Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Jártatok már igy vagy hallotta...

Jártatok már igy vagy hallottatok ilyenröl, hasonloról hogy nem stimmelnek a hetek illetve a magzatmérete? Mi a véleményetek a két kérdésre? Ki lehet az apa? Hány hetes akkor? Részletek a kifejtésben.

Figyelt kérdés
sziasztok.A barátnöm január 19.-én volt nögyogyásznál 10-11 hetes terhesnek mondták.jan. 24.-én volt magán rendelésen ahol az ultrahanggal 26 mm-es magzatot(9 hetes) mértek.Ezt másnap a korház is alátámasztotta 26.5 mm-rel.Ami 11 hetes terhességet jelent ha nem tévedek!azt szeretném tudni h MIKORRA TEHETÖ A FOGANTATÁS.Mert én utoljára okt. 17.-én voltam vele egyutt a menstruációja utolso napján.ö megeskudött nem volt mással.sírt is ez miatt hogy meggyanusitottam és nagyon rosszul esett neki h nem vállalom a gyereket.novemberben is megjött neki a menstruációja bár igen gyenge volt és egy napig tartott.azt szeretném tudni h lehetek e az apa vagy teljes mértékben kizárható e h én volnék az.vagy lehetséges h kistermetü sokat dolgozot emelt,fel is volt fázva oktober végén,nem ugy fejlödött a magzat?lehet e ekkora differencia?(3-4 héttel több kellene legyen ha okt 17.-ét nézzük) vagy a megtapadás miatt akár?közben fel is volt fázva..Barátnömmel ugy döntöttünk nem tartjuk meg a babát.jan. 26.-án volt abortuszon.abortusz után visszahuzodtak a mellei de megint elkezdtek nöni a hasa is nagyobb és már tej is jön a melleiböl,fáj a dereka stb.ez az abortusz után 10-11 napra volt.lehetséges ez,normális ez?vagy mi okozhatja.nem sikerult az abortusz?mástrészt a tejtermelödés 15-16 hetes terhességkor kezdödik.akkor MÉGSEM 11-12 HETES.?Volt orvosnál is azota ahol azt mondták h akkor lehet elszámoltak valamit.csináltak egy tesztet ami pozitiv lett de az ultrahangon nem láttak semmit.azt mondták lehet méhen kivüli.illetve h ikrek.felirtak egy gyogyszert a tej elapasztására de attol meg nagyon rosszul lett.egész nap hányt,már gyomorsavat.most volt megint orvosnál,4 nap elteltével,a teszt most negativ lett az UH szintén de még mindig feszul fáj a melle,jön a tej.Több mint három hete volt az abortusz.azt mondták 2 hét mulva menjen vissza.azota is hizikés termelödik továbbra is a tej.itt már senki nem tud semmit.20 vizsgálat óta mindenki csak találgat.Senki nem tud konkrétumot mondani,még azt sem hogy nincs baj vagy hogy van.már nem értem teljes káosz.
2010. febr. 24. 17:57
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez tényleg nagyon nehéz dolog. Azért ez furcsa, hogy azt mondják, hogy lehet, hogy ikrek? És azt vajon miért nem látták az orvosok? Lehet, hogy álterhes. Ilyen előfordulhat, mert ugye terhes volt és hirtelen megszakadt az. Várjátok ki még azt a két hetet és utána mindenképpen menjetek vissza az orvoshoz. Egyébként hány évesek vagytok? Még nagyon fiatalok?
2010. febr. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%

Ez mégiscsak egy terhesség volt, ami teljesen felborítja illetve sok mindenben megváltoztatja egy nő hormonháztartását, a tej folyás az onnan is maradhat, egy pár hó és elmúlik.

Ha már negatív a terhes teszt, akkor nem valószínű hogy terhes lenne.

Illetve igen, a terhesség egy bizonyos szakasza után csökkeni kezd az az anyag amit a tesztek kimutatnak, de ha meg már akkora nagy terhes lenne azt már észrevetted volna illetve még egy ősrégi UH-n is látszana...

Szóval valószínű h nem terhes már.

Ez pedig h lehet e tőled, ill. vol e mással a barátnőd rajtad kívül...nem jó h egyáltalán felmerül, de nézd a "jó oldalát" legalább nem lett belőlevalóban egy másik kis élet, akin majd vitatkozhattok meg találgathattok h vajon a tiéd e.://

Egyébként meg ha valóban okt.17-én voltatok együtt utoljára akkor annak a babának január 19-én LEGALÁBB 12 hetesnek kellett volna lennie de ezek szerint két változat van:

Vagy nem volt annyi (ergo nem tőled van)

Vagy annyi volt de az orvos kisebbre dátumozta a babát hogy még el lehessen vetetni!! mert ugye ennek 12 hét a határideje...

