Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetséges-e, hogy terhes...

Lehetséges-e, hogy terhes vagyok vagy az voltam?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

Körülbelül 3-4 hete veszek észre magamon furcsaságokat. Utána olvastam és a mai napig azt gondoltam terhes lehetek. Kb. 3 hete észleltem az enyhe vérzést, azt hittem hamarabb megjött, de igen kis mennyiségű volt. Következő nap jött a fehéres válladék, majd egy hétre rá elájultam. Azt olvastam ezek a korai tünetek. Egy hete elég sürün van hányingerem és a fejem is fáj, a szokottnál joval melegebbem van. Vettem tesztet, negativ lett mind a kettö, de utána olvastam, hogy kb. csak a beágyazodástol számitott 10-12 nap mulva mutatja ki. A menstruáciom is késett, 5.-én kellett volna megjönnie. Ugy voltam vele hétvégén csinálok még egy tesztet, az már biztos kimutatja. De ma megjött. A szokottnál jóval fájdalmasabbb volt és élénk piros színű. Azt olvastam lehet terhesség alatt menstruáció, de az baarnás és nem olyan fájdalmas. Viszont az ellenkezöjét is olvastam. Talán vetélés lehetett? Vagy még reménykedhetem? A válaszokat előre is kösznöm...



2015. ápr. 15. 19:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne akard magad az internetről diagnosztizálni, megjött és a teszt negatív? Igen. Akkor nem vagy terhes és nem is voltál. Nem kell túlbonyolítani, ha nem jön meg tesztelsz, tüneteket figyelni magadon, amiket nagy valószínűséggel beképzelsz, nem igazán van értelme.
2015. ápr. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A peteéréstől számított 14-16. napon ki kell hogy Mutassa a teszt. Nem tudom hol olvastad azt a 10-12 napot, van akinek a peteerestol számított 12. napon már pozitiv a teszt. 5-re nem vártad de mikor csináltad a teszteket? Ezt így nem tudjuk neked megmondani, lehet nem voltál terhes, lehet elkezdődött valami csak nem agyazodott be rendesen. Esetleg találgatni lehet. Ha lett volna pozitiv teszted akkor már lehet rá mit mondani.
2015. ápr. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1 válaszoló: nem beképzelem magmnak tüneteket, hanem megnéztem mik lehetnek a tünetei több oldalon is és felfedeztem pár azonosságot. Nem diagnosztizálom magam, ez nem egy betgség ami2 diagnosztizálni kell... Azért köszönöm a válaszod...
2015. ápr. 15. 20:28
 4/7 anonim ***** válasza:
Az lehet, hogy esetleg terhes voltál (bár nem így hívják szakszerűen) és nem ágyazódott be a pete, állítólag a teherbeesések 30%-a így végződik, egyszerűen megjön a menstruáció, emiatt mondják, hogy ne tesztelj az esedékes mensi előtt, mert kimutathat egy olyan terhességet, ami nincs is igazából. Szóval szerintem most már ne gondolkozz rajta, hogy mi volt, azt nem tartom valószínűnek, hogy most terhes lennél, úgy, hogy a tesztjeid negatívak és a menstruációd is megjött.
2015. ápr. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha a teszt nem mutatta, nem voltál/vagy terhes, a tünetek ilyen korán csak a legritkább esetekben jelentkeznek, sőt, van, akinél semmi tünet nincs. Beágyazódási vérzés is ritka, a barnázás sokkal több esetben jelent valamilyen hormonproblémát, vagy szimplán az ovulációt.


Ha a HCG-t nem mutatja a teszt, akkor tüneteid se nagyon lehetnek, mert a tünetek a hcg növekedésével együtt kezdenek előjönni, ha egyáltalán előjönnek. Nagyon ritka, hogy valakinek nem választja ki a HCG-t a vizelete, és azért nem mutatja a teszt.


Nem volt vetélés, és terhes sem vagy. Ha babát szeretnél, érdemes elkezdeni E és D vitamint szedni emelt mennyiségben (ezek segítenek a babához az ideális körülményeket megteremteni), illetve folsavat.

2015. ápr. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*választódik ki a hcg a vizeletbe (elírtam)
2015. ápr. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A beágyazódás után 3. nap már elvileg kimutatja a teszt. Ha ennyit késett és fájdalmasabb, erősebb a vérzés, akkor igen, sajna lehetett korai vetélés, sajnálom :( ez nagyon sokszor előfordul, csak sokan észre sem veszik, hogy késik a menstruációjuk :(
2015. ápr. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!