Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetek terhes negativ teszt...

Lehetek terhes negativ teszt ellenere? Regebbi mutet befolyasolhatja a tesztet?

Figyelt kérdés

Parommal megszakitassal szoktunk egyutt lenni. Elozo honapban nem igazan jott meg a menstruaciom, halvany rozsaszin volt, de azis csak neha. Ebben a honapban pedig ma a 8. napja hogy kesik.. Napok otta lazas vagyok, faradekony, bar ez altalabn mindig:) es tobbszor is szedultem es hanyingerem volt.. A mellem folyamatosan no, olyan gyorsan hogy terhesegi csik kezdet megjelenni mellette. Tegnap este teszteltem akkor egy nagyon nagyon halvany szurke 2. csikot lehetett latni, ma reggel pedig csinaltam ujabb ket tesztet ami negativ lett.

Gyerek koromba volt egy mutetem, igy az egyik petevezetekemet eltavolitottak.. Ez befojasolhatja a HCG szintet esetleg, es emiatt mutat negativat a teszt, vagy ennek semmi koze hozza?

Koszonom a valaszokat!


2015. máj. 7. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:
A műtét semmiképpen nem befolyásolhatja. Ha a tüneteid megmaradnak, és továbbra sem fogsz menstruálni, vizsgáltasd ki magad.
2015. máj. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szoval hogyha az egyik petevezetekemet kivettek, a HCGnek ugyan olyan erosnek kell lennie a vizeletben mintha meglenne mind a ketto?
2015. máj. 7. 11:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, ugyanis a petevezetékednek semmilyen endokrin funkciója nincs. Sőt, tovább megyek: ha a petefészked került volna eltávolításra, és mellette fennállna egy terhesség, a sárgatestnek akkor is ugyanúgy el kellene látnia a funkcióját. Tehát nem, a hcg termelést ez nem befolyásolja.
2015. máj. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen! A petevezeték műtétnek a HCG-hez semmi köze!

A HCG hormont a méhfalon megtapadt megtermékenyített petesejt, vagyis az embrió lepényszövete termeli. A hormon koncentrációja másfél naponta megduplázódik a szervezetben: három nap után kimutatható a vizeletben. A terhességi teszt már 10 milliegységnyi HCG hormont is képes kimutatni 1 milliliter vizeletben. Éppen a HCG hormon megléte vagy nem léte az, amely miatt meg kell különböztetnünk egymástól az egy csíkot és két csíkot mutató tesztet.

[link]

2015. máj. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat!:)
2015. máj. 7. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!