(egy ismerősöm igy vetette el hogy valójában már 13 hetes volt de még elvették neki).

Olyan nincs hogy felfázás meg megterhelés meg mittudomén mi miatt kisebb hetekkel a baba, ez a későbbiek során (középidős terhességtől) lehet, de ilyen kis terhesen ilyen nincs.

2010. febr. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem nem terhes már, ezt már látnák az ultrahangon és a teszt sem negatívat mutatna. A tej pedig egyértelműen a felborult hormonháztartástól van. Nézd, az lehet, hogy a baba kisebb volt, és ezért gondolták, hogy fiatalabb a terhesség. Én már láttam tenyérnagyságú időre született kisbabát, neki az édesanyja dohányzott, azért volt ilyen kicsi a baba, de szerintem ez 12 hetesen még nem ütközne ki. Szóval én azt mondom akár tőled is lehetett ez a baba. Én azt nem értem egyedül, hogy megromlott-e a kapcsolatod a barátnőddel, hogy ilyet gondoltál? Gondolom nem vagytok annyira fiatalok már. Azt írod október 17-én voltatok együtt utoljára, nos hát november december? Ne haragudj ha indiszkrét a kérdésem, tényleg csak tájékozódó jellegű, hogy miért nem voltatok együtt a későbbiekben? Lett volna oka a barátnődnek más társaságát keresni?

A lényeg azonban az, hogy mostmár előre kell nézni, a barátnőd nem terhes már.

Még egy kérdésem van: Tervezett volt a baba?

Fel a fejjel és jobbulást kívánok neked is és a barátnődnek is, rendbe fog jönni!

2010. febr. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:

IKREK ÉS MIÉRT NEM LÁTTÁK?VOLT MÁR ERRE PÉLDA NEM EGY.takarhatják egymást.de szerintem sem terhes,valoban az ultrahangon ki kellene hogy mutassák hacsak nem méhenkivüli a másik de akkor meg már kellett volna egyéb tüneteknek is jelentkeznie.

a barátnöm 19 én 26 vagyok ami a korunkat illeti.

kisebb hetesnek nem irta a doki,azért hogy beleférjen a 12 hétbe,mert voltunk több helyen épp ez miatt.viszont amikor visszament abortusz után a korházi doki azt mondta a tünetekre hogy akkor lehet elszámoltuk magunkat.hogy lehet e kisebb 3 4 héttel a magzat erre szakorvostol is kaptam eltérö válaszokat.nem tudom.


azért nem voltunk utána egyutt mert én külföldön dolgozom.de azota is egyutt vagyunk és egyre jobban szeretjuk egymást.azért a kétely még mindig ott van bennem,probálok ellene küzdeni.

az abortuszra is a körülmények miatt nem pedig a kétes apaság miatt került sor.átmérlegeltuk a helyzetunket az akkor rövid egyuttlétunket az anyagiakat meg hogy sajna még külö kényszerülünk lenni.ezt azért irom le nehogy azt higgye valaki csak ugy dobálozok dobálozunk egy emberélettel.mert sajnos az is benne van hogy kioltottunk egyet.köszönöm a válaszokat,irjatok!

2010. febr. 24. 22:21
 5/40 A kérdező kommentje:

igen,lehet hohgy álterhes.csak aza rossz a bajai korháznál kb 4 dokinál volt egy se mondott semmit.5000 vizsgálat és még mindig semmi és találgatás.milyen orvos az ilyen?

nem nem volt tervezett a baba.a megcsalás meg csak a 3-4 hét differencia miatt merült fel.jol megvoltunk és kezdjuk átvészelni elfeledni ezt is,jol meg is vagyunk.csak néha eszembejut

2010. febr. 24. 22:25
 6/40 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


[link]

Én ezt a táblázatot szoktam nézni, főleg a korai szakaszban nagyon megbízható. Nekem evvel számolva napra pontosan kiadta a fogantatás dátumát. ( Akkor 1-szer nem védekeztünk). Na most a 26 mm-es magzat, az 9 hetesnek felel meg. A terhességet az utólsó mensi első napjától számoljuk, azt mondtad okt. 17-én a mensije utolsó napján voltatok együtt utoljára. Ha onnan számolom, akkor is december első felébe esik a 9. hét, pedig bő 1 hónappal később mérték...

