

Cáfolnám azt amit előttem írtak :"menstrualsz akkor a hormonok visszaállítak".Nekem mindegyik szulesem utan 6hettel visszaállt a normal 28napos ciklusom,mégsem ovulaltam.(ez ultrahangon latszodott)

Nem is sikerült a teso,szoptatas alatt!

Kedves kérdező:siman kérhetsz egy 3.illetve 21.napi hormonsorra vervetelt illetve kozepido korul egy uh.t azon látszódik van e rendes peteeresed.

2015. ápr. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat
2015. ápr. 14. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!