Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Dolgozzak még ha teherbe esek?

Mtke kérdése:

Dolgozzak még ha teherbe esek?

Figyelt kérdés
Volt 1 éven belül 2 nőgyógyászati műtétem! Az elsőnél kivették a bal oldali petefeszkem. Most csak ürítették a cisztat. A nőgyógyász azt mondta minél hamarabb vállaljak babát. A kérdésem az lenne hogy ha most terhes lennék dolgozzak e még. Persze a kérdés nem egyszerű :sertés csontozo üzemben dolgozok napi 12-13 órát aktívan 4-5 fokban. Az emelgetes megoldott lenne (segítenének )mi a véleményetek?

2015. ápr. 21. 08:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Én nem tenném. Az előzmények miatt amúgyis lehet, hogy veszélyeztetett terhesnek nyilvánítanak, én amint kiderül, elmennék táppénzre, utána meg a nőgyógyász véleményére hallgatnék. Az első 12 hét a legveszélyesebb, az én munkaköröm bagatell, tanító vagyok, s épp úgy lettem terhes, amikor az iskolában április közepén már kikapcsolták a fűtést, csak 18-19 fok volt a teremben. Szépen felfáztam, pedig előtte sose volt ilyen bajom, majdnem vesegyulladás lett belőle. Az orvos rögtön javasolta, hogy maradjak táppénzen, mert ebbe el is lehet vetélni.

Jobb félni, mint megijedni, a te munkaköröd ettől jóval veszélyesebb.

2015. ápr. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én is ettől félek a felfazastol!
2015. ápr. 21. 08:33
 3/3 anonim ***** válasza:
Azonnal táppénzre mennék. 4-5 fok nem tesz jót sem neked, sem a babának. Az előzmények ismeretében az orvos is azonnal táppénzre venne téged.
2015. ápr. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!