Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tényleg szükséges ennyi...

Tényleg szükséges ennyi előkészület?

Figyelt kérdés

Olvasgatok a teherbeesésről, mindenhol hőgörbékről írnak, meg ovulációs tesztekről, meg hogy kétnaponta legyünk csak együtt, stb.

Tényleg kell ez a sok minden? Enélkül nem fog menni? Fél éve abbahagytam a fogamzásgátlót, azóta óvszerrel védekezünk, a következő havim után azt is elhagyjuk. Figyelek az étkezésemre, szedek multivitamint és folsavat, de ennél több tényleg kell? Enélkül nem fog menni? Ha akkor vagyunk együtt, mikor kedvünk van hozzá?


24 éves vagyok,párom 27, ha ez számít


2015. máj. 7. 14:38
 1/9 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Szerintem első körben bőven elég, ha odafigyelsz magadra.Hőgörbézni/ és társaik /azok szoktak leginkább i, akiknek x időn belül valamiért nem sikerül a baba. Ha eddig nem probálkoztatok akkor semmi tapasztalatod nincs arrol, h ezen a téren hogy müködik a tested, értek már embereket váratlan " meglepetések", én pl nem gondoltam volna, h az első gyerekünk után most gyakorlatilag kb peteérésem sincs, tehát lehet, h nekünk most jött el a hőgörbézős, hőmérős, ovutesztes korszak, és akkor még olcson megúsznánk. Na de a lényeg, kívánom, h minden macera nélkül mihamarabb összejöjjön a dolog :)
2015. máj. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi simán csak együtt voltunk, amikor kedvünk volt.

Az első baba fél év alatt, a második pedig 10 hónap alatt sikerült.

Szerintem ezt a hőgörbe, meg tesztek stb stb -t azok csinálják, akiknek régóta nem jön a baba, vagy ha ritkán találkoznak, és ez szerint tudnak időzíteni.

2015. máj. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy sikerülni fog ezek nélkül is! fiatal vagy, és ha egészségi problémád sincs, akkor össze fog jönni!

nekem 29 évesen 5 hó után jött össze, heti egyszer voltunk együtt. nem idegeskedtem. Persze fogalmam se volt még mi az az ovu teszt, meg hőmérőzés :)

2015. máj. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én az első gyermekemnél sosem hőmérőztem, nem használtam ovu tesztet, mégis sikerült. Az első pár hónapban 2 naponta voltunk együtt, bízva abban, hátha majd most. De nem jött. Aztán ezt meguntuk, nem figyeltük a napokat, akkor voltunk együtt,amikor jól esett.Na abban a hónapban fogant :) Most a 2.babát tervezzük és eszemben sincs hőmérőzni, vagy tesztelgetni,mert az csak görcsösség teszi az egészet.
2015. máj. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi ebben a hónapban kezdtük a babaprojektet és akkor vagyunk együtt amikor kedvünk van hozzá.... persze tudom nagyjából mikor lesz peteérésem, androidos appot használok, amiben be tudom jelölni mikor volt mensi, mikor vagyunk együtt a párommal stb. Hőmérőzést, ovutesztet én se használok. Viszont szedtem 1 hónapig folsavat, most terhesvitamint. Úgyhogy remélem május 30án nem jön a "Mikulás" :D
2015. máj. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a 2. Ciklusban összejött, minden féle mizéria nélkül. Van egy statisztika is, hogy egészséges pároknál 12 hónapon belül sikerül, ha nem, akkor ott gond van.

Ennyi idősen szerintem nem lesz túl nehéz összehozni.

24 N

2015. máj. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Vannak párok, akiknek egy részeg este alatt összejön, másoknak sok-sok előkészülettel sem. Ezt nem lehet előre tudni. Mindenesetre szerintem nem célszerű rögtön rágörcsölve nekiállni a dolognak. Elég majd akkor hőmérőzni meg kínlódni, mikor már egy éve nem jön össze.
2015. máj. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

mi akkor voltunk egyutt, amikor akartunk. sose figyeltem, sot én eloszor itt olvastam arrol, hogy ovulácios teszt, illetve hogy homerozni -kell-..

amikor eldontottuk, hogy oké, mostmár johet a baba, kovetkezo honapban már pozitiv tesztem volt.

2015. máj. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Persze hogy sikerül ezekkel elég majd akkor foglalkozni ha egy bizonyos idő után nem sikerül. Ezektől a dolgoktól jellemzően csak rágörcsöl az ember ami stresszt okoz és pont a stressz akadályozza a fogamzást. Tehát csak szabadon kötöttségek nélkül. Aztán úgyis jön amikor akar :)

Sok sikert!

2015. máj. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!