Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akinek hosszabb a ciklusa,...

Akinek hosszabb a ciklusa, ott arányaiban minden folyamat több idő?

Figyelt kérdés

Tehát ha valakinek a normális 28 helyett mondjuk 40 napos a ciklusa, ott időrendben hogy zajlanak a dolgok a 28 naposhoz képest, ahol pl. a peteérés középidőben várható.

Egy hosszabb ciklusnál maga peteérés tart tovább (vagyis hogy később történik), vagy ha fogantatás történik, a beágyazódás is arányaiban elhúzódhat?

Bocsánat a kérdésért, nem találtam ezzel kapcsolatban információt.

Azért kérdem, mert, ha nekem mondjuk hosszabb a ciklusom, 35-40 nap, akkor lehetséges, hogy a beágyazódás is elhúzódhat?


2015. máj. 2. 15:55
 1/5 anonim ***** válasza:

A tuszorepedes (ovulacio) az a mensitol visszaszamolva 14. Napon van es a 28 napos ciku

Lusban azert kozepido mert pont oda esik. De ez csak egy atlag es sok esetben nem igy van. Reggeli ho meresevel vgy ovu tesztel belohto a tuszorepedes pontos ideje. Nezz utana. A ciklus elso fele hosszabb, amikor a peteeres van (ami egy folyamat a ciklus elso napjtol kezdve a toszorepedesig). Az ovu utani idoszak mindenkinek 14 nap es mindenkinek ugyn ugy zajlik a beagyazodas ha van. Nem tart tovabb.

2015. máj. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a választ!
2015. máj. 2. 16:24
 3/5 anonim ***** válasza:

hát az én példámból okulva (40 napos ciklusok)

azt biztosan tudom, hogy az ovulációm október 14-én volt (tavalyi születésű baba) hőmérőzésből...15-én és 21-én voltunk együtt. Amikor elmentem dokihoz, mondtam neki a két lehetséges időpontot, ő meg olyan picinek mérte a babát, hogy azt mondta 21-én fogant..kérdeztem, hogy ez hogy lehetséges, a 14-i ovuhoz képest, erre ő azt felelte ha hosszabb a ciklus hosszabb a peteérés is...ezt nem nagyon értem, mert ha egyszer kilökődik a petesejt, hogy lenne már 8 napig életbe??


viszont el kell mondjam, a 42. héten még sehol nem volt a babám, és teljesen normál méretekkel jött világra 42+5 naposan, tehát valószínűleg nem 15-én fogant, hanem 21-én...most vagy később volt az ovum és a hőmérőzés csalt meg (pedig teljesen egyértelmű volt, mert 13-án lementem 36 fok alá, és onnantól mint a kis angyal emelkedett 3-4 nap alatt fel 37 fok felé) vagy igaza volt a dokinak..


a beágyazódással kapcsolatban nem tudom mi a helyzet, de ezek után szerintem minden lehet :)

2015. máj. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem 60-65 napos ciklusaim vannak,kéthavonta van peteérésem.A peteéréstől számítva valóban 14 nap,míg megjön,tehát az ezt megelőző időszak húzódik el.Én PCOS-es is vagyok,de a szülés óta erre a ciklusra állt be a testem(azelőtt egy évben talán egyszer(sem) volt peteérésem.A beágyazódás nem húzódik el,a peteéréstől számítva minden úgy történik,mint egy normál 28 napos ciklus esetén.
2015. máj. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a ti válaszaitokat is! :)
2015. máj. 3. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!