Vagy megállt a fejlődésben, vagy nem te vagy az apa. Előfordulhat pár napos eltérés, 1-2 hét is belefér, de ennyi nem. Mivel a mensi első napját nem tudom, csak az utolsót (okt. 17), nagyjából december 10. körül lehetett 9 hetes, holott a méretek alapján január 24-én volt...ááá ez esélytelen.Nem akarom meggyanusítani én semmivel, mert nem ismerem, de az utóbbit esélyesebbnek tartom, mivel az a 6 hét eltérés ami így a méretek között kijön, az túl sok...ennyit nem lehet tévedni, és ha megállt volna a fejlődésben, valszeg szívhang sem lenne, és elhalt volna a 6 hét alatt. Előfordulhat pár napos eltérés, 1-2 hét is belefér, de ennyi nem.

Ami most történik vele, ahhoz nem tudok mit hozászólni, még nem találkoztam ilyennel, lehet, hogy összezavarodott a hormonrendszere az abortusztól.

2010. febr. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
Huu most így visszaolvasva kicsit bonyolultnak sikerült, remélem azért érted. A lényeg, hogy én kb. 6 hetes eltérést számoltam a magzat mérete alapján. Én ezt személy szerint soknak tartom, még akkor is, ha esetleg beteg volt a baba. De neked kell eldöntened, hogyan értékeled ezt, hogy elfeleted-e, és telejsen túlteszitek magatokat rajta. Jobbulást kívánok neki!
2010. febr. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
január 19-én 10-11 heesnek mondták.nem számoltam utána hogy jött ki neked a hat hét de a doki nov eleje közepe igy mondta a teherbeesés.eszerint 3-4 hét az eltérés az oktober 17-tel szemben.a menstruációja 3 napig szokott tartani ált. na most ha hozzá veszzuk az orvosi szorást ami 1-2 hét akkor ez a különbség eltérés 2 hétre csökken.vagyis nem 1-2 héttel tértek el attol ahogy egyutt voltunk hanem 3-4.jaj mégvalami.barátnömnek november 20.-án is megjött de egy napig és nagyon kis mennyiségben.szintén hasonlo decemberben.tehát az oktober15-17 az utolso "normális" menstruácioja.mert novemberben illetve decemberben már valami miatt épp hogy csak megjött egy kicsit
2010. febr. 24. 23:22
 9/40 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, érdekes. Pedig egyet értek az előttem szólóval, szerintem nem te vagy az apa. Egyrészt tényleg nagy a differencia, másrészt a mensi utolsó napján, tehát a ciklusa 3. napján igencsak nagyon kicsi az esély a teherbeesésre,(szinte nincs is) mert általában a ciklus közepén van peteérés, ami 14. nap körül mozog. Ha mégis akkor esett volna teherbe, nemhogy kisebbnek, hanem még nagyobbnak is kellene lennie a babának, szóval sehogy nem jön ki.

Azt meglepőnek tartom, hogy január 19-én 10-11 hetesnek mondták, rá pár napra meg 9-nek, pedig a 9 volt a jó,mert a 26 mm-es embrió sehogy nem lehet 11 hetes. Nekem 11 hetesen már 50 mm-es volt, és teljesen meg is felelt a korának. És ebben a terhességi korban kb. minden mm számít, ilyenkor még egyformán fejlődnek a babák, és szépen meg lehet határozni a korát.

Úgyhogy nem tudom, vagy vmi nagy zűr van a szervezetében, vagy együtt volt mással is...

Te láttad a január 19-i leletét? Ott hány mm volt a baba?

2010. febr. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
Én azt nem tudom, hogy január 19-én mért titulálták 10-11 hetesnek, szerintem nem figyeltek oda rendesen. Ha január 24-én volt 26 mm-s, az pont betöltött 9 hetes terhességnek felel meg. Írtad is, hogy a magándokinál annyi volt. Na ha ebből visszaszámolom, akkor a terhesség kezdete (amikor utoljára megjött neki) az november közepefelé van, a fogantatás (mivel 14. nap körül szokott lenni, akkor van peteérés) az december eleje. Ez szinte tuti. Az embrio mérete nem függ attól, hogy ő mekkora, meg hogy mekkorát emelt, hogy fel volt-e fázva stb. Vagyis annyiban befolyásolja, hogy elvetélhet, vagy elhal,de ha megmarad, és fejlődik, akkor nem befolyásolja semmilyen szinten, főleg nem hetekkel.
2010. febr. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!